Numara Sorgulama → Telefon Numarası Kime Ait

Numara sorgulama, bilinmeyen numaraları öğrenme yada numaradan isim sorgulama konusunda ücretli ve ücretsiz yöntemlerin en kolay ve pratik olanlarını aşağıda sizler için sıraladık. Makalemizi yeniden güncelleyerek ücretsiz olarak sorgulama yapacağınız yöntemleri de ekledik.   

Numara Sorgulamak İçin Ücretsiz Yöntemler

Numara Sorgulama Ücretli Yöntemler

Ücretli numara sorgulama yöntemleri için ilk olarak operatör şirketinizin sorgulama sistemlerini kullanabilirsiniz. Bunun dışında 118 ile başlayan sorgulama numaralarından da  ücretli olarak 7 gün 24 saat sorgulama yapabilirsiniz.

Watsapp Uygulamasını Kullanarak Telefon Numara Sorgulama?

Bu yöntemi sadece cep numaralarından gelen aramaları öğrenmek için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda işe yarayabilmesi için aramayı yapan hat sahibinin akıllı telefon kullanması ve telefonuna Watsapp kurması gereklidir.  Gelen çağrıya ait numarayı herhangi bir isimde telefon defterinize kaydedin. Ardından telefonunuzda watsapp uygulamasını açarak isim listesinden kişiyi bulun ve profil bilgilerini kontrol edin. Kişiye ait bir resim bulunması halinde arayanın kimliğini öğrenebilirsiniz.  

Google Üzerinden Telefon Numarası Sorgulama

Kombi bakım, müşteri hizmetleri gibi bazı servislere ait numaralardan çağrılar gelmiş olabilir. Bu numaralara ait bilgilere google üzerinden çok rahat erişebilirsiniz. 

Aynı zamanda dolandırıcılık yapmak üzere kullanılan bir çok telefon numarasını da öğrenme imkanına sahip olacaksınız. Örneğin kombi bakım diye sürekli bir çok kişiyi arayan numara google üzerinden araştırdığınızda dolandırıcı bir firma olduğunu yapılan yorumlardan göreceksiniz. 

Facebook Üzerinden Telefon Numarası Öğrenme

Facebook hesapları artık telefon numarası ile açılmaktadır. Telefon numarası ibraz etmeyen bir kişi hesap açamaz. Telefon numarasını gizlememiş olan bir kişinin numarasını öğrenebilirsiniz. Ancak facebook üzerinden sadece arkadaşınız olan kişilerin numarasını öğrenebilirsiniz. 

Bu işlem için Facebook hesabınıza giriniz. Ardından istediğiniz bir kişinin profilini açınız ve hakkında bölümüne bakınız. Hakkında ekranında kişi telefonunu gizlememiş ise numarayı öğrenebilirsiniz.  

CIA Andoid yada İOS Uygulaması ile Telefon Numarası Öğrenme

Bu uygulama artık hizmetine son vermiştir. Çünkü yasal olarak Ülkemizde bu tip sorgular yaptırmak yasaktır. 

 

İnternet Üzerinden Ücretsiz Telefon Numarası Sorgulama

Bazı web siteleri Numaradan İsim Bulma gibi sorgulama yöntemleri ile sorgulama yapmaktadır. Bu yöntem tamamen kandırmaca bir yöntemdir. İnternetten hiç bir kurum yada kişi telefon sorgulama hizmet veremez. 

TÜRK TELEKOM BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİ

Türk Telekom'un bilinmeyen numaralar servisinden yararlanarak sadece kendi şebekesine ait numaraları (Cep Telefonu ve Sabit Numaraları) öğrenebilirsiniz. Ancak bu servisleri aramak ücretlidir. 

11811 Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi 

Bilinmeyen sabit hatları aramak için bu servisi kullanabilirsiniz. Yani cep telefonları dışından sizlere gelen bir çağrı varsa eğer 11811 Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisini aramanız gereklidir. Bu hizmetten telefon hattı Türk Telekom üzerinde olan ve paylaşılmasına izin veren kişilerin numaralarını öğrenebilirsiniz.  

11855 Avea Bilinmeyen Numaralar Servisi

Bilinmeyen Avea numaralarını ve sizi arayan Avea numarasının kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.  Numarasını gizlemiş olanların numarasını öğrenemezsiniz. 

11832 Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi 

Bilmediğiniz bir Turkcell numarasını öğrenmek için 11832 nolu numarayı arayabilirsiniz. Ancak numarasını gizlemiş bir kişinin numarasını öğrenme imkanınız yoktur. Ayrıca ismini yanlış olarak söylediğiniz kişinin numarasını öğrenme imkanınız yoktur.  11832'yi Aramanın Ücreti Ne Kadar : Aramanın dakikası 1.25 kuruş olarak ücretlendirilmiştir. 

11842 Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi

Benzer şekilde bu numarayı arayarak bilinmeyen Vodafone numaralarını ve sizi arayana Vodafone numarasının kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.  

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.