BİMcell Kimin? Kim Kurdu? Ne Zaman Kuruldu?

BİM süpermarketler zinciri bünyesinde hayata geçirilen BİMcell, sanal bir GSM operatörüdür. Gerçek GSM operatörleri kendi altyapılarını kullanarak abonelerine telekomünikasyon hizmeti sunarken BİMcell, GSM şirketlerinin altyapılarını kullanarak perakende sektörünün devlerinden biri olan BİM’in hizmet anlayışına uygun olacak şekilde ekonomik, avantajlı ve sade bir GSM hizmeti veriyor.

BİMcell’i Kim Kurdu?

BİMcell, BİM ve Türk Telekom ortaklığı ile gerçekleştirilen bir projedir. BİMcell piyasaya çıkana kadar ülkemizde hiçbir market zinciri iletişim hizmeti adı altında böyle bir hizmet vermemiştir. BİMcell bu bağlamda Türkiye’nin ilk sanal GSM operatörü olmuştur.

BİMcell kimin altyapısını kullanıyor? BİMcell hangi operatörlerle anlaşmalıdır? BİMcell Türk Telekom ve Avea’nın altyapısını kullanmaktadır. Türk Telekom’dan farklı olarak yalnızca ön ödemeli (faturasız) hat hizmeti veren BİMcell, perakendecilik sektöründeki gibi yüksek indirim modeline (hard discount) benzer bir sistem ile çalışmaktadır.

BİMcell Ne Zaman Kuruldu?

BİMcell’in kuruluş tarihi 21 Mart 2012’dir.2018 faaliyet raporlarına göre 1,5 milyonun üzerinde abonesi olan BİMcell, Turkcell gibi birçok GSM operatörü tarafından satın alınmak isteniyor. 551 ön kodu ile hizmet veren BİMcell, özellikle düşük bütçeli kullanıcıların tercih ettiği operatörlerin başında gelmektedir. Yakın dönemde faturalı hatta geçecek olan BİMcell’in abone sayısının 200 bin daha artacağı düşünülüyor.

BİMcell Müşteri Hizmetleri

BİMcell müşteri temsilcisi telefon numarası 444 4 551’dir. BİMcell aboneleri bu hattı arayarak tarife değişikliği yapabilir, hatlarında ne kadar bakiye kaldığını öğrenebilir, kredi kartı ile yükleme yapabilir ya da tarife ve paketler hakkında bilgi sahibi olabilirler. BİMcell abonesi olmak isteyenler BİM mağazalarına kimliklerinin fotokopileri ile gelerek operatör değişikliği yapabilirler.

BİMcell Bakiye Öğrenme

BİMcell bakiye öğrenme SMS ile ya da telefonla yapılabilir. BiMcell Turk Telekom ve Avea’nın altyapısını kullandığı için Avea müşterilerinin eskiden bakiye öğrenirken kullandıkları numaraları kullanarak sorgulama yapabilirler. SMS ile BİMcell bakiye sorgulamak için abonelerin “*#123” yazmaları gerekir. Telefonla BİMcell bakiye öğrenmek içinse 9333’ün aranması yeterlidir. Hatta ne kadar konuşma hakkı kaldığı, kalan SMS ve internet kullanım miktarları gibi bilgiler bakiye sorgulama ile kolayca öğrenilebilir.

BİMcell Hat Ne Kadar?

Yüksek faturalardan rahatsız olan mobil kullanıcıların merak ettiği konuların başında “BİMcell nasıl?” sorusu gelmektedir.

BİMcell faturasız hat fiyatı yılında 40 TL idi. Fakat BİMcell faturasız hat fiyatı 2019 yılı için zamlananacak ve 44 TL olacak. Avea altyapısını kullanan BİMcell, 25 TL ya da 25 TL üstü yüklemeler için 500 SMS + 1 GB internet hediye ediyor. Bu bakımdan oldukça avantajlı olan BİMcell tarifelerinde her yöne konuşma paketi alınmamışsa 6 saniye 1 kuruş olarak ücretlendirilmektedir.

Hattının numarasını değiştirmek isteyen aboneler, vergilerle birlikte 20 TL ödeyerek farklı bir numaraya geçiş yapabilirler.

© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.