Randevu Almadan Yeni Kimlik İçin Başvuru Yapabilir miyim?

Yeni kimlik almak için randevu  almak zorunda mıyım? Randevusuz olarak da Nüfus Müdürlüğüne başvurabilir miyim? Kayıp yada çalıntı gibi durumlarda randevusuz gittiğimde başvurum kabul olur mu?

 

 YENİ KİMLİK ALMAK İÇİN RANDEVU ALMAK ZORUNDA MIYIM?

Normalde zorunluluk yok. Ancak salgından dolayı Nüfus Genel Müdürlüğü ikinci bir talimata kadar randevusuz başvuru kabul edilmeyeceğini belirtmiştir.  İstanbul İlindeki Nüfus Müdürlüklerinin adres ve iletişim bilgilerini bu sayfamızdan görebilirsiniz.  

RANDEVU ALMADAN BAŞVURU YAPMANIZ HALİNDE

Yukarıda ki başlıkta da belirttiğimiz gibi, randevusuz başvuru şuan için kabul edilmemektedir.  Nüfus Müdürlüklerinden bazı yerlerde çok büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir'in merkez İlçeleri oldukça yoğundur.  Benzer şekilde Eskişehir, Erzurum, Diyarbakır Gaziantep gibi diğer büyük şehirlerimizin İl Merkezleri yoğun olabilir. 

Bunun için randevunuzu yoğun olmayan yerlerden talep ediniz. 

 

RANDEVUSUZ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Sabahın çok erken saatinde başvuru yapacağınız Nüfus Müdürlüğünün önünde hazır olarak sıraya girerek numaratör cihazından numara almanız gereklidir. 

 

YETKİLİLERİN İSTİRHAMI: LÜTFEN RANDEVU ALMADAN BAŞVURMAYIN!

Yılın Kasım ve Aralık aylarında her sene çok büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır. Ayrıca her YKS sınavı öncesi de benzer yoğunluk söz konusu. Seçim dönemlerinde de aynı yoğunluğun olduğunu söyleyebiliriz. Benzer şekilde okulların açıldığı Eylül ayında da yoğunluk yaşanır.  

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN NASIL RANDEVU ALACAĞIM? 

ALO 199 Çağrı merkezini arayarak işlem yapabilirsiniz. (Ayrıca ayrıntılı bilgi için Bkz. ALO 199 Aramanın Ücreti Ne Kadar)

İnternetten randevu almak isteyenler bütün TÜrkiye'de tek bir sayfa üzerinden randevu alacaktır. Bu işlem hakkında bilgi almak için İnternetten Nüfus Cüzdan Randevu sayfasını ziyaret ediniz. 

Gizlilik Politikası / Site Kullanım Koşulları / İletişim

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.