2019 yılı içinde Nüfus Cüzdanlarını T.C. Kimlik Kartı ile değiştirecek olanlar ile diğer kimlik çıkarma işlemleri için Nüfus Müdürlüğüne başvuracak olan kişiler randevu almadan direk Nüfus Müdürlüklerine başvuru yapabilir. Ancak Nüfus Müdürlüklerinde yaşanan yoğunluktan dolayı randevu almadan ilgili kurumlara gitmenizi tavsiye etmiyoruz. 

Nüfus Kimlik Randevu almak için hemen aşağıda yer alan "KİMLİK RANDEVU SAYFASI"nı ziyaret ediniz. Ayrıca randevu işlemleri ve kimlik çıkarma işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için sayfamızı inceleyebilir, aklınıza takılan her türlü soruları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Uzmanlarımız 12 - 36 saat içinde cevap dönmeye çalışacakltır. 

Sponsorlu bağlantılar

 

KİMLİK (NÜFUS) RANDEVU NASIL ALACAĞIM?

Nüfus yada kimlik randevusunu sadece iki şekilde alabilirsiniz. 

 • 1-  İnternet üzerinden Nüfus Genel Müdürlüğünün Resmi randevu sayfası üzerinden,
 • 2-  ALO 199 Çağrı hattını arayarak randevu alabilirsiniz.  

 

İNTERNETTEN KİMLİK RANDEVU OLUŞTUR

İnternet üzerinden bütün Türkiye için sadece tek bir sayfa üzerinden nüfus randevusu alınmaktadır. İnternetten randevu almak için aşağıda linkini verdiğimiz Nüfus Genel Müdürlüğünün(e-kimlik) sitesini ziyaret etmeniz gereklidir.

KİMLİK RANDEVU SAYFASI   (NVİ'nin Resmi Randevu Sayfasına Gider)  

 

 

 

ADIM ADIM NÜFUS RANDEVU İŞLEMLERİ (Randevu almadan önce icelemenizi tavsiye ederiz..)

 • 1. Adım :   Yukarıda linkini verdiğimiz resmi randevu sayfasını ziyaret ediniz. 
 • 2. Adım :  3 farklı randevu seçeneği var. Size uygun olan seçeneği seçiniz. Ardından karşınıza çıkacak olan BİLGİ NOTU bölümünü dikkatlice okuyunuz ve "Kabul Ediyorum" seçeneğini tıklayınız. 

Nüfus Cüzdanları artık T.C. Kimlik Kartı olarak ifade edilmektedir. Kimlik belgeniz ile ilgili bir işlem yapacaksınız bu seçeneği  işaretleyiniz. 

 • 3. Adım :  Karşınıza çıkan bilgi formonu dikkatlice doldurunuz ve "Devam Et" seçeneğine tıklayınız. 

ADINIZ - SOYADINIZ - T.C. KİMLİK NUMARANIZ - TELEFON NUMARANIZ - E POSTA ADRESİNİZ - GÜVENLİK KODU 

Sistem üzerinde yaşanan yoğunluktan dolayı işleminiz başarısız olabilir. Siz yinede sürekli devam et seçeneğine işaretleyerek devam ediniz. 

 • 4. Adım : Devam Et seçeneğine işaretledikten sonra hangi İlden randevu almak istediğiniz sorulacak. Önce İl Seçimi, ardından İlçe seçimini yapınız. 
 • 5. Adım : Bir sonraki aşamada çıkan ekranda bütün aile bireyleriniz sıralanacak (Anne - Baba - Eş - Çocuklar)  Bu kişilerden dilerseniz sadece kendiniz için dilerseniz listede seçeceğiniz aile bireyleriniz için de randevu alabilirsiniz. 
 • 6. Adım : Kendiniz yada aile bireylerinizi seçtikten sonra hangi tarihte randevu almak istediğiniz sorulacak. 

Not: Bütün aile bireyleriniz için tarih ve saat seçimini tek tek yapmak zorundasınız. Sistem karışık gelebilir. Takıldınız durumda yorumlar kısmından yazmanızı tavsiye ederiz. 

