Telefon Numarası Kime Ait 2019 Sorgulama

Telefon Numarası Sorgulama Kime Ait Öğrenme Yöntemleri Nelerdir?

 • 1- Ücretsiz öğrenme yöntemlerini kullanmak
 • 2- Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisini aramak
 • 3- Turkcell, Vodafone, Avea ve Türk Telekom servislerini kullanmak

Sizleri arayan numaranın kime ait olduğunu sorgulamak için toplam 7 yöntem söz konusudur. Bunların dışında sizlere sunulan her yöntem yanıltıcı yöntem olabilir. Dolayısı ile gireceğiniz özel bilgileri resmi olmayan kurumlara ibraz etmemeniz gereklidir. Şimdi sırası ile bu yöntemleri aşağıda açıklayacağız.  

Ücretsiz Telefon Numarası Kime Ait Öğrenme Yöntemleri Nelerdir?

Sizi arayan bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için normal şartlarda ücretli servislerden yararlanarak öğrenmek zorundasınız. Bu başlıkta sunacağımız yöntemler bir sorgulama yöntemi değil, araştırma yöntemidir. Kesin sonuç vermeyeceğini de belirtmek isteriz. 

 • Watsapp üzerinden sorgulama yapmak,
 • Google üzerinden sorgulama yapmak,
 • Facebook üzerinden sorgulama yapmak, 
 • CIA andoid yada İOS uygulamasınu kullanarak sorgulama yapmak.     

Watsapp Uygulamasını Kullanarak Telefon Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

Bu yöntemi sadece cep numaralarından gelen aramaları öğrenmek için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda işe yarayabilmesi için aramayı yapan hat sahibinin akıllı telefon kullanması ve telefonuna Watsapp kurması gereklidir. 

Gelen çağrıya ait numarayı herhangi bir isimde telefon defterinize kaydedin. Ardından telefonunuzda watsapp uygulamasını açarak isim listesinden kişiyi bulun ve profil bilgilerini kontrol edin. Kişiye ait bir resim bulunması halinde arayanın kimliğini öğrenebilirsiniz.  

Google Üzerinden Telefon Numarası Sorgulama

Kombi bakım, müşteri hizmetleri gibi bazı servislere ait numaralardan çağrılar gelmiş olabilir. Bu numaralara ait bilgilere google üzerinden çok rahat erişebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus google üzerinden şahıslara ait numaralara değil, kurumsal numaralara erişebilirsiniz. 

Aynı zamanda dolandırıcılık yapmak üzere kullanılan bir çok telefon numarasını da öğrenme imkanına sahip olacaksınız. Örneğin kombi bakım diye sürekli bir çok kişiyi arayan numara google üzerinden araştırdığınızda dolandırıcı bir firma olduğunu yapılan yorumlardan göreceksiniz. 

Telefon numarasını çift tırnak içinde arama yapmanız gereklidir "0212 ....."  "0532......" "0505........" şeklinde yani.

Facebook Üzerinden Telefon Numarası Öğrenme

Facebook hesapları artık telefon numarası ile açılmaktadır. Telefon numarası ibraz etmeyen bir kişi hesap açamaz. Telefon numarasını gizlememiş olan bir kişinin numarasını öğrenebilirsiniz. Ancak facebook üzerinden sadece arkadaşınız olan kişilerin numarasını öğrenebilirsiniz. 

Bu işlem için Facebook hesabınıza giriniz. Ardından istediğiniz bir kişinin profilini açınız ve hakkında bölümüne bakınız. Hakkında ekranında kişi telefonunu gizlememiş ise numarayı öğrenebilirsiniz.  

CIA Andoid yada İOS Uygulaması ile Telefon Numarası Öğrenme

Ücretsiz bir şekilde diğer bir telefon numarası sorgulama yöntemi ise CIA ismi verilen uygulamasıdır. Adının CIA olmasından başka CIA ile bir ilişkisi yoktur bu programın. Ancak bu program kesin sonuç vermez.

