Note 11 Ne Zaman Çıkacak? Ne Özelliklere Sahip Olacak?

Samsung markasının S ve A serisini yedek telefon olarak sürekli kullandığımı ifade etmek isterim. Ancak Note 2 serisinin çıktığı günden beri yeni çıkan bütün NOTE 2-3-4-5-6-7-8-9-10 serilerini işim icabı asıl cihaz olarak kullanıyorum. Bu seri sadece benim değil, bir çok iş insanı ve iş kadını arasında da oldukça rağbet görmektedir. Tablet ve telefon özelliklerinin en iyi birleşimi mahiyetinde olan bu tip cihazlar piyasa koşullarında rekabet edebilmek için diğer bütün özeliklerini de geliştirerek video, fotoğraf, pil ömrü, performans vs. bütün özelliklerinde en iyiler arasına girmeyi başarmıştır.

Samsung Galaxy Note 10 telefonlarını çok beğendiğimi ifade etmek isterim. Şuan bazı toplantılarımda yanımda tablet yada bilgisayar götürmeden sadece bu cihaz ile idare edebiliyorum. Excell tablolarına rahatlıkla bakabiliyorum. Hatta bazı küçük değişlik ve güncellemeleri de yapabildiğimi belirtmek isterim. Diğer ofis programlarının hemen hemen tamamını rahatlıkla bilgisayarımı açmadan görebiliyorum. Bu eksende bu telefonun sağ kolum olduğunu, bir çok iş toplantılarında bu cihaza başvurduğumu belirtmekle beraber, gelişen teknolojisi ile de diğer telefonlarda olan bütün özellikleri en iyi şekilde bu cihazda görmeye başladım. Note 10 telefonun piyasa çıkmasının üzerinden az bir süre geçmiş olsa da ABD'nin teknoloji alanında yayın yapan öncü yayın kuruluşları ile Note 11 cihazının özelliklerini konuştuk. Şuan için bir sır olsa da piyasaya sızdırılan bazı duyumlara göre gelecek Galaxy Note serisinin özelliklerini aşağıda sizler için derledik.

NOTE 11 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Bu konuda tahminlerimiz 2020 yılının Ağustos ayında çıkacak gibi. Bunun sebebi yeni cihazlarda piyasada doygunluğa ulaşmak olduğu gibi, rakip firmaların da gelişim süreçlerini görüp buna göre hareket etmektir. Şuan ki tabloda bu markanın en büyük rakibi İOS olarak görünüyor.

GALAXY NOTE 11 TASARIMI NASIL OLACAK?

Bu cihazların en büyük özelliği daha büyük ekran imkanı sunması ve tabletin bazı özelliklerini yada imkanlarını telefona sığdırmasıdır. Bu konuda diğer rakip markalarında güzel adımlar attığı aşikar. Ancak hiç bir marka cihaz ekranında kamerayı gizleyemediği için mevcut ekranı yüzde yüz boyutunda kullanamıyor. Bu konuda Huawei başta bütün markaların çalıştığını biliyoruz. Ancak edindiğimiz duyumlara göre Samsung markası bu konuda diğerlerinden daha hızlı hareket ederek yeni NOTE 11 seridinde kamerayı tamamen ekrana gizleyerek daha büyük ekran görüntüsü sunma imkanı sağlayacaktır. Ekran tasarımında klasik tasarım köşeli diktörgen tasarım hep devam etti. Note 10 serisine kadar tamamında hep aynı tasarımı gördük. Yeni seride de aynı tasarımı göreceğiz gibi. Bunun sebebi : Bu telefonların fonksiyonel olarak çok daha işe yarar olması, iş toplantıları, öğrencilerin el bilgisayarı vs. gibi fonksiyonlarının olmasıdır.

GALAXY NOTE 11 KAMERASI NASIL OLACAK?

Huawei başta diğer bütün Çin markalarının piyasaya girmesi ile birlikte gelişmeyi durduran teknoloji yeniden ivme kazandı. Özellikle bu gelişmenin fotoğraf ve video özelliklerinde olduğunu belirtmek isteriz. Şuan ki tabloda en gelişmiş kamera özelliklerine sahip telefonun bana göre Huawei P30 Pro olduğunu söylemek zorundayım. Bu markanın diğer cihazları da fena sayılmaz. Samsung markası diğer özellikleri açısından hala çok üstün durumda. Ancak kamera konusunda emsallerine göre geri kalmış olmamak için bu seride büyük bir kamera atılımı yapacak gibi tahmin ediyorum. Bunu sadece NOTE serisinde değil, A ve S serilerinde de yapmak için özel bir yazılım ekibi kurmalı bana göre. Aldığımız duyumlara göre bir kaç kilometreyi zumlama özelliğine sahip kamera yapısı, 5 kameralı telefon ve ön kamerasınnı 64 mp özelliğine sahip olması gibi beklentilerimiz var.

YENİ DÖNEM KAMERA DÖNEMİ

Youtube kanalı başta bir çok video sitesinin varlığını biliyoruz. Bir insanın her anının videoya çekmek istemesi, fotoğraflaması bütün şirketleri bu konuda gelişmeye itmiş durumda. Samsung firmasının da bu akımın gerisinde kalmayacağını düşünüyoruz. Note serisi bana göre toplantı ve iş telefonu. Bir öğrencinin kitap okumak için ideal kaynağı. Bu özelliklerinin yanında kamera özelliklerini de geliştirmesi durumunda bu son serinin çok tercih edilen bir cihaz olacağına eminim.