Garanti Bankası Cebe Para Havale Gönderme İşlemleri

Garanti Bankasının cebe havale işlemi hakkında internet sitelerinde yer alan bilgilerin tamamının eski ve eksik bilgiler olduğunu ifade ederek konumuza başlamak isterim. Söz konusu işlemi 2020 yılı uygulamaları ekseninde adım adım anlattığımız gibi, bilgilerin tamamı müşteri hizmetleri onayından da geçmiştir. 

Ek sorularınızın olması durumunda yorumlar kısmından sorularınızı iletmenizi özellikle istirham ederiz.  

NOT: Garanti Bankası için ATM den kartsız çekilmek üzere cebe havale işlemi hakkında yazılan yazıların hemen hemen hepsi eski bilgileri içermektedir. Bu sayfada yer alan bilgilerin tamamı güncel ve denenmiş bilgileri içermektedir. 

Garanti Cebe Havala Para Göndermeyi Nasıl Yaparım?

Bu işlemi 3 şekilde yapabilirsiniz. 

 • 1- İnternet Bankacılığı hizmetini kullanarak,
 • 2- Cep Telefonunuza indireceğiniz MOBİL bankacılık hizmeti üzerinden,
 • 3- Daha önce ilgili bankaya tanımlattığınız CEP BANK hizmetiniz varsa bu hizmet üzerinden 

Şimdi sırası ile bu işlemleri nasıl yapacağınızı tek tek anlatmak isteriz. 

NOT: Cep telefonunuzun SMS (Kısa Mesaj) servisinden havale yapmak için önceden tanımlanmış cep bank hesabınızın olması gereklidir. Aksi durumda mesaj yolu ile havale işlemi yapamazsınız. Bu konuda bazı sitelerde eksik bilgiler vardır. 

Garanti Cep Bank ile Cebe Havale İşlemi Nedir?

Garanti Bankasının Garanti Cep Bank hizmeti başlı başına bir hizmet olup, bu hizmet üzerinden cep telinizin SMS (kısa mesaj) servisinden çok kolay bir şekilde dilediğiniz kişinin hesabına para gönderebilirsiniz. 

Aynı bankanın Cebe Havale yada para gödnerme işlemi ise hem Cep Bank hizmetinden hem de internet yada MOBİL bankacılık hizmetinden yapabileceğiniz bir işlemdir. 

Garanti Bankası İnternet ve MOBİL Bankacılık Hizmetinden Cep Telefonuna Para Gönderme

Öncelikle Garanti Bankasından hesabınızın olması ve gereklidir. Ayrıca internet bankacılık hizmeti için daha önceden şifre almış olmanız gereklidir. Hesabınızın ve internet şifrenizin olduğunu düşünerek konuyu anlatmaya devam edelim. 

NOT: İnternet bankacılık hizmetine direk internet sayfası üzerinden bağlanabileceğiniz gibi ANDOİD yada İOS telefonlar için MOBİL uygulamayı indirerekte bağlanabilirsiniz. Ancak indireceğiniz uygulamaları güvenli yerden indirdiğinize emin olunuz. Ayrıca internet bankacılık işlemleri için kullandığınız internet tarayıcısının (yada girdiğiniz mekanın) güvenli internet olduğundan emin olunuz. Örneğin internet kafelerden girmenizi tavsiye etmiyoruz.  

 • BİRİNCİ ADIM: İnternet Bankacılık sayfasına giriş yapınız. (Dilerseniz MOBİL uygulamadan da daha rahat giriş yapabilirsiniz)

 

Ziyaret ettiğiniz sayfada SSL sertifikasının (ayrıca 1 rakamı ile gösterilen yerde olduğu gibi yeşil renkli kilit işareti olduğuna) özellikle dikkat ediniz. Bu sayfanın güvenli olduğunu gösterir. Ayrıca net adresi yukarıdaki resimdeki gibi. 

Son olarak hiç bir yerden linke tıklayarak girmeyiniz. Doğrudan sayfanın adresini tıklayarak yada google üzerinden sayfaya giriniz. Son olarak da BİREYSEL seçeneğini tıklayarak internet bankacılık işlemlerine bağlanınız. 

 • İKİNCİ ADIM: İnternet Bankacılık işlemleri sayfasında "PARA TRANSFERİ" seçeneğine tıklayınız. Buradan da "CEP BANK" seçeneğine geliniz. 
 • ÜÇÜNCÜ ADIM: CEP BANK linkine tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki üç seçenek çıkacaktır. 
  • Para Gönderme
  • Para İsteme
  • İşlem Hareketleri

Bu seçeneklerden PARA GÖNDERME seçeneğine tıklayınız. 

 • DÖRDÜNCÜ ADIM: Para Gönderme seçeneğine tıkladıktan sonra kurucuklarda istenen bilgileri doldurmanız gereklidir. Gönderim yapacağınız kişinin telefon numarası, sizin kendi numaranız ve göndereceğiniz para miktarı vs. hepsini yazınız. 
 • BEŞİNCİ ADIM: Para gönderdiğiniz kişinin cep telefon numarasına bir mesaj gidecektir. Bu mesajda tek kullanımlık bir kod da vardır. Bu konu girerek parayı çekmesi gereklidir. 

Garanti Cebe Para Gönderme ATM den Nasıl Para Çekilir?

 • Öncelikle size gönderilen bu parayı kartsız bir şekilde çekebilirsiniz. Çünkü bu para sizin cep telefon numaranız üzerine gönderilen bir paradır. Yani hesap numaranıza değil.
 • Bu parayı sadece Garanti Bank ATM cihazlarından çekebilirsiniz. Türkiyenin herhangi bir yerinde bulunan ATM makinesinden çekebilirsiniz.
 • ATM cihazında kartsız işlem tuşuna basınız. 
 • Daha sonra Para Çekme menüsüne tıklayınız. 
 • Ardından Cep Bank Para Havale menüsüne tıklayınız. 
 • Ardından önünüze bir ekran gelecek. Bu ekranda parayı size gönderen kişinin cep telini, kendi cep telefonunuzu, gönderilen para miktarını ve daha önceden telefon numaranıza gelen kısa mesaj kodunu girmeniz gereklidir. 

Garanti Cebe Havale Ücreti ve Limiti Ne Kadar?

Cep telefon numarası üzerine yapacağınız havale ücreti 3 TL'dir. 

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.