İnstagram'da B, K ve MN Ne Demek?

İnstagram'da kullanıcı sayfasında ve paylaşımlarda sürekli olarak karşımıza çıkan B, K ve MN harfleri ne demektir? 1B, 10 B ve 1 K ve 10 K ne demek? Ayrıca 1 MN ne demek? Beğenilerde B ne demektir?

İNSTAGRAM'DA B, K VE MN TAKİPÇİ NE DEMEK?

İnstagram'da yer alan B ve K ve MN harfleri harfine göre belirli sayıları ifade etmektedir. Sayfa sahibinin takipçi sayısı yada yapmış olduğu paylaşımları kaç kişinin gördüğünü ifade etmek için kullanılır. 

  • B harfi bin (1000) demektir. Örneği 3 B, üç bin sayısını göstermek için kullanılır. 
  • K harfi de bin (1000) demektir. İntagram'ı ingilizce olarak kullanan kişilerin sayfasında B yerine K şeklinde gözükür. 
  • MN harfleri ise Milyon demektir.  Örneğin 1,5 MN, bir buçuk milyon demektir. 

1 B VE 10 B NE DEMEKTİR?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi B harfi bin demektir.

  • 1 B = 1000 (Bin)
  • 10 B  = 10.000 (On Bin) 
  •  15 B = 15.000 (On Beş Bin) demektir. 

1 K VE 10 K TAKİPÇİ NE DEMEKTİR?

İnstagram'ı İngilizce kullanan kişilerde B harfi K olarak gözükür. B harfinde olduğu gibi K harfi Binin katları şeklinde ifade edilir. 

  • 1 K = 1000 (bin)
  • 10 K = 10.000 (on bin)
  • 15 K = 15.000 (on beş bin) 

1 MN NE DEMEKTİR?

Milyon sayısını ve katlarını ifade etmek için bu harflerin kısaltması kullanılır. Örneğin 10 MN demek 10 Milyon demektir. 

Ayrıca İnstagram sayfasını İngilizce kullananlarda MN yerine M gözükür. 

DM NE DEMEKTİR?

DM Direk Mesaj demektir. İntagram'da bir kullanıcıya direk mesaj atmak için DM yazan harfe basmanız gereklidir. Bu harfler mesaj gönderme kutusuna verilen bir linktir. Ayrıca bu harfler sosyal medya dünyasında kısa mesaj kelimesinin yerini de almaya başlamıştır. 

Artık günümüzde DM attım, DM 'den ulaşabilirsiniz gibi ifadeler özelden mesaj atmak anlamına gelir. 

DM'den atılan kısa mesajı sadece mesajı gönderdiğiniz kişi görebilir. 

GT NE DEMEK?

GT Geri Takip kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu harfi gördüğünüz kişiyi takip etmeniz halinde o kişinin de sizi geri takibe alacağı manası ortaya çıkar. 

UFN NE DEMEK?

UFN harfleri bir kişiyi takip ederken artık takip etmekten vazgeçmeniz halinde  karşı tarafında sizi takipten vazgeçeceği demektir. 

TKP NE DEMEKTİR?

TKP GT'deki gibi takip edeni takip ederim demektir. Bir İnstagram kullanıcısının isminin yanında bu harfler varsa onu takip etmeye başladığınızda o kişide sizi takip edecektir.