Bilgiler

Avcılar Nüfus Müdürlüğü (2016 Güncel)

Telefon: 0212 509 0236 
Fax: 0212 509 0453
Adres: Cihangir Mahallesi,Ormanlı Caddesi,Avcılar Hükümet Konağı,No:55 Kat:1 Avcılar/İSTANBUL
Fax: 0212 509 0453
YENİ KİMLİKLER İÇİN ONLİNE RANDEVU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ.

Avcılar Nüfus Müdürlüğü (2016 Güncel) HARİTASI

YOL TARİFİ AL

Yol tarifi almak için üste bulunan "kutuya" adresinizi yazınız. Ardından "butona" basarak harita üzerinde yol tarifi alabilirsiniz.

EK BİLGİLER

Avcılar İlçesinde ikamet eden birisi olarak "Avcılar Nüfus Müdürlüğü’ne nasıl gidilir", "Avcılar Nüfus Müdürlüğü nerede" konusu hakkında www.yeni-kimlik.com sitesine yaşamış olduğum bir mağduriyet nedeniyle yazı yazmak istedim. 

 

Böyle bir yazı yazmanın sebebine gelecek olursak eğer, nüfus müdürlüğünde yapmam gereken bir işlem için, nüfus müdürlüğünün adresi için herkes gibi internet üzerinden araştırarak yol tarifi almak istememle başladı. Ancak sonuç tam bir felaket. İnternette yazan bir çok yalan yanlış bilginin kurbanı oldum.

 

Saatlerimi olmayan bir adreste Avcılar Nüfus Müdürlüğüne aramakla geçti. Tabi beni yanlış yönlendiren ve içinde var olan bilgiyi teyit etmeden yayınlayan web sitelerine gereken yazıları da yazdım. Tabi laftan anlar, kendilerini bir zahmet düzeltmek zahmetine katlanabilirler ise..

 

Yanlış Adres Örneği: Örneğin Google Haritalarda bu adrese ait arama yapıldığında “Ambarlı, Reşit Paşa Cad./dede Sok. Kaymakamlık Binası No:5, 34315 Avcılar/İstanbul – Avrupa” adresine yönlendirilmekte. Bu adres eski bir adrestir. Tabi bunun sorumlusu bu işyerine ait adresi sisteme işleyen kişiye aittir.

 

Başkaca örnekleri de verip sözü uzatmak istemiyorum. Güncel olarak doğru adresi ve nasıl gideceğinizi aşağıda ayrıntılı olarak anlatacağım.

Devam etmek istiyorum. Tabi Nüfus Müdürlüğünü saatler sonra buldum. Ve aynı mağduriyeti sizlerde yaşamayasınız diye bu konuda bir yazı kaleme almaya ve nasıl gideceğinizi anlatmaya karar verdim.

 

 

GÜNCEL AVCILAR NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ ADRESİ:

Cihangir Mahallesi,Ormanlı Caddesi,Avcılar Hükümet Konağı,No:55 Kat:1 Avcılar/İSTANBUL Nüfus Müdürlüğü Avcılar Kaymakamlığı ile aynı binada hizmet vermektedir. Yani Cihangir Mahallesinde bulunan Avcılar Hükümet Konağındadır.

Bu bina ilk olarak Hastane olarak tasarlanmıştı. Açıkcası Avcılar İlçesine iyi de olurdu. Tabi söz konusu Hastane planı bugün hizmet veren Murat Kölük Devlet Hastanesi yerleşkesine yapılınca boş kalan bu bina Kaymakamlığa tahsis edildi. Ve bir çok Müdürlük buraya taşındı. Böylelikle Kaymakamlık hiyerarşisi altında bulunan bir çok iş tek çatı altında toplandı. Avcılar sakini olarak bu durumdan memnuniyet duydum kendi adıma.

 

AVCILAR NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ ADRESİ YOL TARİFİ:

Avcılar Merkez Parkından Nasıl Giderim: Yürüme mesafesi olarak yaklaşık 20 dakika sürer. Tabi benim yürümem ile 10 dakika da sürebilir.

  • Ahmet Taner Kışlalı Cd. hedefine kuzey yönünde ilerleyin.
  • Ardından Ahmet Taner Kışlalı Cd. konumunda sola dönün.
  • Reşit Paşa Cd. Ulaşarak sol istikamette ilerleyin.
  • Yaklaşık olarak 700 metre süreceğini tahmin ediyorum.
  • Cadde yönünde ilerlerken sağ tarafta Ormanlı Caddesini bulun. Buradan da yaklaşık 650 metre yukarı doğru yürüyün. Yolun sol tarafında yer almaktadır. Zaten kocaman bir bina olarak hemen gözükecektir.

 

Avcılar Nüfus Müdürlüğü Avcılar Kaymakamlığı binası ile aynı yerde bulunmaktadır. Hiyerarşik anlamda bu nüfus müdürlüğü zaten Kaymakama bağlı olarak faaliyet yürütmektedir. Dolayısı ile Avcılar Nüfus Müdürlüğüne gitmek istiyorsanız eğer, Avcılar Kaymaklığı binasına gideceksiniz. Bu binada İlçe Nüfus Müdürlüğü 2. katta bulunmaktadır.

Edit