Randevu Almadan Yeni Kimlik İçin Başvuru Yapabilir miyim?

Yeni kimlik almak için yeni kimlik randevusu  almak zorunda mıyım? Yeni kimliğimi yada yeni Nüfus Cüzdanımı  randevusuz alabilir miyim? Randevu almadan yeni kimlik almak için Nüfus Müdürlüğüne gidebilir miyim? Randevusuz  Nüfus Müdürlüğüne başvurduğumda   başka işlem yapabilir miyim?

80 Milyon Nüfusun yaşadığı Ülkemizde Nüfus Cüzdanları yerine dağıtılmaya başlanan Yeni Kimlikler büyük bir izdihama neden oldu. Toplam 3 yıl içinde dağıtılması planlanan yeni kimlik kartlarına vatandaşların çok büyük bir ilgi göstermesi nedeniyle Nüfus Müdürlükleri aşırı derece de yoğunluk yaşamaya başladı.

Sponsorlu bağlantılar

 

 

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDE Kİ AŞIRI İZDİHAM

Yeni Kimlik kartlarının vatandaşlar tarafından çok fazla ilgi görmesi bir anda bir çok kişinin Nüfus Müdürlüklerine yığılmasına neden oldu. Yetkililer normal şartlar içinde 3 yıla yayarak dağıtımı tamamlamayı planlamıştı. Ancak vatandaşlarımızın Nüfus Cüzdanları yerine dağıtılan yeni kimlikleri çok fazla beğenmesi ve benimsemesi nedeniyle çok büyük bir talep patlaması söz konusu.

 

YENİ KİMLİK ALMAK İÇİN RANDEVU ALMAK ZORUNDA MIYIM?

Yeni Kimlik almak için kesinlikle randevu almak mecburiyetiniz yoktur. Randevu almadan dilediğiniz Nüfus Müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz. Bundan böyle Nüfus Müdürlükleri randevusuz bir şekilde yeni kimlik başvurularını kabul edebileceği gibi, randevulu olarak da başvuru kabul etmektedir.  

 

RANDEVU ALMADAN BAŞVURU YAPMANIZ HALİNDE

Yukarıda ki başlıkta da belirttiğimiz gibi, randevusuz başvuru yapabilirsiniz. Ancak Nüfus Müdürlükleri tahminimizden de öte çok büyük bir yoğunluk yaşıyor. Her bir Nüfus Memuruna 20 bin vatandaşın düştüğünü ifade eden yetkililer bu dağıtımın zamana yayılması süreci daha rahat geçirmemizi sağlayacaktır.

Yeni kimlik başvurularında öncelik randevu alan kişilere tanınmaktadır. Boşta kalan saatlere diğer başvurular kabul edilmektedir.

 

RANDEVULU YADA RANDEVUSUZ KİMLİK BAŞVURUSU

Randevu alan kişiler randevu saatinden belirli bir süre önce giderek Nüfus Müdürlüğünden sıra numarası alacaktır. Açıkçası randevu alan bir kişinin işlemleri bir saatten fazla sürmemektedir.

Randevu almadan başvuru yapan bir kişi ise, aynı şekilde Nüfus Müdürlüğüne giderek sıra numarası alarak sırasını bekleyecektir. Ancak bu durumda sabahın erken saatlerinde gitmenizi tavsiye ederiz.  Aksi taktirde işleminizi o gün tamamlayamazsınız.

Sponsorlu bağlantılar

 

 

YETKİLİLERİN İSTİRHAMI: LÜTFEN RANDEVU ALMADAN BAŞVURMAYIN!

Şuan yaşanan izdiham ve yoğunluğun sebebi yeni kimlik kartlarının çok fazla beğenilmesidir. Bu kadar erken benimsenen kimlik kartları için her geçen gün daha da fazla başvurular artıyor.

Sizlerde randevu almadan başvurmanız halinde o gün için işlemenizi yaptırmanız o gün yetişmeyebilir.  

 

YENİ KİMLİK RANDESUNU NASIL ALABİLİRİM?

Yeni kimlik randevusunu internet üzerinden yada ALO 199 Çağrı hattından alabilirsiniz. İki yöntemde aynı kolaylıktadır. Ancak internet üzerinden randevu alacak kişilerin dikkat etmesi gereken çok önemli hususlar vardır.

Bu konular hakkında hemen aşağıda belirttiğimiz yazılarımızı okumalarını tavsiye ederim. 

Yorumlar

b,r türlü randevü alamıyorum
Cevap

Yorum ekle

© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.