Marlboro Çeşitleri ve Marlboro Sigaralarının Nikotin Oranları

Dünyada en çok alınan sigara markalarından biri olan Marlboro’nun pek çok çeşidi vardır. Amerika’da Philip Morris, Amerika dışında ise Philip Morris International tarafından üretilen Marlboro sigaralarının çeşitleri şunlardır;

  • Marlboro Serisi: Marlboro, Marlboro 72’s, Marlboro Light, Marlboro Blend No. 27., Marlboro Black Hako 12’s, Marlboro Blue – 2015 ve Marlboro Double Fusion.
  • Marlboro Red Serisi: Marlboro Red KS, Marlboro Red Long, Marlboro Red One, Marlboro Red Label, Marlboro Red Label 100’s, Marlboro Red Click ve Marlboro Red Pack.
  • Marlboro Edge Serisi: Marlboro Edge Blue ve Marlboro Edge Sky
  • Marlboro Gold Serisi: Marlboro Gold Pack, Marlboro Gold Pack 31’s ve Marlboro Gold Pack 100’s
  • Marlboro Silver Pack Serisi: Marlboro Silver Pack, Marlboro Silver Pack 72’s ve Marlboro Silver Pack 100’s.
  • Marlboro Virginia Blend Serisi: Marlboro Virginia Blend ve Marlboro Virginia Blend 100’s.
  • Marlboro Special Blend Serisi: Marlboro Special Blend Red, Marlboro Special Blend Red 100’s, Marlboro Special Blend Gold ve Marlboro Special Blend Gold 100’s.
  • Marlboro Menthol Serisi: Marlboro Menthol, Marlboro Menthol 72’s, Marlboro Menthol 100’s, Marlboro Menthol Blue Pack, Marlboro Menthol Blue Pack 72’s, Marlboro Menthol Blue Pack 100’s, Marlboro Menthol Gold Pack, Marlboro Menthol Gold Pack 100’s, Marlboro Menthol Silver Pack, Marlboro Menthol Silver Pack 100’s, Marlboro Menthol Smooth, Marlboro Menthol Smooth 100’s, Marlboro Menthol Blend No. 54, Marlboro Menthol Blend No. 54 100’s, Marlboro Menthol Blue Ices, Marlboro Menthol Skyline, Marlboro Menthol Skyline 100’s, Marlboro Menthol Silvermint, Marlboro Menthol Special Blend ve Marlboro Menthol Special Blend 100’s.
  • Marlboro Touch Serisi: Marlboro Touch, Marlboro Touch Blue, Marlboro Touch Gray, Marlboro Touch White ve Marlboro Touch Aqua.

Filtreli Marlboro sigaralar 1955’te Philip Morris tarafından piyasaya sürülmüştür. Aynı dönemlerde diğer sigara şirketleri de filtre başlıklı sigaraları üretmeye ve satmaya başlamışlardır.

Marlboro’nun Nikotin Oranları Ne Kadar?

Marlboro çeşitleri arasında en hafif olanı Touch serisindeki ürünlerdir. İçerdikleri zifir, nikotin ve karbonmonoksit oranlarına bakarsak şu sonuçları görebiliriz;

Marka

Zifir

Nikotin

Karbonmonoksit

Marlboro Touch Blue

7 mg

0,6 mg

8 mg

Marlboro Touch Gray

4 mg

0,4 mg

4 mg

Marlboro Red

10 mg

0,8 mg

10 mg

Marlboro Red Click

10 mg

0,8 mg

10 mg

Marlboro Menthol Blue Ices

8 mg

0,5 mg

9 mg

Marlboro Light

8 mg

0,6 mg

9 mg

Sonuç olarak Philip Morris’in ürettiği ve tüm dünyaya pazarladığı Marlboro sigaraları 53 çeşittir. Her çeşit kullanıcıya hitap eden sigaraların kimi hafif kimi ise oldukça ağır içimli olarak üretilirler.