 

 • Son Adım : İşleminizi onaylamınız istenecektir. Dilerseniz telefon numaranıza gelen kod ile dilerseniz e posta adresinize gelen kod ile randevunuzu onaylayabilirsiniz. 

Sponsorlu bağlantılar

 

KİMLİK RANDEVUSU ALAMIYORUM SİSTEM ÇALIŞMIYOR?

Kıymetli okurlarımız internetten randevu alırken randevu alamamanızın bir kaç nedeni olabilir. Bunlardan en sık yaşanan sebepler:

 • İnternet çekim gücünüz:  Randevu işlemi yaparken özellikle mobil internetinizin çektiğinden emin olunuz. 
 • Sistemde anlık yaşanan yoğunluk: Bu durumda randevu almak için devam etmenizi tavsiye ederiz. Günün sakin saatlerini tercih ediniz. 
 • Bilgi formunu doldururken kimlik bilgileriniz olan ADI - SOYADI - T.C. KİMLİK NO 'da ve GÜVENLİK KODUNDA yanlış yazım hatası yapılması. 

 Örneğin: Ahmet olan isminizi yazarken bilgi formunda isminizin sonunda fazladan bir boşluk bırakırsanız sistem kimlik bilgilerinizin doğruluğunu onaylamaz.

NOT: İnternetten randevu almak için hemen yukarıda yer alan resmi randevu sayfasına giden linki tıklayınız. Yukarıda ki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Randevu almak istediğiniz bölümü tıklayarak devam ediniz. Ancak dilerseniz de Alo 199 çağrı hattını arayarak randevu alabilirsiniz. Bu çağrı hattı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve arama ücretleri hakkında bilgi almak için "ALO 199 Kimlik Randevu İşlemi" sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

 

Aynı Gün Ehliyet ve Pasaport Randevusu da Alabilirsiniz?

 

Nüfus Cüzdanı işlemleri için başvuru yaptığınızda aynı anda ehliyet işlemlerinizi de yapmayı unutmayınız. Bu konuda bilgi edinmek için "2019 Ehliyet Yenileme İşlemleri" konulu yazıyı inceleyiniz. 

 

KİMLİK RANDEVUMA GİTMEZSEM NE OLUR?

Nüfus Müdürlüğünden almış olduğunuz herhangi bir randevuya gitmediğiniz taktirde sistem 2 ay boyunca yeniden randevu almanızı engelleyecektir. Bu durumda aldığınız randevuyu randevu tarihindne en az 2 gün önce iptal etmeniz şarttır. 

 

KİMLİK RANDEVU İPTAL ETME, DEĞİŞTİRME VE TAKİBİ 

Randevu aldığınız resmi sitenin "Randevu Durumu" bölümüne tıklayınız ve gelen formu doğru bir şekilde doldurunuz. Bu formda kimlik bilgileriniz vardır. Daha önceden bir radnevu alıp almadığınızı sorgulamktadır.  Alttaki resmi inceleyiniz. Almış olduğunuz randevunuzun olması halinde hemen alt tarafında çıkacaktır. 

 • Bu randevuyu iptal edebilir,
 • Dilerseniz tarihini değiştirebilirsiniz. 

NOT: Revize et kelimesi güncelle demektir. Randevu tarihini değiştirmek için "Revize Et" seçeneğini işaretleyiniz. Yani iptal edip, yeniden randevu almanıza gerek yoktur. 

 

 

 

 

KİMLİK RANDEVU TARİHİNDEN ÖNCE BELGELERİNİZİ HAZIRLAYINIZ!

 • Nüfus cüzdanınızı T.C. Kimlik Kartı ile değiştirmek için eski Nüfus Cüzdanınız (kaydeden kişiler diğer resmi kimliklerini de ibraz edebilir), biyometrif bir adet fotoğraf ile harç ödeme makbuzu götürmelidir.

Kayıp/ çalıntı, boşanma yada evlenme, yeni doğan bebeklerinize kimlik çıkarma gibi durumlarda gerekli belgeler için "2019 Kimlik Çıkarma Belgeleri" sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca diğer kimlik işlemleri ile ilgili özel rehber yazılarımıza ait linkler bu sayfanın altındadır. 