CIA programının çalışma şekli telefonunuza yüklendikten sonra rehberinizde bulunan bütün numaralara erişim izni ister. Bu numaraları kendi sistemine telefonunuzda kayıtlı olduğu şekliyle aktaracağını da belirtmek isteriz. Örneğin telefonunuzda Elektrikçi olarak kayıtlı olan kişi bu programın hafızasına aynı şekilde aktarılacaktır.

Bu uygulama hafızasında kayıtlı veri olması halinde size sorgulama imkanı verecektir. Aynı zamanda rehberinizin tamamına erişim izni istemesi mahsurlu bir yönüdür.     

 

İnternet Üzerinden Ücretsiz Telefon Numarası Sorgulama

Bazı web siteleri Numaradan İsim Bulma gibi sorgulama yöntemleri ile sorgulama yapmaktadır. Bu yöntem tamamen kandırmaca bir yöntemdir. İnternetten hiç bir kurum yada kişi telefon sorgulama hizmet veremez. Bu hizmet ancak hat şebekelerinin belirli kıstaslar çerçevesinde sunacağı hizmettir. 

"Not: Aşağıda bahsedeceğimiz yöntemlerin tamamı ücretli olduğundan öncelikle yukarıda belirttiğimiz yöntemleri dememeniz de yarar vardır. 

 

TÜRK TELEKOM BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİ

Türk Telekom'un bilinmeyen numaralar servisinden yararlanarak sadece kendi şebekesine ait numaraları (Cep Telefonu ve Sabit Numaraları) öğrenebilirsiniz. Ancak bu servisleri aramak ücretlidir. 

11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi 

Bilinmeyen sabit hatları aramak için bu servisi kullanabilirsiniz. Yani cep telefonları dışından sizlere gelen bir çağrı varsa eğer 11811 Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisini aramanız gereklidir. Bu hizmetten telefon hattı Türk Telekom üzerinde olan ve paylaşılmasına izin veren kişilerin numaralarını öğrenebilirsiniz. 

Bu hizmetten aynı zamanda istediğiniz bir kişinin yada kurumunda online yada telefon ile numarasını da öğrenebilirsiniz. Bu konuda ayrıca bahsedilecektir. 

 • 11811'den Hangi Numaraları Sorgulayabilirsiniz: Bilinmeyen sabit telefon numaralarını öğrenmek için. 
 • 11811 Numara Sorgulamada Bir Kısıtlama Var mıdır? Numarasını gizlememiş olan herkesin numarasını öğrenebilirsiniz. 
 • 11811'i Aradığımız Zaman Hangi Bilgileri Vermeniz Gereklidir? 11811'i aradığınız zaman sadece numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz için sadece telefon numarasını söylemeniz yeterlidir. 
 • 11811 Hizmetinden Kimler Yararlanabilir : Bu hizmetten herkes yararlanabilir. Bu konuda şebeke olarak bir kısıtlama yoktur. 
 • 11811 Ücreti Ne Kadar : Aramanın dakikası 0.97 kuruştur. 

 

11832 Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi 

Bilmediğiniz bir Turkcell numarasını öğrenmek için 11832 nolu numarayı arayabilirsiniz. Ancak numarasını gizlemiş bir kişinin numarasını öğrenme imkanınız yoktur. Ayrıca ismini yanlış olarak söylediğiniz kişinin numarasını öğrenme imkanınız yoktur.  

 • 11832'den Hangi Numaraları Sorgulayabilirsiniz: Bilinmeyen Turkcell numaralarını ve sizi arayana Turkcell numarasının kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.  
 • 11832 Numara Sorgulamada Bir Kısıtlama Var mıdır? Numarasını gizlemiş olanların numarasını öğrenemezsiniz. 
 • 11832'i Aradığımız Zaman Hangi Bilgileri Vermeniz Gereklidir? Numaranın kime ait olduğunu sorguladığınız için sadece telefon numarasını söylemeniz yeterlidir. Ancak bu hat üzerinden bir kişinin numarasını da sorgulama imkanınız vardır. 
 • 11832 Hizmetinden Kimler Yararlanabilir : Bu hizmetten tüm Turkcell müşterileri kullanabilir. 
 • 11832'yi Aramanın Ücreti Ne Kadar : Aramanın dakikası 1.25 kuruş olarak ücretlendirilmiştir. 

