Aöf Sınav Tarihleri 2020: Güz ve Bahar Dönemi Vize-Final-3 Ders

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin 2019 - 2020 öğretim yılı Güz ve Bahar dönemi vize ve final sınav tarihleri ile yaz okulunun sınav tarihleri aşağıdaki gibi olacaktır.   

Sınav Türü Sınav Tarihleri
Güz Dönemi Ara Sınavı 14 - 15 Aralık 2019
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 18 - 19 Ocak 2020
Bahar Dönemi Ara Sınavı 18 - 19 Nisan 2020
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 13 - 14 Haziran 2020
Yaz Okulu Sınavı 22 - 23 Ağustos 2020

Tarihler için Resmi site: Aöf Sınav Takvimi

AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ GÜZ DÖNEMİNİN FİNAL SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

18 Ocak - 19 Ocak 2020 tarihinde yapılacaktır. 

AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ BAHAR DÖNEMİNİN VİZE VE FİNAL SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

 • Vize : 18 - 19 Nisan 2020
 • Final : 13 - 14 Haziran 2020

AOF'de 3 Ders Sınavına Hangi Öğrenciler Girebilir?

3 ders sınavına Açık Öğretim Fakültesinde son sınıfa gelmiş öğrencilerin geçemediği derslerinin sayısı 3 dersten az ise sadece bu derslerden yeniden final sınavına girebilirler. 

Örneğin:  4 senelik bir AOF programında öğrenci olan bir kişi 4. sınıfın son döneminde (bahar döneminde) final sınavlarına girdikten sonra kaldığı ders sayısı 3 yada daha ize bu derslerden 3 ders sınavına girme hakkı elde eder. Öğrenci bu sınavları geçmesi halinde mezun olmaya hak kazanır. 

 • Soru : Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri 3 ders sınavına her sene girebilir mi? Örneğin 2 yıllık bir bölümde öğrenci olan bir aday birinci sınıftan kaldığı dersler için o sene 3 ders sınavına girip, ardından 2. sınıfta yine kaldığı 3 dersten yine sınava girebilir mi?

Cevap : Hayır. Bu sınav hakkı sadece mezun olacak (mezun olma durumunda olan) son sınıf öğrencilerine tanınmıştır. Mevcut öğretim yılının bahar dönemi sınavlarından sonra yaz döneminde yapılır. 

 • Soru : Son sınıfa gelen bir öğrencinin 3 dersten daha dersten kalması halinde bu sınav hakkından yararlanabilir mi?

Cevap : Hayır, yararlanamaz. Bu sınav hakkı sadece 3 ders için tanınmıştır. Örneğin, 4 dersten kalan bir öğrenci 3 dersi için bu sınavlara giremez. Ancak 3 dersten kalan bir öğrenci yararlanabilir. 

 • Soru : 3 Ders sınav hakkı sadece son sınıftaki dersler için mi tanınan bir haktır? 

Cevap : Hayır, öğrencinin Açık Öğretim Fakültesinde ki bütün öğrencilik döneminde kaldığı derslerin tamamı için tanınmıştır. Örneğin, 4 yıllık bir öğrencinin birinci sınıfından bir dersi, ikinci sınıfından bir dersi ve dördüncü sınıfından bir dersi kalmış olsun (toplam 3 ders). Bu öğrenci dördüncü sınıfın ardından yaz döneminde bu sınavlara girebilir. 

Sınav Merkezini Nasıl Değiştirebilirim?

Açık Öğretim Fakültesinin internet sitesinde olan öğrenci portalı üzerinden, herhangi bir açık öğretim bürosundan yada telefon açarak değişiklik yapabilirsiniz. 

 • İnternet Üzerinden  : Aşağıda linkini verdiğimiz sayfa AOF'nin resmi öğrenci giriş sayfasıdır. T.C. Kimlik numaranız ve öğrenci şifreniz ile girerek değişiklik yapabilirsiniz. 
 • Açık Öğretim Bürolarına şahsen başvurarak da değişiklik yapabilirsiniz. 
 • Telefon Açarak : Eskişehir Anadolu Üviversitesinin öğrencileri için çağrı merkezi numarası - 0850 200 46 10 

Bu hat bildiğimiz kadarıyla sadece mesai saatleri içinde aktiftir. Dolayısı ile 08 : 00 - 17 :00 saatleri içinde ve hafta içi arama yapınız. 

AOF SINAVLARI İÇİN SINAVA GİRİŞ BELGELERİ NELERDİR?

 • 1- Sınav Giriş Belgesi  : Fotoğraflı olmak zorundadır. AOF'nin resmi sayfasından öğrenci portalı üzerinden alabilirsiniz (yukarıda resmi sayfanın linkini paylaştık). 
 • 2- Kimlik Belgesi : Fotoğraflı, soğuk damgalı ve onaylı olmak zorundadır. 
  • T.C. Numaranızın olduğu Nüfus Cüzdanı
  • T.C. Kimlik Kartı (yeni kimlikler yani)
  • KKTC kimlik kartı,
  • Pasaport (süresi geçmemiş olan) vs. 

 

 

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.