Xiaomi Hangi Ülkenin Markasıdır?

Akıllı telefon ve bilgisayar ürünlerinde lider konumundaki markalar artık yer değiştiriyor. Ve yerlerini birer birer yeni markalara kaptırıyor. Lider konumuna gelen markalardan bir tanesi de "Xiaomi" (Şavomi olarak okunur) markasıdır. Çin menşeli bu marka gelecek 5 yada 10 yıl içinde pazarı kontrol edecek ve yönlendirecek bir kaç markadan bir tanesi olarak gösterilmektedir. 

İnovasyon konusunda oldukça başarılı olan bu marka hakkında bilmeniz gereken çok önemli hususlar bu yazımızda. 5 yıl içinde teknolojik ürünlerde insanlığın aklını hayretler içinde bırakacak yeniliklere imza atacak Xiaomi markasını şimdi gelin yakından tanıyalım. 

Xiaomi Hangi Ülkenin Markasıdır?

Bu marka bir Çin Markasıdır. 

İlginizi Çekebilir-> https://yeni-kimlik.com/xiaomi-nasil-okunur.html

Kaç Senesinde Kurulmuştur?

2010 senesinde Çin'in Pekin şehrinde kurulmuştur. Sadece 10 yıllık bir geçmişi olmasına karşın akıllı ürünler pazarında getirmiş oldukları yenilikler sayesinde pazarın yüzde 90'ına sahip olan iki markayı geride bırakmışlardır. 

Kişisel kanaatimce üretmiş oldukları cihazlarda bilinen diğer markalardan çok daha başarılı sonuçlar elde etmiş durumdalar. 

Xiaomi Hangi Ülkede Üretilmektedir? 

Ürünlerinin üretim yeri Çin'dir. Çin olması aklınıza katiyetle bir soru işareti getirmesin. Çünkü Samsung ve Apple dahi bir çok ürününü artık Çin'de üretmektedir. Huawei, Oppo ve Xiaomi gibi markaların ürünleri kesinlikle kalite konusunda standartların çok üzerindedir. 

Ayrıca emsali diğer marka ürünlere göre oldukça fiyat avantajına sahiptir. 

Xiaomi Ne Demektir?

Bu kelime Xiao ve Mi olmak üzere iki kelimenin birleşiminden oluşmaktadır. Xiao Küçük demektir. Mi ise Darı demektir. Dolayısı ise bu iki kelime Küçükdarı demektir. 

Bu markanın logosunda yer alan Mİ batı alfabesine göre Kalp demektir. Firma üretmiş olduğu ürünleri Mi türleri olarak piyasaya sürmektedir. Mi 9 - Mi 10 gibi. 

Geleceğin Apple Markası

Sahip olduğu inovasyon becerisi ve üretmiş oldukları ürünlerden dolayı geleceğin Apple'ı olacağı düşünülmektedir. Ancak burada şu konuyu vurgulamak zorundayım. Huawei ve Oppe markasıda aynı özelliğe sahip markalardır. Sanırım yakın bir gelecekte bu firmalar piyasaya büyük oranda hakim olabilir. 

Google'nin Tekeli Geleceğe Yön Verecek

Akıllı telefon ve diğer cihazlar google ürünleri sayesinde hayatımızda daha da bir kolaylık sunmaktadır. Herhangi bir müşteri alacağı akıllı cihazları kullanırken google ürünlerine rahatlıkla ulaşıp ulaşmayacağına göre alımını planlıyor. 

Huawei markasına uygulanan amborganın en büyük sebebi de budur. 

Çin sahip olduğu bu üstün firmalar için gelecekte daha büyük bir başarı elde etmek istiyorsa eğer google tekelini kırmak zorundadır. Bunu bize zaman gösterecek. 

Xiaomi Markası Hangi Ürünleri Üretmektedir?

Akıllı telefonlar pazarında ilk dörtte olan bir markadır. Ayrıca mobil uygulamalar konusunda da öncü olmaya başladı. Diğer teknolojik ürünlerde ise:

  • Dizüstü bilgisayar,
  • Çanta,
  • Kulaklık,

Ayrıca ayakkabı, spor bandı gibi değişik konsepte de yatırım yapmaktadır. 

Amerika Amborgası Bu Şirket İçinde Geçerli midir?

Hayır. Şuan için bu markaya uygulanan hiç bir ambargo yok. Dolayısı ile rahatlıkla bu markayı alabilirsiniz.  

Türkiye'de Servis Ağı Nasıldır?

Her geçen gün servis ağını genişletiyor. Kargo vasıtası ile de ürünleri tamire yada bakıma gönderebilirsiniz. Satın alacağınız ürünün bu firmanın yetkili servis ağı olmasına dikkat ediniz. Çünkü ithalatçı garanti ürünlerinde firma direk sorumlu değildir. Ancak ithalatçı firma bu konuda sizlere gerekli desteği sunacaktır ve bu konuda gereğini yapmakla mükelleftir. Ancak satın alacağınız ithalatçı firmayı iyi araştırınız. Yorumlarına iyice bakınız.  

Xiaomi Nasıl Okunur? Okunuşu Nasıldır?

Şavomi şeklinde okunur. 

Bu Marka Kesinlikle Tavsiye Ettiğim Markalardandır

Eşimin telefonu bu markaya ait. Kendi telefonum ise Oppo markadır. İkimizde oldukça memnunuz. Kesinlikle bu markaları tavsiye ederim. Emsali diğer markalarda bu ürünlerin eş değerinin fiyatları neredeyse iki katına kadar.