2018 E-devlet şifre işlemleri, E-devlet şifre değiştirme ve Yeni kimlik ile giriş.

e devlet şifre
E devlet şifresi nedir? E devlet şifresini nereden nasıl alırım? E devlet şifresi ücreti ne kadar? E devlet şifremi unuttum ne yapmam gerekir? E devlet şifresi hakkında bilmeniz gereken bir çok hususu bu yazımızda anlattık.


Devletin online kapısı olan ve kamu hizmetlerinin büyük bir kısmını öğrenme imkanı sunan bu sistem, 2008 yılından beri kullanılıyor. E-devlet hizmetlerinden e-devlet şifresi alarak yararlanmak mümkün oluyor. ve vatandaşlar www.turkiye.gov.tr adresinden erişim sağlayabiliyor. Peki e-devlet şifresi nasıl alınır merak ediyor musunuz? O zaman yazımızı okuyabilirsiniz.


E -Devlet Şifresi Nasıl ve Nereden Alınır?

E-devlet şifresini almak için PTT şubelerine giderek, 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldığınızda, 3 ayda bir değiştirmeniz gerekir ve bu değişiklikler güvenliğiniz açısından önemlidir.
Eğer değişiklik yapmazsanız, sistem şifrenizi bloke eder ve bu defa 4 TL karşılığında yeni bir şifre almanız gerekir. Sisteme girmek için öncelikle TC kimlik numaranızı girmeniz, daha sonra da size verilen şifreyi girmeniz gerekir. İsterseniz e-devlet şifresi değişikliği yapabilirsiniz.
Kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurarak, e devlet şifrenizi unuttuğunuzda kolaylıkla şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

 

İnternet Bankacılığı Şifresi ile E-Devlet Sistemine Giriş

E-devlet şifresi dışında, internet bankacılığı şifrelerinizle de e-devlet sistemine girmeniz mümkün olmaktadır. Bunun için internet bankacılığı şifrelerinizle giriş bölümünü seçerek, kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizle girebilirsiniz.
PTT’den alınan şifre gibi, internet bankacılığı şifresi ile e-devlet sistemine girmek mümkün olmakta ve tüm hizmetlerden yararlanılabilmektedir.

 

Mobil İmza ile E-Devlet Sistemine Giriş

Mobil imza kullanarak e-devlet sistemine giriş yapmak oldukça kolaydır. Bunun için cep telefonu operatörünüzden mobil imza kaydınızı oluşturmanız gerekecektir.
Mobil imzanızı oluşturduktan sonra kısa sürede sisteme girmek için gerekli şifreyi kullanabilirsiniz.

 

Cipli TC Kimlik Şifresi ile E-Devlet Sistemine Giriş

Yeni TC kimlikleriyle de sisteme kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Çipli kimlik kartları özel şifrelerin bulunduğu bir sisteme sahiptir ve bu sayede e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

 

E-Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

E-devlet şifresini unutunca eskiden yeniden PTT şubesine gidilmesine gerekiyordu. Ancak şimdi, kimlik bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzda, cep telefonunuz ya da mail adresinize kolay bir şekilde şifre hatırlatma talebinizin sonucu gelecektir. 

 

E-Devlet Şifresi Değiştirme-Güncelleme

E-devlet şifresini değiştirmek için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Bilgi ve ayarlar bölümünden kolay bir şekilde sisteme giriş yapmanız mümkün olacaktır. Her 3 ayda bir e-devlet şifresini değiştirmeniz gerekecektir.

2.0714285714286 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 2.07 (7 Oylar)