Multinet Kart Paraya Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Multinet yemek kartı olsa da pek çok sektörde kullanılabilen bir karttır. Önceleri sadece belli başlı restoranlarda geçerli olan bu kart, artık çok sayıda işletmeyle anlaşmalı olduğu için konaklama, ulaşım, akaryakıt ve market gibi çoğu yerde kullanılabilmektedir. Bu nedenle paraya çevirme işlemi özellikle tanıdığınız ve devamlı müşterisi olduğunuz işletmelerde eskiye nazaran çok daha kolaydır.

Multinet Nakite Çevirme Nasıl Yapılır 2020?

Multinet karttaki parayı nakde çevirmek, harcama yaparak mümkündür.

Bunun için devamlı müşterisi olduğunuz market ya da firmalarla iletişime geçerek, alışverişinizi nakit olarak çekmesini isteyebilirsiniz.

  • Görevli karttan nakit çekim yaptıktan sonra size nakit olarak ödeme verebilir.
  • Ancak bu işyerleri belli komisyonlar karşılığında Multinet hesabınızdaki bakiyeyi paraya çevirirler.
  • Komisyon oranları yüzde 10 ile yüzde 25 arasında değişebilir.
  • Bozdurmak istediğiniz miktar yüksekse komisyon miktarı da artacağından zararlı çıkabilirsiniz.
  • Ancak paraya acil olarak ihtiyaç duyduğunuzda en düşük komisyonu veren bir yer bularak nakit ihtiyacınızı Multinet kartınızla karşılayabilirsiniz.

İnternetten Multinet Nasıl Bozdurulur?

Bakiyeyi paraya dönüştürmek resmi bir işlem olmadığından hiçbir yerde bunun ilanını göremezsiniz ya da internetten başvuru yapamazsınız. Ancak belli teknoloji forumlarını kurcalayarak kişilerle iletişime geçebilirsiniz. Tabi bu yöntem ne kadar güvenilir bilemezsiniz.

Multinetin Geçerli Olduğu Yerler Nelerdir?

Multinet mobil uygulamasını kullanarak kartın geçerli olduğu sektörleri, işletmeleri, açık adreslerini ve telefon numaralarını öğrenebilirsiniz.  Bu işletmeleri arayıp karttaki parayı nakde çevirip çevirmediklerini sorabilirsiniz.

Multinet Bozdurmak İçin En İyi Yöntem Hangisidir?

Önerebileceğimiz en iyi yöntem, bir tanıdığınızla anlaşıp yapacağı market alışverişinin parasını Multinet kartınızla ödemeyi teklif etmektir. Tanıdığınız yaptığı alışverişin tutarını size nakit olarak verebilir. Benzer şekilde arkadaşlarınızla anlaşmalı bir yere yemeğe gittiğinizde hesabı Multinet kartınızdan ödeyin. Daha sonra arkadaşlarınızdan yemeğin parasını nakit olarak alın. Böylece yüksek komisyon bedelleri ödemek zorunda kalmazsınız.

Ankara Multinet Nakite Çevirme

Multinet kartınızı bir kredi kartı ya da banka kartı gibi kullanabilirsiniz.

  • Bu kartla anlaşmalı yerlerden akaryakıt alabilir, market alışverişi yapabilir, bilet satın alabilir ya da otelde konaklayabilirsiniz.
  • Ancak bakiyedeki miktarı paraya çevirmek için belli komisyonlar ödemeniz gerekir.
  • Ankara’da bunu yapan pek çok işletme vardır.
  • Multinet’in mobil uygulaması yardımıyla Ankara’daki anlaşmalı işletmeleri öğrenebilir ve telefonla arayarak ya da internet üzerinden iletişime geçerek para bozdurup bozdurmadıklarını, bozduruyorlarsa ne kadar komisyon aldıklarını öğrenebilirsiniz.
  • Aynı durum İstanbul’da Multinet’i paraya çeviren yerler için de geçerlidir. İşletme bilgilerine mobil uygulamadan ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak anlaşmalı işletmelere giderek komisyon karşılığı Multinet bakiyenizi paraya çevirebilir ya da komisyon ödemeden tanıdıklarınız yardımıyla bakiyedeki parayı nakit olarak alabilirsiniz.