Telefon Numarası Kime Ait Ücretli ve Ücretsiz Öğrenme

Bu yazımızda telefon numarası kime ait ücretli ve ücretsiz öğrenme yöntemlerinin tamamından bahsettik. Telefonunuz tanımadığınız bir kişiden gelen çağrının kime ait olduğunu öğrenmek için kullanabileceğiniz yöntemlerin tamamı bu yazımızda yer almaktadır. 

UPCALL Telefon Numarası Kime Ait

Bu no kime ait konusunda en çok tercih edilen uygulama Upcall servisidir. Turkcell'in resmi bir uygulamasıdır. Ancak bütün operatör şirketleri bu servisi kullanabilir. Şuan benim de kullandığım bu servis tamamen ücretsizdir. Bazı ek hizmetler için ek ücret talep edilmektedir. Size gelen bir çağrının kime ait olduğunu gösteren bir servistir. Ancak bu servisi kullanırken size gelen bir numaranın kime ait olduğunu görmek için sizi arayan bir kişinin telefonunu rehber kayıtlarından silmemiş olması gereklidir. 

Androin telefon sahipleri indirmek için : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.sesplus 

İOS telefon sahipleri indirmek için :  https://itunes.apple.com/tr/app/upcall/id1149307476?mt=8 

Watsapp Telefon Numarası Kime Ait

Numara kime ait ücretsiz öğrenmek için kullanacağınız en pratik yöntemlerden bir tanesi Whatsapp Uygulamasını kullanmaktır.  Bu yöntemi sadece cep numaralarından gelen aramaları öğrenmek için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda işe yarayabilmesi için aramayı yapan hat sahibinin akıllı telefon kullanması ve telefonuna Watsapp kurması gereklidir.  Gelen çağrıya ait numarayı herhangi bir isimde telefon defterinize kaydedin. Ardından telefonunuzda watsapp uygulamasını açarak isim listesinden kişiyi bulun ve profil bilgilerini kontrol edin. Kişiye ait bir resim bulunması halinde arayanın kimliğini öğrenebilirsiniz. 

Ayrıca bazı ortak whatsapp gruplarından o kişinin olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Bu kişiyi rehberinize kaydettikten sonra Whatsapp ve telegram üzerinden ortak gruplarda olup olmadığınıza bakınız. 

Google Üzerinden Telefon Numarası Sorgulama

Telefon no kime ait konusunda araştırma yapanların ilk tercih etmesi gereken yer google arama motorudur. Özellikle spam aramalar bir şekilde internette yer alabilir. Kombi bakım, müşteri hizmetleri gibi bazı servislere ait numaralardan gelen çağrıların kime alt olduğunu en rahat google üzerinden öğrenebilirsiniz.

Google üzerinden telefon no kimin sorgusunu aradığınız numarayı tırnak içine alarak google üzerinde arama yapmanız gereklidir.  Örnek sorgu : "12345678890"

Facebook Üzerinden Telefon Numarası Öğrenme

Facebook hesapları artık telefon numarası ile açılmaktadır. Telefon numarası ibraz etmeyen bir kişi hesap açamaz. Telefon numarasını gizlememiş olan bir kişinin numarasını öğrenebilirsiniz. Ancak facebook üzerinden sadece arkadaşınız olan kişilerin numarasını öğrenebilirsiniz. 

Bu işlem için Facebook hesabınıza giriniz. Ardından istediğiniz bir kişinin profilini açınız ve hakkında bölümüne bakınız. Hakkında ekranında kişi telefonunu gizlememiş ise numarayı öğrenebilirsiniz.  

CIA Andoid yada İOS Uygulaması ile Telefon Numarası Öğrenme

Android ve İOS cihazlar için mobil uygulamalar geliştirilmiştir. CIA uygulaması da bu uygulamaların başında gelmektedir. Ancak bu uygulama yasal bir uygulama değildir. Kişisel bilgileriniz içinde kesinlikle güvenli bir uygulama değildir. her türlü kişisel bilgilerinizi çalabilir. 

Bu tip uygulamaları indirmek yasaktır. Ayrıca bu tip uygulamaların mantığı şu şekilde işler: siz bu uygulamayı indirdiğinizde rehberinizde kayıtlı olan herkesi kendi veri tabanına kaydeder. Dolayısı ile rehberinizde kayıtlı kişiler artık bu sistemin sorgu sayfalarında çıkar. Anneniz, eşiniz, akrabalarınız, patronunuz vs. herkes. 

İnternet Üzerinden Ücretsiz Telefon Numarası Sorgulama

Bazı web siteleri Numaradan İsim Bulma gibi sorgulama yöntemleri ile sorgulama yapmaktadır. Bu yöntem tamamen kandırmaca bir yöntemdir. İnternetten hiç bir kurum yada kişi telefon sorgulama hizmet veremez. Bazı siteler işi daha ileri boyuta getirerek sorgu butonu dahi oluşturmuştur. Buradaki amaçları sizleri sayfalarında daha uzun süre tutmaya çalışmaktır.

İnternette bu tip sorgu sayfasına denk geldiğinizde direk o sayfayı terk etmenizi öneririm. Çünkü telefonunuz yada bilgisayarınıza her an virüs bulaştırabilir.  

