Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Geri Sayım Sayacı

Öğrenciler şu an yaz tatilinde ve bütün bir yılın  yorgunluklarını üzerlerinden atıyor. Öğrencilerin çok merak ettiği husus okulların ne zaman açılacağıdır. Hemen alt kısımda ki sayaçtan öğrenciler okulların ne zaman açılacağını veya okulların açılmasına kaç gün kaldığını öğrenebilir.

12 eylül'e kaç gün kaldı?

Geri Sayım

 

Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Dönem Ara Tatili Ne Zaman Başlayacak?

23 Ocak 2022 Pazartesi günü. 

Birinci Dönem Ara Tatil Ne Zaman?

14- 18 KASIM 2022 - ARA TATİL (5 İŞ GÜNÜ)

İkinci Dönem Ara Tatil Ne Zaman?

17- 20 NİSAN 2023 - ARA TATİL (4 İŞ GÜNÜ)

İkinci Dönem Okullar Ne Zaman Kapanacak?

16 Haziran 2023 Cuma günü kapacak. 

Yazı Tatili Kısalacak mı?

Son dönemlerde özellikle sosyal medyada çıkan haberlere göre öğrencilerin en uzun soluklu tatil dönemi olan yaz tatilinin kısalacağı noktasında birtakım haberler ortalıkta dolaşmaktadır. Bu haberlere itibar etmeyiniz. Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurular sayfasını takip ediniz.

Özellikle öğrencilerin MEB bünyesinde kaldığı eğitim ve öğretim dönemlerinde daha iyi yetiştirme adına sadece okul dönemlerinde değil tatil dönemlerinde de kendilerini geliştirme yönünde çalışmalar yapıldığını dile getirirken çağın gerektirdiği teknoloji öğrencilere aşılama ve birçok eğitimi bu platformlar üzerinde vermeyi planladıklarını belirten açıklamalar yapıldı. Bu platformların başında da EBA geliyor.

Şubat Tatili Nasıl Değerlendirmelidir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaları da dikkate alarak veliler şubat tatili döneminde çocukları ile ilgilenmeli ve tatil boyunca onların dinlenmeleri, eğlenceli vakit geçirmeleri ve kendilerini geliştirme adına çeşitli programlara dahil edilmeleri konusunda yardımcı olmalarıdır.

Uzmanlardan Velilere Uyarı

Uzmanlar öğrencilerin ara tatil döneminde bolca dinlenmelerini tavsiye ederken, öğrenci velilerine çeşitli tavsiyelerde bulunmaktadırlar. Yapılan uyarılar kapsamında öğrencileri velileri tatil yapıp dinlenmesi gereken çocuklarını ne sebep olursa olsun kesinlikle çalıştırılmaması gerektiği vurgusunu yapmaktadır.

Aile bütçesine katkı sağlasın, şimdiden bir meslek sahibi olsun veya hayatı öğrenmesi gerekiyor gibi bahanelere sarılarak çocukların çalıştırılmasına kesinlikle karşı çıkmaktadırlar. Zaten yasal olmayan nedenlerle çocukların çalıştırılması yasakken, ayrıca çocukların sigortasız işlerde çalıştırılması neticesinde hem iş güvenliği hem de sağlık sorunu yaşamalarına sebep olabilirler.