Kimlik ücretini muhakkak başvuruya gelirken yatırmış olmanız gereklidir. Nüfus Müdürlüğünde ödeme alınmamaktadır.  Anlaşmalı bankaları ve internetten nasıl ödeneceğini öğrenmek için "Kimlik Ücreti İçin Anlaşmalı Bankalar ve İnternetten Yatırma İşlemi" sayfasını inceleyiniz. 

 

KİMLİK ÜCRETLERİ (YENİLEME - KAYIP ÇALINTI- DEĞİŞTİRME - YENİ DOĞAN BEBEK VS. )

 • Nüfus Cüzdanını Yeni Kimlik İle Değiştirme : 22.50 TL
 • Yıpranan Kimlik Değişimi : 22.50 TL
 • Kayıp Çalıntı Kimlik Değişimi: 45 TL
 • Yeni Doğan Bebek Kimlik Değişimi : Yasal süresi içinde olan ücretsiz
 • Yeni Doğan Bebek Kimlik Değişimi: Yasal süresi aşımında 22,50 TL 
 • Soyad Değişikliği (Evlilik - Boşanma gibi) : 22,50 TL 

 

3.0340909090909 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 3.03 (44 Oylar)

Yorumlar  

Kimlik yenileme üçretini 2018 de yatırdım 18.50 TL gidemedim iş yogunlugumdan şuan zam gelmiş acaba gecerlimi benim makbuzum ☹️
Cevap
Bu nasıl sistem kendilerinin gönderdiği kodu kabul etmiyor
Cevap
Son adımda birtürlü doğrulama kodunu onaylamıyor tlf gelen kodu yazıyorum hata diyor bu ne biçim sistem
Cevap
Allah askina umreye gidicem randevu alamiyorum lutfen bi yetkili varsa yardimci olun
Cevap
Ravdevusuzda alabilirsin. Sabahın erken saatinde git numara al
Cevap
Selam kardeş gece saat 12 de giriş yap 
Cevap
Merhaba 2018 kimlik değiştirmek için bankaya para yatırdım ama ücretler degiştıgı için geçersiz sayılıyormuş ben bu dekontla ehliyet degiştıre bilirmiyım 
Cevap
Bu ne vurdum duymazlıktır. Hem randevu almak için Alo 199 u çevirteceksin. Hemde dakikalarca cevap vermeyeceksin. Telefon ücretini tahsil edeceksin. Yazıklar olsun böyle sistem mi olur kardeşim?? Bir arkadaşın dediği gibi madem sıra numarası alacağız niye randevu alındığında sıra numarası da vermiyorsunuz??? Bu mudur vatandaşa hizmet?? TC ye ait bir vatandaş kimlik kartı alacağım diye çekilen çilelere bak!! E-Devlet diye bir şey çıkarttınız her şeyimiz orda mevcut. Çıkartın kimliğimizi gönderin adresimize!!! Vatandaşı mağdur etmenin alemi nedir?? Niye oralarda kuyruklarda insanlara çile çektiriyorsunuz? Zaten vatandaş boğaz kavgasını düşünüyor , işini, aşını düşünüyo bu arada birde çile çektiriyorsunuz. Ne zaman sağlam bir iş yapacaksınız?
Cevap
adreslere gönderseniz çok daha iyi, çalışıyoruz işten izin almamız lazım.
Cevap
Size aynen katılıyorum.
Cevap
Evlilik nedeniyle kimli degistirecem evlilik cüzdanı götürmem yeterli olurmu. Yoksa nikah kıyılan belediyeden belge şartmı.
Cevap
Tam saçmalık 199 gece 00_30 aradım yine cevap veren yok internetten alayım diyorum yine dolu diyor yazıklar olsun rezillik bizzat cimer e şikayet edecem bôyle rezillik gôrmedim
Cevap
internetten sayfayı baya bi güncellemeniz lazım ara ara iptal edenler oluyor aralarda alan alıyor
Cevap
Randevu alamıyorum 199 arıyorum ulaşamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
Cevap
Telefonu acmiyorlar
Cevap
Telefonu acmiyorlar randavu alamiyorum
