D-Smart Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

D-Smart ADSL kota sorgulama, online olarak D-Smart’ın internet sitesinden yapılabilmektedir. Kota sorgulama yaparak adil kullanım noktası aşımları hakkında bilgi sahibi olunabilir ve yavaşlayan ya da kesilen internet bağlantılarının önüne geçilebilir.

D-Smart Kota Sorgulama

İnternet kullanımları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen D-Smart aboneleri kota sorgulama işlemlerini;

  • İnternet üzerinden
  • Müşteri hizmetlerini arayarak ya da
  • SMS ile öğrenebilirler.

D-Smart İnternet Kota Sorgulama

D-Smart aboneleri internet kullanımları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için D-Smart’ın sitesine girdikten sonra sırayla “Online İşlemler – İnternet – İnternet Kullanım Sorgulama” yolunu izleyerek kota bilgilerine ulaşabilirler. D-Smart online işlemlerden bilgi almak için sisteme üye olunması gerekir. Bunun için aboneler e-mail adreslerini girerek sisteme kayıt olabilirler. Kota sorgulama ekranına gelindiğinde sisteme giriş yapabilmek için mail adresi ve şifreyi girdikten sonra ADSL hizmeti için kullanılan telefon numarası yazılmalıdır. Numarayı yazarken başında 0 kullanmamak ve numarayı aralarda boşluk olmadan yazmak gerekir. D-Smart online işlemler kota sorgulama ile limitli ya da limitsiz tüm tarifelerdeki internet kullanım durumları hakkında bilgi sahibi olunabilir.

https://onlineislemler.dsmart.com.tr/giris

D-Smart kota sorgulama yapıldığında;

  • Karşıya yapılan yüklemeler
  • Karşıdan yapılan indirmeler

Aboneler, D-Smart internet paketleri içindeki tarifelerinde bulunan aylık adil kullanım noktasını aşarlarsa 8 Mbps tarifeler için en çok 3 Mbps, 10 ve 16 Mbps tarifeler için en çok 5 Mbps, 24 Mbps tarifeler için en çok 8 Mbps, 25 ve 50 Mbps tarifeler için en çok 16 Mbps ve 100 Mbps tarifeler için en çok 24 Mbps hızında internet kullanabilirler. Bir sonraki ay başladığı anda hız yine eski haline dönecektir. Gece 2 ile sabah 8 arasındaki saatlerde ise internet hızında bir yavaşlama olmadan aboneler internete girebileceklerdir. Bu nedenle çok fazla film ya da dosya indiren aboneler 02:00 ve 08:00 saatleri arasında interneti kullanabilirler. Böylece hem adil kullanım noktası aşılmamış olur hem de film, müzik ya da dosyalar daha hızlı bir şekilde indirilebilir.

D-Smart Kota Sorgulama Müşteri Hizmetleri

İnternet kota sorgulama işlemini online olarak yapmak istemeyen

D-Smart aboneleri, 0 850 266 066 numaralı D-Smart Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgi sahibi olabilirler.

D-Smart Kota Sorgulama SMS

Aboneler ne kadar internet kullandıklarını ya da tarifelerindeki AKN’nin dolmasına ne kadar kaldığını öğrenmek için SMS yoluyla bilgi alabilirler. Bunun için

“AKN” yazarak 2850’ye göndermek yeterlidir. SMS gönderdikten sonra internet kullanımına ait tüm detaylar yine SMS yoluyla abonelere iletilir.

D-Smart kota sorgulama SMS ücreti Vodafone ve Türk Telekom hattını kullanan aboneler için 40 kuruş, Turkcell hattını kullanan aboneler içinse 50 kuruştur.