2019-2020 Okulların açılmasına kaç gün kaldı? GERİ SAYIM BAŞLADI!

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Ne Zaman Başlayacak?

Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen eğitim ve öğretim takvimi gelecek yıl için açıklandı. Açıklanan takvime göre

2019-2020 eğitim ve öğretim Yılı 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacağı duyuruldu.

Belirtilen tarihe göre ilk ve orta dereceli okullar ile birlikte lise eğitim veren bölümler yeni eğitim ve öğretim yılına bu tarih itibari ile başlamış olacaklar.

Okulların Açılmasına Kalan Süre

PEKİ OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK ARA TATİL NE ZAMAN BELLİ OLDU! ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN ALTTAKİ LİNKLERE TIKLAYINIZ!!! 

Eğitime başlayacak olan öğrenci grupları içerisinde yer alan Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5´inci sınıf öğrencileri,alıştırma dönemi için belirlenen tarihten bir hafta önce yani 9 Eylül 2019 tarihinde okula giriş yapacaklar. Bu uyum eğitimi 13 Eylül 2019 tarihinde bitecektir.

 

2019-2020 Okullar Ne Zaman Açılacak?

Her yıl haziran ayında karnelerin dağıtılması ile birlikte milyonlarca öğrencinin de yaz tatili heyecanı başlıyor. Yaz tatili dönemi öğrenciler için eğlenceli geçse de veliler açısından durum aynı değil. Şimdiden yeni yılın hazırlıklarına başlayan anne ve babalar öğrencilerinin okul dönemine göre yeni yılda kiminde sınav heyecanı kiminde ise yeni bir dönemin ne zaman başlayacağı, tatilin uzatılıp uzatılmayacağı gibi sorulara yanıt arıyorlar.

Sponsorlu bağlantılar

 

Yazı Tatili Kısalıyor Mu?

Son dönemlerde özellikle sosyal medyada çıkan haberlere göre öğrencilerin en uzun soluklu tatil dönemi olan yaz tatilinin kısalacağı noktasında birtakım haberler ortalıkta dolaşmaktadır. Bu haberlere karşılık olarak Milli Eğitim Bakanlığı kanadından yapılan bu açıklamalara ve haberlere göre yaz tatilinde bir değişiklik olmadığını lakin buna karşılık öğrencilerin yaz tatilini çok etkin bir şekilde kullanmaları taraftarı olduklarını açıkladılar. Özellikle öğrencilerin MEB bünyesinde kaldığı eğitim ve öğretim dönemlerinde daha iyi yetiştirme adına sadece okul dönemlerinde değil tatil dönemlerinde de kendilerini geliştirme yönünde çalışmalar yapıldığını dile getirirken çağın gerektirdiği teknoloji öğrencilere aşılama ve birçok eğitimi bu platformlar üzerinde vermeyi planladıklarını belirt açıklamalar yapıldı.

Sponsorlu bağlantılar

 

Yaz Tatilini Çocuklar Nasıl Değerlendirmelidir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaları da dikkate alarak veliler yaz tatili döneminde çocukları ile ilgilenmeli ve tatil boyunca onların dinlenmeleri, eğlenceli vakit geçirmeleri ve kendilerini geliştirme adına çeşitli programlara dahil edilmeleri konusunda yardımcı olmalarıdır. Bu bağlamda yaz için müze ziyaretleri, çeşitli gezi turları, Kuran kursu eğitimi, denize gitme, piknik yapma, spor faaliyetleri, kitap okuma ve bağlı bulundukları belediyelerin bünyesinde bulunan programlara katılabilirler.


Uzmanlardan Velilere Uyarı

Uzmanlar öğrencilerin uzun soluklu bu yaz tatili döneminde bolca dinlenmelerini tavsiye ederken, öğrenci velilerine çeşitli tavsiyelerde bulunmaktadırlar. Yapılan uyarılar kapsamında öğrencileri velileri tatil yapıp dinlenmesi gereken çocuklarını ne sebep olursa olsun kesinlikle çalıştırılmaması gerektiği vurgusunu yapmaktadır. Aile bütçesine katkı sağlasın, şimdiden bir meslek sahibi olsun veya hayatı öğrenmesi gerekiyor gibi bahanelere sarılarak çocukların çalıştırılmasına kesinlikle karşı çıkmaktadırlar. Zaten yasal olmayan nedenlerle çocukların çalıştırılması yasakken, ayrıca çocukların sigortasız işlerde çalıştırılması neticesinde hem iş güvenliği hem de sağlık sorunu yaşamalarına sebep olabilirler.

Taktir Teşekkür Hesaplama (% 100 MEB uyumlu bütün sınıflar için ayrı ayrı taktir teşekkür hesaplaması yapın)

YORUMLAR

3.7407407407407 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 3.74 (27 Oylar)

Yorum ekle