 

11842 Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi

Benzer şekilde bu numarayı arayarak numarasını gizlememiş bir kişinin numarasını öğrenebilir yada sizi arayan numaranın kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz. 

 • 11842'den Hangi Numaraları Sorgulayabilirsiniz: Bilinmeyen Vodafone numaralarını ve sizi arayana Vodafone numarasının kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.  
 • 11842 Numara Sorgulamada Bir Kısıtlama Var mıdır? Numarasını gizlemiş olanların numarasını öğrenemezsiniz. 
 • 11842'i Aradığımız Zaman Hangi Bilgileri Vermeniz Gereklidir? Numaranın kime ait olduğunu sorguladığınız için sadece telefon numarasını söylemeniz yeterlidir. Ancak bu hat üzerinden bir kişinin numarasını da sorgulama imkanınız vardır. 
 • 11842 Hizmetinden Kimler Yararlanabilir : Bu hizmetten herkes yararlanabilir.  
 • 11842'yi Aramanın Ücreti Ne Kadar : Aramanın dakikası 1.25 kuruş olarak ücretlendirilmiştir. 

 

11855 Avea Bilinmeyen Numaralar Servisi

 • 11855'den Hangi Numaraları Sorgulayabilirsiniz: Bilinmeyen Avea numaralarını ve sizi arayana Avea numarasının kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.  
 • 11855 Numara Sorgulamada Bir Kısıtlama Var mıdır? Numarasını gizlemiş olanların numarasını öğrenemezsiniz. 
 • 11855'i Aradığımız Zaman Hangi Bilgileri Vermeniz Gereklidir? Numaranın kime ait olduğunu sorguladığınız için sadece telefon numarasını söylemeniz yeterlidir. Ancak bu hat üzerinden bir kişinin numarasını da sorgulama imkanınız vardır. 
 • 11855 Hizmetinden Kimler Yararlanabilir : Bu hizmetten herkes yararlanabilir. 
 • 11855 'yi Aramanın Ücreti Ne Kadar : Aramanın dakikası 1.25 kuruş olarak ücretlendirilmiştir. 

"Not: Resmi numara sorgulama yöntemlerinin dışında resmi olmayan web siteleri üzerinden "Numaradan İsim Bulma" yöntemleri tamamen kandırmaca numara sorgulamasıdır. Bu tip sorgulamalar ile boş yere zaman kaybetmemeniz gereklidir. Bu sayfada anlatacağımız numara sorgulama yöntemleri tamamen resmi numara sorgulama yöntemleridir."

İsimden numara sorgulama

Vodafone Numaradan İsim Sorgulama - Bilinmeyen Numaralar

Türkcell Numara Sorgulama Servisi

Türk Telekom Numara Sorgulama

Yorumlar

Genelde belli olmuyor diyorlar ,numaralarını özel yapmışlar diyorlar .Parslarıda boşuna kaptırmış oluyorsunuz.çok numara sorgulattım cevabını alamadım.
Cevap
5075079854951 bu tel kime ait öğrenebilirmiyim
Cevap
05326223891 bu numaranın sahibinin ismini soy ismini öğrenebilir miyim bayan eşimi rahatsız ediyord
Cevap
Ogrenebildiniz mi
Cevap
,05335052780 numara kime ait olduğu oğrenebilirmiyim
Cevap
02243220717
Cevap
05531548469 bu no kıme aıt
Cevap
0224 2160022 grundig servisinin adresini arıyorum
Cevap
0543 607 88 57. Bu numaranin yerini ogrenmek istiyorum
Cevap
05529820995 bu numara kime ait
Cevap
0542 888 73 35. Bu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istyorum
Cevap
*902642811401 nolu telefon kimindir?
Cevap
05064458833 bu numara kime ait
Cevap

Yorum ekle

© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.