Samsung Note 11 Ne Zaman Çıkacak, Özelliklere Neler Olacak?

2021 yılına damga vuracağı söylenen Samsung Note 11 android telefonunun çıkmasına sayılı haftalar yada günler kalmış durumda. Android telefonlar konusunda uzmanlığını kanıtlamış olan Güney Kore menşeili Teknoloji Dergisinin haberine göre yeni Samsung Note 11 telefonun özellikleri aşağıdaki olacak.

Ancak aşağıda belirttiğimiz özelliklerin henüz bir tahmin olduğunu, 2021 yılın da Samsungun amiral gemisi olacağını söyledikleri yeni sürümünde sürekli inovasyonla daha üst versiyon bir telefonun hazırlandığını da ifade etmektedirler. 

Tablet ve telefon özelliklerinin en iyi birleşimi mahiyetinde olan bu tip cihazlar piyasa koşullarında rekabet edebilmek için diğer bütün özeliklerini de geliştirerek video, fotoğraf, pil ömrü, performans vs. bütün özelliklerinde en iyiler arasına girmeyi başarmıştır.

Samsung Note 11 Ne Zaman Çıkacak?

Güney Kore de yayınlanan dergiye göre Samsung Note 11 2021 Mayıs ayınca çıkacak gibi. Gecikmesinde ki en önemli sebebi Covid 19'a bağlayan bu dergiye göre pandemi döneminde ekonomilerin dünya genelinde küçüldüğünü, yeni telefon serisinin küçülen piyasa koşullarından etkilenmemesi için beklenildiğini, ancak çok büyük süpriz yaparak 2010 'lu yıllardaki başarının geri gelmesi için müthiş yeniliklerle geleceğini ifade etmiştir. 

Galaxy Note 11 Tasarımı Nasıl Olacak?

Bu cihazların en büyük özelliği daha büyük ekran imkanı sunması ve tabletin bazı özelliklerini yada imkanlarını telefona sığdırmasıdır. Bu konuda diğer rakip markalarında güzel adımlar attığı aşikar. Ancak hiç bir marka cihaz ekranında kamerayı gizleyemediği için mevcut ekranı yüzde yüz boyutunda kullanamıyor. Bu konuda Huawei başta bütün markaların çalıştığını biliyoruz.

Ancak edindiğimiz duyumlara göre Samsung Note 11 daha hızlı hareket ederek yeni NOTE 11 serisinde kamerayı tamamen ekrana gizleyerek daha büyük ekran görüntüsü sunma imkanı sağlayacaktır. Ekran tasarımında klasik tasarım köşeli diktörgen tasarım hep devam etti.

Note 10 serisine kadar tamamında hep aynı tasarımı gördük. Yeni seride de aynı tasarımı göreceğiz gibi. Bunun sebebi : Bu telefonların fonksiyonel olarak çok daha işe yarar olması, iş toplantıları, öğrencilerin el bilgisayarı vs. gibi fonksiyonlarının olmasıdır.

Galaxy Note 11 Kamerası Nasıl Olacak?

Huawei başta diğer bütün Çin markalarının piyasaya girmesi ile birlikte gelişmeyi durduran teknoloji yeniden ivme kazandı. Özellikle bu gelişmenin fotoğraf ve video özelliklerinde olduğunu belirtmek isteriz. Şuan ki tabloda en gelişmiş kamera özelliklerine sahip telefonun bana göre Huawei P30 Pro olduğunu söylemek zorundayım.

Bu markanın diğer cihazları da fena sayılmaz. Samsung markası diğer özellikleri açısından hala çok üstün durumda.

Ancak kamera konusunda emsallerine göre geri kalmış olmamak için bu seride büyük bir kamera atılımı yapacak gibi tahmin ediyorum. Bunu sadece NOTE serisinde değil, A ve S serilerinde de yapmak için özel bir yazılım ekibi kurmalı bana göre. Aldığımız duyumlara göre bir kaç kilometreyi zumlama özelliğine sahip kamera yapısı, 5 kameralı telefon ve ön kamerasınnı 64 mp özelliğine sahip olması gibi beklentilerimiz var.

Samsung Telefonları Kamera Dönemine Hazır

Youtube kanalı başta bir çok video sitesinin varlığını biliyoruz. Bir insanın her anının videoya çekmek istemesi, fotoğraflaması bütün şirketleri bu konuda gelişmeye itmiş durumda. Samsung firmasının da bu akımın gerisinde kalmayacağını düşünüyoruz. Note serisi bana göre toplantı ve iş telefonu. Bir öğrencinin kitap okumak için ideal kaynağı. Bu özelliklerinin yanında kamera özelliklerini de geliştirmesi durumunda bu son serinin çok tercih edilen bir cihaz olacağına eminim.

Samsung Note 11 Ekran Çözünürlüğü 

Tahminlere göre en az 1080 x 2280 piksel çözünürlük sunan 6,4 inç dinamik AMOLED ekranla karşımıza çıkacak.  Diğer bir bilgiye göre ekran HDR10 + sertifikalı olacak ve ve Gorilla Glass 6 korumasına sahip olacaktır. 

Note 11 İşlemcisi Nasıl Olacak?

ABD'de yer alan bazı uzmanlara göre işlemci olarak Exynos 9925 yonga setini kullanacak. 

Samsung Note 11 Şarj Özellikleri Nasıl Olacak?

Tahminlere göre  25W Hızlı Şarjlı 4000mAh Pil olacak. Bu pilin özellikleri muazzam derecede hızlı şarj imkanı tanıyacak. Ayrıca daha üst özelliğe sahip pil ve şarj cihazı ile de karşımıza çıkabilir. 

Samsung Note 11 Kamera Özellikleri

Samsung Galaxy Note 10 telefonlarını çok beğendiğimi ifade etmek isterim. Şuan bazı toplantılarımda yanımda tablet yada bilgisayar götürmeden sadece bu cihaz ile idare edebiliyorum. Excell tablolarına rahatlıkla bakabiliyorum. Hatta bazı küçük değişlik ve güncellemeleri de yapabildiğimi belirtmek isterim.

Diğer ofis programlarının hemen hemen tamamını rahatlıkla bilgisayarımı açmadan görebiliyorum. Bu eksende bu telefonun sağ kolum olduğunu, bir çok iş toplantılarında bu cihaza başvurduğumu belirtmekle beraber, gelişen teknolojisi ile de diğer telefonlarda olan bütün özellikleri en iyi şekilde bu cihazda görmeye başladım.

Note 10 telefonun piyasa çıkmasının üzerinden az bir süre geçmiş olsa da ABD'nin teknoloji alanında yayın yapan öncü yayın kuruluşları ile Note 11 cihazının özelliklerini konuştuk. Şuan için bir sır olsa da piyasaya sızdırılan bazı duyumlara göre gelecek Galaxy Note serisinin özelliklerini aşağıda sizler için derledik.