En Yeni, En Güzel ve En Güncel Kurban Bayramı Mesajları !!!

Değerli ziyaretçilerimiz,

Yeni-Kimlik ekibi olarak öncelikle Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle tebrik ederiz, Rabbimizin Rızasını kazanmanız için birer vesile olmasını dileriz. Bu mubarek gün vesilesi ile telefonlarımızdan paylaştığımız Kurban Bayramı mesajları artık birer gelenek haline gelmiş durumdadır. Ancak paylaşılan mesajların olayın ciddiyetini anlatmaktan uzak olduğunu farketmek bizleri bu alanda doğru bir araştırma yapmaya sevk etti. 

Kurban Bayramı mesajlarınız için Ayet ve Hadislerin ışığında hazırladığımız mesajlar hemen aşağıda yer almaktadır. Bizler için yapılacak olan her bir iş ve icraatın Allah rızası eksenli olması nedeniyle bu mesajlarında Allah katında bir anlam ifade etmesi gerekir. 

HADİSLERDEN ALINTI KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

 • 1-  “…….Kurbanın kanı yere düşmeden önce Allah katında hemen kabul olunur. Bu sebeple kestiğiniz kurbanlardan dolayı sıkıntı değil gönlünüz hoş olsun.” (İbn Mâce, Edahî: 3) Muhterem kardeşim Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik eder, Rabbimden sizler için Rıza dilerim.
 • 2- “Ademoğlu kurban kesme gününde Allah katında kan akıtmaktan daha sevimli bir amel işlememiştir. …….” (İbn Mâce, Edahî: 3) Kıymetli arkadaşım Kurbanınızın kabul, Bayramınızın mübarek olmasını Yüce Rabbimden dilerim.
 • 3- “Allah indinde günlerin en büyüğü Kurban Bayramı günüdür. Bunu, fazilette nefr günü (teşrik günlerinin ikinci günü) takip eder.” (Abdullah İbnu Kurt, Kütüb’ü-Sitte: Hadis no: 4561) Günlerin en faziletlisi Kurban Bayramınızı tebrik ederim. 

AYETLERİN IŞIĞINDA KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

 • 1- “Onlara, Adem’in iki oğlunun haberini gerçek olarak anlat: Hani birer kurban takdim etmişlerdi de birisinden kabul edilmiş, diğerinden ise kabul edilmemişti……. (Mâide 5/27) Kurban Bayramınızı tebrik eder, şu mubarek günde Habillerin safında yer almanızı Yüce Rabbimden dilerim. 

Not : Bu Ayeti Kerimenin devamı vardır. Ayetin sadece bu bölümünün vermeniz gereken mesaj için yeterli olacağını düşündük.  

 • 2- “De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir.” (En’ âm 6/162) Kurban Bayramınızı Rabbimin rızasını kazanmanız için vesile kılmanız temennisi ile Bayramınızı tebrik ederim.
 • 3- “Şimdi sen Rabbine kulluk et ve kurban kes.” (Kevser 108/2) Buyuran Yüce Rabbimden Kurban Bayramınızı Mubarek kılmasını diler, hayırlara vesile olmasını temenni ederim. 

 

15 TEMMUZ KONULU BAYRAM MESAJLARI

 • 1- 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde Mubarek bir Kurban Bayramını daha idrak etmiş bulunuyoruz. Rabbimin Ülkemize ve bizlere daha nice mutlu bayramlar nasip etmesi dileğiyle Bayramınız Mubarek olsun. 

DOST VE ARKADAŞA GÖNDERİLECEK KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

 • 1- Kıymetli kardeşim Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik eder, ailecek sevinç ve tasadan uzak bayramlar geçirmeni dilerim.
 • 2- Değerli arkadaşım Kurban Bayramın Mubarek olsun, kalbin ve gönlün sevinçle dolsun. Rabbim beni senin gibi dostlardan ayırmasın.
 • 3- Kıymetli dostum, değerli arkadaşım senin ve ailenin Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ederim. Birlikte nice bayramlara.

 

GENEL KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

 • 1- Kurban Bayramının kardeşlik ve barışa vesile olması temennisi ile Kurban Bayramınızı kalbi duygularımla terbi eder, hayırlı bayramlar dilerim.
 • 2- Kurban Bayramının size ve ailenize sevinç ve bereketler getirmesi dileğiyle Bayramınız Mubarek olsun.
 • 3- Sizin ve İslam Aleminin Kurban Bayramını tebrik eder, Ümmetimizin kurtuluşuna vesile olacak günlerden bir gün olması dileğiyle, iyi bayramlar dilerim.

AİLECEK KURBAN BAYRAMI MESAJLARI

 • 1-En kalbi duygularımızla ailecek bütün bir ailenizin Kurban Bayramını tebrik eder, nice mubarek bayramlar dileriz.
 • 2- Sizin ve ailenizin Kurban Bayramını tebrik eder, nice mutlu ve esenlikler içinde bayramlar geçirmenizi Yüce Rabbimden temenni ederim.
© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.