Aile Hekimim Kim? Aile Hekimi Sorgulama - 2019

Uzun süredir uygulamada olan Aile Hekimliği hizmeti artık hayatımıza aktif olarak giren bir hizmet olsa da henüz bir çoğumuz bu hizmet hakkında yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Bu yazımızda Aile Hekimliği uygulaması hakkında bilmeniz gereken bir çok önemli hususu açıklamak istedik.

Aile Hekimim Kim

Aile Hekimim Kim öğrenmek için Sağlık Bakanlığının Resmi Aile Hekimliği Sorgulama sistemini kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus resmi web sitesinin dışında başka sitelerden sorgulama yapmamaktadır. Bu konuda Sağlık Bakanlığının resmi web sitesinden de açıklama yapılmıştır.

Sorgulama Yapmak İçin:

1- BİRİNCİ AŞAMA : Aşağıda linkini verdiğimiz Resmi Web sitesini ziyaret ediniz. 

Sağlık Bakanlığının Resmi Web Sitesi  http://sbu.saglik.gov.tr/sbahbs/

Bu resimde yer alan numara ile gösterilmiş yerler çok önemlidir. Resmi olduğuna emin oldunuz sayfada sorgulama yapınız ve özel bilgilerinizi sayfaya yazınız.

(1) numara ile gösterilen yer kilit işaretidir. Bu işaret sayfanın güvenli olduğunu gösteren SSL sertifikasının olduğu sayfayı gösterir.

(2) numara ile gösterilen yerde sayfanın gov.tr uzantılı olduğunu göreceksiniz. gov tr uzantılı olmayan sayfada asla sorgulama yapmayınız.

(3) numaralı yerde Sağlık Bakanlığının uyarısı gösterilmiştir.

2. İKİNCİ AŞAMA : Sorgulama ekranında yer alan bilgileri giriniz. Bu ekranda sorgulama yapılacak kişinin;

  • T.C. Kİmlik Numarası
  • Anne Adı
  • Baba Adı
  • Doğum Yeri (Nüfus Cüzdanınızda yazdığı şekliyle)

bilgileri yer almaktadır.  

3. ÜÇÜNCÜ AŞAMA : Aslında en zor aşama budur. Yukarıda ki resmide gözüken ben robot değilim sekmesine tıkladığınız zaman aşağıda ki resim açılacaktır. (1) numaralı resimde gözüken yerde herhangi bir resim gelebilir. Aşağıda yer alan resimlerde bu resimleri bulmanız istenecektir. 

....... (Araba) içeren resimleri seçin. Seçilmemiş resim kalmadığında Doğrula'yı (2) tıklayınız. 

 

Aile hekimi uygulaması ile hekimler sorumluluk alanındaki ailelerin her sorununa daha çok hakim olarak yakından izleme şansı yakalıyorlar. Gerektiğinde sağlık danışmanlığı hizmeti de vererek daha hastalık oluşmadan önlenmiş olabiliyor. Ayrıca sağlık ocağına gelebilecek durumu olmayan vatandaşlar da evlerinde tedavi edilebiliyor.

Sponsorlu bağlantılar

TURKCELL İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA

Turkcell kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden bir tanesi de sms ile ” aile hekimim kim ” öğrenebiliyor olmanız.  Aile hekimi sorgulama için “AH TCKIMLIK NO ” yazıp 7777’ye veya 6998 göndermeniz yeterli oluyor. Bu hizmeti kullanmanızın bedeli ise sadece 1 TL’dir.

Bu servise gerek duymadan İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve tüm illerimizde Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan yukarıdaki araç sayesine kolaylıkla aile hekimim kim öğrenebilirsiniz. Aile hekimi bulmaaile hekimim kim nasıl öğrenirimaile hekimi öğrenmeaile hekimi sorgulama gibi konular hakkında merak ettiklerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

http://www.avea.com.tr/web/Servisler/MuzikEglenceVeIcerik/Icerik/MobilSaglik/AileHekimiSorgulamaServisi

Aile Hekimi Sorgulama Servisi

Aile Hekimi Sorgulama Servisi ile aile hekiminizin kim olduğunu anında öğrenebilirsiniz!

Servis Bilgisi

Bu servis ile Aile Hekiminizin ad, soyad ve iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Kullanım

Aile Hekiminizi öğrenmek için ‘’ AH TC KIMLIK NO ’’ yazarak 5115 ’e veya 6998 ’ e SMS gönderin,bilgiler anında cebinize gelsin. (Ör. AH 123456789)

Aile Hekimi Sorgulama Servisi 1 TL ile ücretlendirilir. Hekim bilgisi bulunamayan sorgular ücretlendirilmez.

Yorumlar

Aile hekimi e devlette çıkmıyor nereye nereye başvurmam gerekiyor
Cevap
E devletten aile hekimim çıkmıyor nereye baş vurmam gerekiyor yol gösterirseniz memnun olurum teşekkürler
Cevap

Yorum ekle

© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.