Garanti Cebe Havale 2022

Garanti cebe havale işlemi için aşağıdaki adımları takip ediniz: Garanti Cep Bank hizmetinden yararlanarak  Garanti cepbank para gönderme işlemini hiç zaman kaybetmeden gerçekleştirerek bir adım öne geçin. 

Garanti Cebe Havale Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankasında hesabı olanlar 3 şekilde bir kişinin cep telefonu üzerine para gönderebilir. 

 • 1- İnternet Bankacılığı hizmetini kullanarak,
 • 2- MOBİL bankacılık hizmeti üzerinden,
 • 3- Daha önce ilgili bankaya tanımlattığınız CEP BANK hizmetiniz varsa bu hizmet üzerinden 

NOT: Cep telefonunuzun SMS (Kısa Mesaj) servisinden havale yapmak için önceden tanımlanmış cep bank hesabınızın olması gereklidir. Aksi durumda mesaj yolu ile havale işlemi yapamazsınız. Bu konuda bazı sitelerde eksik bilgiler vardır. 

İnternet ve Mobil Bankacılık İle Garanti Cebe Havale 

Garanti Bankasında hesabı olanlar herhangi bir kişinin cep telefonuna para göndermek için aşağıdaki adımları takip etmelidir:

Öncelikle Garanti Bankasından hesabınızın olması ve gereklidir. Ayrıca internet bankacılık hizmeti için daha önceden şifre almış olmanız gereklidir. Hesabınızın ve internet şifrenizin olduğunu düşünerek konuyu anlatmaya devam edelim. 

NOT: İnternet bankacılık hizmetine direk internet sayfası üzerinden bağlanabileceğiniz gibi ANDOİD yada İOS telefonlar için MOBİL uygulamayı indirerek de bağlanabilirsiniz. Ancak indireceğiniz uygulamaları güvenli yerden indirdiğinize emin olunuz. Ayrıca internet bankacılık işlemleri için kullandığınız internet tarayıcısının (yada girdiğiniz mekanın) güvenli internet olduğundan emin olunuz. Örneğin internet kafelerden girmenizi tavsiye etmiyoruz.  

 • 1-: İnternet Bankacılık sayfasına giriş yapınız. (Dilerseniz MOBİL uygulamadan da daha rahat giriş yapabilirsiniz)

 

Ziyaret ettiğiniz sayfada SSL sertifikasının (ayrıca 1 rakamı ile gösterilen yerde olduğu gibi yeşil renkli kilit işareti olduğuna) özellikle dikkat ediniz. Bu sayfanın güvenli olduğunu gösterir. Ayrıca net adresi yukarıdaki resimdeki gibi. 

Son olarak hiç bir yerden linke tıklayarak girmeyiniz. Doğrudan sayfanın adresini tıklayarak yada google üzerinden sayfaya giriniz. Son olarak da BİREYSEL seçeneğini tıklayarak internet bankacılık işlemlerine bağlanınız. 

 • 2- İnternet Bankacılık işlemleri sayfasında "PARA TRANSFERİ" seçeneğine tıklayınız. Buradan da "CEP BANK" seçeneğine geliniz. 
 • 3- CEP BANK linkine tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki üç seçenek çıkacaktır. 
  • Para Gönderme
  • Para İsteme
  • İşlem Hareketleri

Bu seçeneklerden PARA GÖNDERME seçeneğine tıklayınız. 

 • 4-  Para Gönderme seçeneğine tıkladıktan sonra kutucuklarda istenen bilgileri doldurmanız gereklidir. Gönderim yapacağınız kişinin telefon numarası, sizin kendi numaranız ve göndereceğiniz para miktarı vs. hepsini yazınız. 
 • 5- Para gönderdiğiniz kişinin cep telefon numarasına bir mesaj gidecektir. Bu mesajda tek kullanımlık bir kod da vardır. Bu konu girerek parayı çekmesi gereklidir. 

Garanti Cebe Para Gönderme ATM den Nasıl Para Çekilir?

Garanti cebe havale işleminde size gönderilen bu parayı kartsız bir şekilde çekebilirsiniz. Çünkü bu para sizin cep telefon numaranız üzerine gönderilen bir paradır. Yani hesap numaranıza değil. Bu parayı sadece Garanti Bank ATM cihazlarından çekebilirsiniz.  Türkiye'nin herhangi bir yerinde bulunan ATM makinesinden çekebilirsiniz.

 • 1- ATM cihazında kartsız işlem tuşuna basınız. 
 • 2- Daha sonra Para Çekme menüsüne tıklayınız. 
 • 3- Ardından Cep Bank Para Havale menüsüne tıklayınız. 
 • 4- Ardından önünüze bir ekran gelecek. Bu ekranda parayı size gönderen kişinin cep telini, kendi cep telefonunuzu, gönderilen para miktarını ve daha önceden telefon numaranıza gelen kısa mesaj kodunu girmeniz gereklidir. 
 • 5- Yukarıdaki adımları tamamladığınız zaman direk para çekme haznesine paranız gelecektir.  

Garanti Cebe Havale Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası Cebe Havale Ücreti 3 TL'dir. 

Günlük Garanti Cebe Havale Limiti Ne Kadar?

Günlük en fazla 500 TL para gönderimi yapabilirsiniz. Yani hesabınızdan çıkacak para miktarı en fazla 500 TL olabilir. Ayrıca bu işlemi en çok 2 kez yapabilirsiniz. 

Örneğin: 1. cebe havale işleminiz 100 TL, 2. para havale işleminiz 200 TL toplamda 300 TL eder. Bu durumda 500 TL yi geçmediği halde sizler yine de o gün içinde başka para gönderme işlemi yapamazsınız. 

Garanti Cebe Havale Aylık ve Haftalık Limit Ne Kadar?

Bu işlemi haftada en fazla 4 kez yapabilirsiniz. Ayrıca 2.000 TL'yi geçemez. 

Aylık olarak ise en fazla 6 kez havale yapabilirsiniz. 3.000 TL'yi geçemez. 

Garanti Cebe Havale Edilen Para Ne Zaman Çekilmelidir?

Paranın gönderildiği andan itibaren 24 saat içinde çekilmek zorundadır. Aksi durumda parayı gönderen kişinin üzerine söz konusu para iade edilir. Ayrıca parayı çekmek için size verilen şifreyi tek sefer için kullanabilirsiniz.  

Garanti Cep Bank Hafta Sonu Tatillerde Yapılır mı?

Evet yapabilirsiniz. Bu konuda sınırlama kesinlikle yok. 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. 

Garanti Cep Bank ile Cebe Havale İşlemi Nedir?

Garanti Bankasının Garanti Cep Bank hizmeti başlı başına bir hizmet olup, bu hizmet üzerinden cep telinizin SMS (kısa mesaj) servisinden çok kolay bir şekilde dilediğiniz kişinin hesabına para gönderebilirsiniz. 

Aynı bankanın Cebe Havale yada para gödnerme işlemi ise hem Cep Bank hizmetinden hem de internet yada MOBİL bankacılık hizmetinden yapabileceğiniz bir işlemdir.