En İyi Görüşme Kaydedici Uygulamalar 2020 : ACR, Call Recordar Download

Bu makalemizde telefon görüşmelerinizi kaydetmek için en çok tercih edilen görüşme kaydedici android uygulamalarını inceleyeceğiz. Her bir uygulamanın artı özelliklerinin yanında negatif özelliklerinden de bahsetmek istiyoruz.

Görüşme Kaydedici En İyi Uygulamalar Hangileridir?

 • 1- Call Recorder – ACR (NLL Firmasının)
 • 2- Arama Kaydedici - Call Recorder (Appliqato Firmasının)
 • 3- Automatic Call Recorder
 • 4- Smart Auto Call Recorder

Yukarıda sıraladığımız uygulamalar görüşme kaydedici uygulamalar içinde en çok kullanılan programlardır. Şimdi sırası ile bu programların bütün özelliklerini sırasıyla inceleyelim.  Bu uygulamaların tamamına Play Store’den yada İOS'tan ulaşabilirsiniz.

Görüşmeleri Kaydetmek Hukuksal Açıdan Yasak mıdır?

Büyük kurumsal şirketlerin tamamı telefon görüşmelerini kayıt altına almakta ve bunu görüşmenin başında karşı tarafa ifade etmektedir:"Görüşmelerimiz kayıt altına alınmaktadır.." şeklinde. Söz konusu bu uygulamanın sebebi hukuksal açıdan zorunluluktur. 

Dolayısı ile sizlerde aşağıda bahsedeceğimiz uygulamalardan herhangi bir tanesi ile yapacağınız telefon görüşmesini kaydederken bunu karşı tarafa bildirmekle mükellefsiniz. Aksi taktirde karşı tarafa dava hakkı doğacaktır. Tabi son karar mahkemenin kararı olacaktır. Ancak biz habersiz telefon görüşmesini kaydetmenin yasak olduğunu ve suç teşkil ettiğini düşünüyoruz.

Kurumsal Şirketlerin Müşteri Hizmetleri İle Yaptığınız Görüşmeleri Sizlerde Kayıt Altına Alabilirsiniz

Bir üst başlıkta ifade etmiştik. Kurumsal şirketler telefon görüşmeleri öncesi görüşmelerin kayıt altına alındığını belirtmektedir. Bana göre sizlerde bu şirketlerle yapacağınız görüşmeleri karşı tarafa haber vermek suretiyle kayıt altına alabilirsiniz. 

 • Bu durumu ilk olarak karşı tarafa bildirmeniz gereklidir. Aksi taktirde karşı tarafın avukatları hakkınızda olumsuz dava açabilir. 
 • Görüşme başlarken müşteri temsilcisine sizlerde "Bende görüşmeleri kayıt altına alıyorum. Aksi durumda her türlü hakkım için bu görüşmeleri hukuksak delil olarak kullanabilirim" gibi uyarınızı yapabilirsiniz. 
 • Telefonla yapacağınız bir anlaşmada anlaşmazlığa düştünüzde karşı tarafın haberi de olmak suretiyle bu görüşmeyi kanıt olarak kullanabilirsiniz. 

Ancak bu durumun ne kadar hukuka uygun olduğunu bizde bilmiyoruz. Bu şekilde işlem yapmadan evvel muhakkak avukata danışabilirsiniz. 

GÖRÜŞME KAYDEDİCİ ACR 2020 İNDİR DOWNLOAD

Plas Store Android Telefonlar İçin
İOS Uygulama İçin

 • İndirme Sayısı : Play Store’ın şuan ki verilerine göre 10 milyondan fazla indirilmiş bir uygulamadır.
 • Puan ve Yorum : Kullanıcılardan 4.4 puan almış bu uygulamaya şuan için 523 bin yukarısında kullanıcı yorum yapmıştır.
 • Program Boyutu: 5,6 Mb

ACR Programı Ücreti Ne Kadar?

 • Bu programı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Ücretsiz versiyonunda programı kullanırken reklamlar çıkmaktadır. Reklamsız kullanmak için küçük bir meblağ ödemek zorundasınız. 
 • Biz bu programın ücretsiz versiyonunun yeterli olacağını düşünmekteyiz.
 • Ancak kurumsal işyerleri yada daha büyük telefon ağına sahip kişiler reklamsız versiyonu için ücretli üyelik alabilir. 

ACR Programı Değerlendirmesi

Açıkçası şuan piyasada olan uygulamalar içinde en kullanışlı olanıdır. Hem sizin karşı tarafı aradığınız aramaları hem de size gelen aramaları kaydedebilirsiniz.
Ayrıca herhangi bir süre yada boyut kısıtlaması yok. Sadece telefonunuzun hafıza durumuna bağlı. 

ACR Her Android Telefonda Çalışmayabilir

Bazı android telefonların sahip olduğu işletim sistemi çift yönlü aramaları desteklemediğinden her telefonda ACR programı çalışmayabilir. Bu tamamen telefonları üretici firmanın güvenlik amacıyla yapmış olduğu bir kısıtlamadır.
Ancak bir çok telefonda çalışabileceğini şimdiden ifade edelim.

ACR Görüşme Kaydedici Uygulamanın Özellikleri Nelerdir?

 • Öncelikle hem size gelen aramaları, hem de sizin yaptığınız aramaları kayıt altına alabilirsiniz.
 • Sistematik bir şekilde kayıtlarınızı arşiv yapabilir ve dilediğiniz vakit arama yapabilirsiniz.
 • Herhangi bir kaydı anında yada daha sonra e posta gönderebilirsiniz.
 • Dilediğiniz kaydı istediğiniz zaman silebilirsiniz.
 • Dilediğiniz numaralar için otomatik kayıt özelliğini aktif edebilirsiniz.
 • Uygula için özel şifreleme sistemi de mevcuttur.
 • Kayıtları değişik bir çok formatta kaydetme imkanına sahipsiniz: MP3, M4A, OGG, WAV, AMR, 3GP, FLAC, MP4

Biz sadece önemli gördüğümüz birkaç özelliğini anlattık. Bizce kullanmaya değer bir uygulama. Ancak sizlerin de tecrübesini yorumlar kısmından görmek isteriz.

2020 ARAMA KAYDEDİCİ İNDİR (Appliqato Firmasının)

Android Telefonlar İçin Play Store

İkinci sıraya  Appliqato firması tarafından geliştirilen "Arama Kaydedici" isimli ürünü koyduk. Ancak bu ürünün toplamda 100 milyon üzerinde indirilmiş bir uygulama olduğunu ifade etmek isteriz. Toplam kullanıcı yorumu ise 1 Milyon 900 bin üzerine ulaşmış durumda. 

Arama Kaydedici Ücreti Ne Kadar?

Bu uygulama tamamen ücretsizdir. Ancak programı kullanırken reklamlar sürekli çıkmaktadır. Bu uygulamanın reklamsız versiyonu için Arama Kaydedici Pro denilen versiyonunu indirmeniz gereklidir. 

Arama Kaydedici Pro uygulamasının ücreti 13 TL'dir.