Halk Bankası BES Bireysel Emeklilik İptali 2022

Halkbank BES iptal yada Halkbank Bireysel Emeklilik iptali işleminin nasıl yapılacağı konusunda internette müşterilere net ve doğru bilgi verecek bir kaynak bulunmuyor maalesef. Bu konuda adım adım takip etmeniz gereken işlemleri aşağıda 2022 yılına uygun olarak ve en doğru şekilde anlattık. Öncelikle bireysel olarak Halk Bankasından BES ödemem var ve hala aylık ödemeleri yapmaya devam ediyorum ve iptal ettirmeyi düşünmüyorum. Ancak Halkbank BES iptali yapmak isteyen kişilerin yapması gerekenleri bu yazıda uygulamalı olarak anlattık. 

Halkbank BES İptal İşlemi

Halkbank bes iptal işlemini en kolay internetten yapabilirsiniz. Takip etmeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir: 

 • 1. Adım : Aşağıda linkini belirttiğimiz Halk Bankasının resmi sitesini ziyaret ediniz. Ardından sitenin ana sayfasında iken "Online İşlemler" bölümüne geldikten sonra "Bireysel Giriş" linkine tıklayınız.   

http://www.halkemeklilik.com.tr/  (Halkbankası'nin Resmi Sitesidir)

 • 2. Adım : Hemen aşağıda gösterdiğimiz ekran karşınıza gelecektir. Numaralar ile belirttiğimiz uyarılarına muhakkak dikkat ediniz. 

 

 • 1 ve 2 Numaralar : Her ikisi de SSL sertifika konusundadır. Şifrenizi girdiğiniz sayfada tam olarak yukarıda resimde gösterilen kilit işaretinin olduğuna dikkat ediniz. Bu kilit işareti yoksa eğer asla şifrenizi ve diğer kimlik bilgilerinizi girmeyiniz. 
 • 3 Numara  : Sisteme girmek için biliyorsanız Müşteri Numaranız ve şifrenizi, bilmiyorsanız eğer T.C. Numaranız ve Telefon numaranızı kullanınız. 
 • 4 ve 5 Numara  : 4 Numara ile gösterilen yere T.C. Numaranızı ve sisteme kayıtlı telefon numaranızı yazınız. Ardından telefonunuza gelen kısa mesajdaki kodu girerek sisteme giriş yapacaksınız. Daha sonra 5 ile gösterilen GİRİŞ tuşuna basınız. 
 • 3. Adım :  Aşağıdaki resimde gösterilen "Otomatik Katılım" menüsüne tıklayınız. 

 

 • 4. Adım :  Hemen aşağıda gösterildiği gibi bir ekran çıkacak. Burada bir kaç emeklilik başvurunuz olabilir. Eğer bir tane ise onu seçiniz. SEÇ yazan linke tıklamanız gereklidir. 

 

 • 5. Adım : Aşağıda resimde gösterilen "Değişiklik Talepleri" menüsüne tıklayarak ilerleyiniz. 

 • 6. Adım : Daha sonra "Ayrılma Talebi" menüsüne tıklayarak son adıma geçiniz. 

 

 • Son Adım : Halkbank BES iptalinin son adımı aşağıda yer alan resimde gösterildiği gibi "Kaydet" menüsüne tıklayarak sonuçlandırınız. 

 

 • NOT: Bes iptal halkbank işlemini anlattığım bu yazıdaki resimler kendi şahsıma ait olduğu için resimlerdeki şahsıma ait bilgileri siyah renge boyadım.  

Halkbank Bireysel Emeklilik İptalini Telefondan Nasıl Yaparım?

Halkbank Bireysel Emeklilik iptalini yapmak isteyenler bu işlemi en kolay internetten yapabilir. Takip etmeniz gereken adımları yukarıda sırası ile ifade ettik.  

Telefonla iptal etmek için 0850 800 44 00 ve 0850 800 44 01 numaralarından bir tanesini aramanız gereklidir. 

https://yeni-kimlik.com/halk-bankasi-musteri-hizmetleri.html 

Sonuç olarak Halkbank BES iptal yada Halkbank Bireysel Emeklilik iptalini  düşünenlerin iptal işlemini yapmadan önce iyice düşünmelerini öneririm. Çünkü benim de eşimin de ödemeleri hala devam etmektedir ve inşallah emeklilik döneminde ikinci bir maaş hakkımız olacak. Halkbankası'nı tercih etmemizin sebebi öncelikle Devlet Bankası olması ve ikinci olarak ise faizsiz olması yönünde bilgi almamızdır. Ancak sizler yine de  Halkbank BES iptali konusunda karar verirken bireysel araştırmanızı yapınız. 

HALKBANKASI HAKKINDA İLGİNİZİ ÇEKECEK DİĞER YAZILARIMIZ:

https://yeni-kimlik.com/malulen-emeklilik-sartlari.html