Mobil Uygulamaları Kullanarak Numara Sorgulama

Android yada İOS cihazlarınız için telefonunuza indireceğiniz mobil uygulamalar vasıtası ile de sorgulama yapılmaktadır. Ancak bu şekilde sorgu yapmayı asla tavsiye etmiyorum. Çünkü yasal olmayan bu yöntemler telefonunuza yada kredi kartı bilgilerinize geri dönüşü olmayan zararlar verebilir. 

Play Store yada İOS mağazalarından "Numara Sorgulama" şeklinde arama yaptığınız aman önünüze onlarca sorgu sitesi çıkacaktır. Bu uygulamaların mantığı şu şekildedir: Bu uygulamayı indiren kişilerin rehber bilgileri olduğu gibi bu uygulamayı yapan kişilerin veri tabanına kaydedilir. Dolayısı ile sizler bir kişiye ait numara üzerinden arama yaparken o numara sistemlerine ne olarak kaydedilmiş ise karşınıza bu şekilde çıkacaktır.

Örneğin: Aradığınız bir numara babam yada amcam gibi aşkım gibi dahi karşınıza çıkabilir. 

Sahibinden Üzerinden Bu Numara Kime Ait Sorgulama

Sahibinden sitesi doğrudan sorgulama imkanı vermez. Ancak sizler google üzerinden arama yaparken aramanıza aradığınız numaranın yanında sahibinden sitesinin ismini eklediğinizde google öncelikle bu site üzerinden bu numarayı arar. Dolayısı ile size daha önceden bu siteye ilan veren kişiye ait bilgilere ulaşma şansınız olabiir.

Türk Telekom (Sabit Hatlar) Numara Sorgulama 

Yukarıda ki yöntemlerle bir sonuç elde edemediğiniz zaman bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu hizmet Türk Telekom'un bizzat sunduğu bir hizmettir. 

 • 11811 çağrı merkezini arayarak sorgulama yapabilirsiniz. 
 • Sadece sabit hatları öğrenmek için bu numarayı aramanız gereklidir. Cep telefonları için aşağıdaki numaraları kullanmanız gereklidir. 
 • Aramanın ücreti 2021 yılı için 1,25 TL'dir. 
 • Sorguladığınız numaranın sahibi numarasını rehbere kapatmamış ise öğrenme şansınız var.
 • Bu hizmetten dilerseniz online olarak da yararlanabilirsiniz: http://ttrehber.turktelekom.com.tr/ 

11855 Avea Numarası Kime Ait 

Avea Numarasının yeni ismi Türk Telekom'dur. Bir üst başlıkta belirttiğimiz 11811 numarası sabit hatlar içindi. 11855 ise Türk Telekom'un cep telefon numaraları içindir. 

 • Bu hizmet Türk Telekom'un hizmetidir. 
 • Sadece avea numaralarını sorgulamak için yararlanabilirsiniz. 
 • Aramanın dakika ücreti 2021 yılı için 1,25 TL'dir. 
 • Sorgulama yaptığınız zaman sorguladığınız numaranın sahibinin numarasını gizlememiş olması gereklidir. 

https://yeni-kimlik.com/avea-turk-telekom-isimden-numara-sorgulama.html  

11832 Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi 

Bilmediğiniz bir Turkcell numarasının sahibi öğrenmek için 11832 nolu numarayı arayabilirsiniz. Ancak numarasını gizlemiş bir kişinin numarasını öğrenme imkanınız yoktur. Ayrıca ismini yanlış olarak söylediğiniz kişinin numarasını öğrenme imkanınız yoktur.  

 • 11832'yi Aramanın Ücreti dakikası 1.99 kuruş olarak ücretlendirilmiştir. 
 • Sadece Turkcell numarasını sorgulayabilirsiniz.
 • Aradığınız numaranın rehber bilgilerinin açık olması gereklidir. 

https://yeni-kimlik.com/turkcell-isimden-numara-sorgulama.html 

11842 Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi

11842 Vodafone operatör şirketinin bir hizmetidir. Bilmediğiniz bir Vodafone numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için bu numarayı arayabilirsiniz.

 • 11842'yi aramanın dakikası 2021 yılı için 1,25 TL olarak açıklanmıştır. 
 • Aradığınız numaranın rehber bilgilerinin açık olması gereklidir. 
 • Sadece Vodafone numaraları için bu numarayı arayabilirsiniz.

11880 Bu Telefon Numarası Kime Ait

Ücretli yöntemler içinde bazen benim başvurduğum yöntem bu numarayı aramaktır. Yukarıda ücretli olarak arayabileceğiniz numaralar her operatör şirketi için ayrı ayrı anlattık. 11880 ise sabit ve cep telefonları dahil bütün numaralar için ortak numaradır. 

 • Aramanın ücreti dakikası 2021 yılı için 3,97 TL'dir. 
 • Bütün numaraları sadece bu numarayı arayarak sorgulayabilirsiniz. 
 • Ancak aradığınız numara sabit telefon ise bu numarayı aramanız gerek yok bence. Sabit numaralar için yukarıda anlattığım 11811'i aramak sizin için daha avantajlı olur. Ücret avantajından dolayı. 
 • Sorguladığınız numara sahibinin rehber bilgilerinin açık olması gereklidir. 

NUMARA SORGULAMA VE GİZLİLİK KONUSUNDA OKUMANIZ GEREKEN DİĞER YAZILARIMIZ:

https://yeni-kimlik.com/isimden-ucretsiz-numara-sorgulama.html 

https://yeni-kimlik.com/turkcell-turk-telekom-vodafone-numara-gizleme.html 

https://yeni-kimlik.com/numara-engelleme.html