Yeni nüfus cüzdanı için nasıl randevu alınır? Nüfus cüzdanı çıkarma

Yeni kimlik randevusunu ne zaman almalıyım? Bu gün bir çok insan bu tür soruların cevabını merak ediyor.

Uzun süredir hazırlıkları yapılan yeni kimlik kartları nihayet dağıtılmaya başlandı. Bundan böyle Çipli Kimlik Kartı olarak da anacağımız bu yeni nüfus cüzdanı kartları eski nüfus cüzdanlarından bir çok farklı özellik taşımaktadır. 

Sponsorlu bağlantılar

 

 

Yeni Kimlik Randevusu Nasıl Alınır?

Yeni kimlik randevusunu iki şekilde alabilirsiniz. Birincisi Alo 199 hattı üzerinden alabilirsiniz. İkincisi seçenek olarak ise internet üzerinden randevu alabilirsiniz.  İnternet üzerinden randevu alırken bütün Türkiye’de kullanılacak olan web adresi tek bir tanedir.  Aşağıda linkini verdiğimiz bu sayfa üzerinden randevunuzu takip edebilir ya da iptal de edebilirsiniz. 

Yeni kimlik randevu için tıklayınız.

Çağrı hattı için tıklayınız.

 

Yeni Kimlik Randevu Aşamaları Nelerdir?

  • Birinci aşamada randevu talep bilgileri yer almaktadır. Bu aşamada:
  • Başvuruyu kimin adına yapmaktasınız,
  • TC. Kimlik Numarası,
  • Adı ve Soyadı Bilgileri istenilmektedir.
  • İkinci aşamada Tarih ve Mekan Seçimi yer almaktadır. Hangi tarihte gideceğinizi seçecek ve hangi ilçe nüfus müdürlüğüne gitmek istediğinizi tercih edeceksiniz.
  • Üçüncü aşamada ise Teslimat Bilgileri bulunur. Burası ÇOK ÖNEMLİ. Zira yeni kimlikleriniz başvuru aşamasında belirttiğiniz adresinize PTT yolu ile gönderilecektir. Adres seçimi olarak ikametinizi iş yeri adresinizi yada size ulaşılacak herhangi bir adresi yazın. Bu arada sakın unutmayın! Verdiğiniz adreste Yeni nüfus cüzdanı sadece size teslim edilecektir.
  • Dördüncü aşamada ise randevu özeti yer alır. Bu özet sayfasını yazdırarak muhakkak bir yerde saklayın.

Not:İnternet randevu sayfasında ayrıca randevu güncelleme ve randevu iptal etme sayfaları da vardır.

Sponsorlu bağlantılar

 

Yeni Kimlik Randevu Güncelleme

Yeni kimlik randevusu aldınız diyelim. Ancak aldığınız tarihte bir işiniz çıktı. Gidemeyeceksiniz. İptal etmenize gerek yok. Sisteme bağlanarak (internet üzerinden ya da Alo 199 ‘u arayarak) aldığınız randevunun tarihini ya da yerini değiştirebilirsiniz.

Ayrıca yeni nüfus cüzdanı randevu güncellemede teslimat adresinizi de değiştirebilirsiniz. Eğer vermiş olduğunuz adres değişti ise muhakkak randevu sayfasından ya da 199  hattını arayarak bu adresi güncelleyin. Sizi adreste bulamazlar ise süreç daha da uzayabilir ve kimliğinizi çok geç teslim alırsınız.

Çipli kimlik randevusu güncellerken yanınızda bulundurmanız gereken sadece T.C. Kimlik numaranız ile ad ve soyadınızdır. Bunun ardından sistem sizi otomatik yönlendirecektir.

 

Yeni Kimlik Başvurumu Nasıl Takip Edeceğim?

Randevuyu Alo 199 hattından ya da internet üzerinden alabilirsiniz diye. Aynı şekilde başvurunuzu bu iki yerden takip edebilirsiniz. Yine başvuru aşamasında bir e posta adresi vereceksiniz başvurunuza ait bütün detaylar otomatik e postanıza gelecektir.

Yorumlar

hangi bankaya para yatırıyoruz?
Cevap
Randavu almak istiyorum
Cevap

Yorum ekle

© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.