Cevap
Ben kızım için randevu alamıyorum kızımın kimlik numarasını yazıyorum 18yaş altına ailesiz vermiyor randevu .Bizim kimlikler geldi kızımın kimliğinde sorun varmış kimlik almak için ne yapmam gerekiyor
Cevap
15 yaş üstü kendisi randevu aliyo
Cevap
Bu nasıl bir sistem rezalet 199 u arıyorum kimse yanıt vermiyo internetten randevu alamıyorum ilgili kimse yokmu bu ne biçim bi sistem
Cevap
Bu ne sacma bi ssistem yaaa kac gundur ne netten ne cagri merkeznden randevu alinmiyor199 aranmiyor bile sacmalik biseyide zaten duzgun yapsaniz sasircam
Cevap
6 ay oldu kimliğimi kaybettim internet te yok telefon da cevap veren yok
Sabahın köründe işten izin alıp bir kaç defa gittim
İlla randevu almak gerekiyor
Aileden kimseyi de getiremez oldum
Rezillik zaten sistem de resmim var oraya kadar gelmişim sıra beklemişim
Bari eskisinden versinler o da yok
Milleti bu kadar mağdur etmek çok gereksiz
Yenilenmesi gerekiyorsa gönder muhtarlığa herkes kendi mahalle muhtarından alsın
Maksat para toplamaksa makbuzu muhtara versin
6 aydır kimliksiz geziyorum
Kimliğim olmadığı için hiçbir şey yapamıyorum
Karakoldan aldığım kağıt birşeye yaramıyor
Cevap
19 dk bekledikten sonra 199 dan sıra vermediler boşa eziyet etmeyin derim insanlara nufus müdürlüne gidiyoruz biton bekle sıra numarası için randevusuz işlem yapmıyoruz diyolar randevu alsasak işlem yapıcazda randevuda veren yok herdefasında bela okuyoruz sayelerinde sagolun
Cevap
Rezillik resmen rezillik.sira gelmiyor zaman kaybından başka birşey değilsiniz
Cevap
Bende 1 aydır ne 199 dan nede internet den randevu alamıyorum. Ne yapmam lazım acaba
Cevap
Çiğdem hanım şuan sistemi yine denedik, bir sıkıntı yok. ALO 199 u aradığında dilerseniz müşteri hizmetlerine bağlanarak radevu almayı deneyiniz.
Ayrıca saat 5 den sonra ve hafta sonları çağrı hattı daha sakindir.
Cevap
Telefon çalmıyor bile .bu neden acaba
Cevap
Sizin yapacağınız ........................kimlik çıkarmak için randevu alıyoruz saat 16:30 a randevu veriyorlar. Gidiyoruz bu sefer aileden birisi gerek diyorlar. Aileden birisini çağırıyorum bu sefer saat 5e 5 ek var sistemleri kapattık diyolar. .......madem aileden birisi gerekli neden randevu alırken belirtmiyorunuz onuda geçtim madem e-devlet diye bişey cikarttiniz bu ne ise yariyor. E devletten girer bakarsın dimi ona göre işlem olur. ...
Cevap
Ne hikmetse alo 199 hattını arıyorum fakat birtürlü iletişime geçemiyorum
Cevap
4.12.2018 saat 10:30 için randevu aldım. Nüfus Müdürlüğüne gittiğimde sıra numarası almam gerektiği söylendi. Sıra numarası veren makina önü acayip kalabalıktı, sıraya girmemiz söylendi, sırada belki 100 kişi vardı. Sıra numarası alınmazsa işlem yapılmazmış. Numara almak için herhalde 2 saat beklemem gerekti. Almaktan vaz geçtim. Bu ne biçim organizasyondur? Sıra numarası alınacaksa ne diye randevu alınıyor anlamak mümkün değil.
Cevap
Erdogan abi biz de randevu alcaz ne onerirsin?
Cevap
aynen saçmalık
Cevap

Yorum ekle