Zafer Bayramında Noterler Açık mı, Çalışıyor mu?

30 Ağustos 2019 Cuma Zafer Bayramında Noterler Açık mı?

30 Ağustos 2019 Zafer Bayramı Cuma gününe denk geliyor. Resmi işlemler açısından Noterlerin işlevi ortada. Özellikle araç alım ve satımında noterden satış çok önemli. Bu amacla bugün bu kurumların açık olup olmadığı hakkında sizlere bilgi vermek istedik.  

Bugün maalesef bu kurumlar kapalıdır. Çünkü diğer resmi kurumlar gibi noterlerde resmi tatillerde kapalıdır. 

Araç alım satımı başta diğer bütün noter işlemlerinizi için Pazartesi gününü beklemek zorundasınız. Pazartesi günü 2 Eylül 2019 tarihine denk geliyor. Bir diğer seçenek ise işlemlerinizi 29 Ağustos Perşembe günü yapmaktır. Çünkü acil olan bazı noter işlemlerinin gecikmesi sizler için sıkıntıya sebep olabilir. 

29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı Noterler Açık mı?

29 Ekim 2019 malumunuz olduğu üzere Cumhuriyetimizin ilan edildiği tarihtir. Bu sene için Salı gününe denk gelen bu güzel gün resmi tatildir. Dolayısı ile Salı günü bu kurumlar kapalı olacağı için işlemlerinizi bir gün öncesi Pazartesi günü (28 Ekim Pazartesi) yada bir sonraki gün olan 30 Ekim Çarşamba günü yapmanız gereklidir. 

2019 Kurban Bayramı Hangi Günlere Denk Geliyor

  • 11 Ağustos 2019 Pazar : Bayramın 1. günü
  • 12 Ağustos 2019 Pazartesi : Bayramın 2. günü
  • 13 Ağustos 2019 Salı : Bayramın 3. günü
  • 14 Ağustos 2019 Çarşamba : Bayramın 4. günü
  • 15 Ağustos Perşembe : Tatilin bitip iş başının yapıldığı gün

Kurban Bayramında Noterler Açık Olacak mı?

Hayır. Bu tarihlerde noterlerde  resmi tatile girmektedir. Dolayısı ile yukarıda belirttiğimiz tarihler içinde bu kurumlar kapalı olacaktır. 

Tatilin Ardından Hangi Tarihte Açılacak?

15 Ağustos 2019 Perşembe gününden itibaren bu kurumlar açılacak ve iş başı yapacaktır. Bu kurumlarda yapmak istediğiniz iş ve işlemler için 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma günleri muhakkak işlemlerinizi bitiriniz. Çünkü sonraki günler hafta sonuna denk geldiği için yine kapalı olacaktır. 

Hafta Sonları Noterler Açık Mı?

Bir üst başlıkta da ifade ettiğimiz gibi hafta sonları bu kurumlar kapalıdır. Alım satım yada diğer bütün işlemlerinizi hafta içi yapmak zorundasınız. Tabi hafta içine denk gelen günlerde resmi tatil olmaması gereklidir. 

 

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.