Tek Bir Telefonda İki Whatsapp Hesabını Aynı Anda Kullanma ÇÖZÜMLÜ

Tek bir telefonda iki farklı Whatsapp uygulamasının nasıl yapılacağı konusunu sizler için anlatmak istedik. Bu makalede anlattığımız hususu uygulamalı olarak da en kısa süre içinde Youtube Kanalımızda video çekimimizi de gerçekleştirdikten sonra buradan sizlerle paylaşağız.

Bazı kişiler, çeşitli durumlardan dolayı 2 hatta daha fazla telefon hattı kullanabiliyor. Bu yüzden de tek bir telefonda iki Whatsapp hesabını aynı anda kullanma imkanı kullanıcılara büyük rahatlık sağlıyor. Kullanıcılar 2 ayrı telefon kullanmak yerine tek telefon ile bütün işlerini halledebiliyor. 

Önemli: Tek bir telefonda iki Whatsapp hesabını aynı anda kullanma imkanını ile ilgili 3 yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemlerden illa biriyle çözüme ulaşabilekcesiniz.

1. Yöntem: Misafir Kullanıcı Yöntemi ile Watsapp Kullanıcı Oluşturma

Bu yöntem yalnızca Android cihazlar için geçerlidir. Ancak misafir modu, Lolipop Android işletim sistemine sahip bazı cihazlar da bulunmamaktadır. Eski bir yöntemdir.

Misafir modu ile tek telefonda 2 Whatsapp hesabı kullanmak için sırasıyla şu adımları izlemeniz gerekir:

  • İlk olarak Adroid cihazınızda yeni bir misafir hesabı oluşturmanız gerekiyor. Ayrıca bu hesaba bağlayacağınız yeni bir e-posta adresi edinmelisiniz.
  • Daha sonra ise misafir hesabınızı yeni oluşturduğunuz e-posta hesabına bağlamalısınız. Bu sayede telefonunuzda 2 farklı hesap oluşturmuş olursunuz. Misafir hesabından Play Store’a girin ve burada da yeni e-posta adresinizi kullanın. Adımları sırasıyla uyguladıktan sonra Play Store’dan Whatsapp uygulamasını indirin.
  • Misafir hesabınıza indirdiğiniz Whatsapp uygulamasının kurulumunu diğer numaranızı kullanarak yapabilirsiniz. Böylelikle telefonunuzda aynı anda farklı Whatsapp hesapları kullanımınıza hazır olacaktır.
  • Misafir hesabı ile normal telefon hesabınız arasında rahatlıkla geçiş yapıp 2 Whatsapp hesabını aynı anda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2.Yöntem: Parallel Space Yöntemi Watsapp Kullanıcı Oluşturma

Parallel Space uygulaması, çift hatlı Android telefon kullanıcıları için oldukça idealdir.

Play Store’dan Parallel Space uygulamasını hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde Play Store, telefonunuza ikinci bir Whatsapp indirmenize izin verecektir. Bu yöntem ile pratik bir şekilde tek telefonda iki Whatsapp hesabını aynı anda kullanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

3.Yöntem: GBWhatsapp Yöntemi

GBWhatsapp, çift hatlı Android cihazınıza ücretsiz indirebileceğiniz bir uygulamadır. Uygulama çoklu Whatsapp hesabı kullanma imkanı vermektedir. Ancak bu uygulamanın kullanımı sakıncalı olabilir. Orijinal Whatsapp uygulaması bu durumu farkederse Whatsapp hesabınızı kapatabilir.

Iphone’da İki Whatsapp Hesabı Kullanma

Iphone’larda tek telefonda iki Whatsapp hesabını aynı anda kullanma durumu ancak Tutu Helper uygulaması ile mümkün hale gelmektedir. Bu uygulama ile iki Whatsapp hesabı kullanmak için şu adımları izlemelisiniz:

  • Öncelikle telefonunuzda yüklü olan Whatsapp hesabınızı Google Drive hesabınıza yedekleyin. Sonrasında ise Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın.
  • Tutu Helper uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra uygulama içerisinde bulunan arama bölümüne Whatsapp ++ yazıp aratın. Uygulama karşınıza çıktığında Get It butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatın.
  • Daha sonra, Ayarlar > Genel > Profil ve Aygıt Yönetimi > suzhou ding chi network technology co., ltd adımlarını izleyerek Trust butonuna tıklayın.
  • Uygulamayı çalıştırın ve ikinci telefon numaranızı girerek doğrulama işlemlerini yapın.

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra Iphone cihazınızda tek telefonda iki Whatsapp hesabını aynı anda kullanma imkanının konforunu yaşayabilirsiniz.