Hafta Sonu Cumartesi ve Pazar Günleri Havale Yapılır mı?

haftasonu havale hesaba geçer mi

Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Ak Bank, ING Bankası gibi bütün bankalarda hafta sonları (Cumartesi ve Pazar günleri) havale işlemi yapılır mı? Hafta sonları yaptığım havale ne zaman hesaba geçer? 

HAFTA SONLARI CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ HAVALE YAPILIR MI?

Evet. Hafta sonları yani Cumartesi ve Pazar günleri havale işlemi yapabilirsiniz. Tatil olması havale işlemine kesinlikle engel değildir. 

HAFTA SONLARI YAPTIĞIM HAVALE NE ZAMAM HESABA GEÇER?

Yaptığınız işlem havale işlemiyse hemen karşı tarafın hesabına geçer. Yani bu süreyi saniyelerle ifade edebiliriz. Bir iki dakika içinde karşı tarafın hesabına geçecektir. Ancak yaptığınız işlem EFT işlemiyse ilk resmi iş gününde karşı tarafın hesabına geçer. 

HAVALE İŞLEMİ NEDİR?

Aynı bankada hesabı bulunan müşteriler arasında para gönderme işlemine denir. 

Örneğin: halk bankasında hesabı bulunan A isim kişinin yine Halk Bankasında hesabı bulunan B isimli kişiye para gönderme işlemidir. 

HAVALE İŞLEMİNİN EFT İŞLEMİNDEN FARKI NEDİR?

  • EFT işlemi iki farklı banka arasında yapılan para transferidir.

Örneğin: Halk Bankasında hesabı bulunan Ahmet isimli kişinin Garanti Bankasında hesabı bulunan Mehmet isimli kişiye para göndermesi EFT işlemidir. Yapacağınız bu EFT işlemi ilk resmi iş gününde saat 09:00 - 09:30 saatleri arasında karşı tarafın hesabına geçer.  

  • Havale işlemi ise aynı banka arasında yapılan para transferidir. 

Örneğin: Halk Bankasında hesabı bulunan Sena isimli bir kişinin yine Halk Bankasında hesabı bulunan Ahmet isimli bir kişiye para göndermesi havale işlemidir. Ve bu para transferi hemen anında karşı tarafın hesabına geçer. 

RESMİ TATİLLERDE, BAYRAM GÜNLERİNDE HAVALA NE ZAMAN HESABA GEÇER?

Hemen karşı tarafın hesabına geçer. 

CEBE HAVALE HAFTA SONU OLUR MU?

Cebe havale işlemi normal havale işleminden farklı bir işlemdir. Ancak hafta sonları yada diğer resmi tatil günlerinde olur. Ayrıca anlık olarak hesaba geçer. 

Burada dikkat etmeniz gereken nokta para gönderilen bankanın ATM'sinden para çekmeniz gerektiğidir. Örneğin: Size Cebe Havale şeklinde para gönderen kişi Vakıf Bankası üzerinden gönderim yaptı. Bu durumda bu parayı Vakıf Bank ATM'lerinden çekmek zorundasınız. 

HAFTA SONU PARA TRANSFERİ OLUR MU?

Yukarıda anlattığımız şekilde Havale şeklinde para transferi yapacaksınız eğer olur. EFT şeklinde yapacaksanız eğer maalesef olmaz. 

HAFTA SONU BAŞKA BANKA HESABINA NASIL PARA GÖNDERİLİR?

Havale işlemi şeklinde gönderebilirsiniz. 

HAVALE KAÇ DAKİKADA GEİLR?

Ortalama bir  yada iki dakika içinde karşı tarafın hesabına geçer. 

Finans Kategorisi Popüler İçerikler:

Gizlilik Politikası / Site Kullanım Koşulları / İletişim

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.