Asus Hangi Ülkenin Markasıdır? Hangi Ülkede Üretilir?

Asus hangi Ülkenin markasıdır? Bu markaya ait ürünler hangi ülkede üretilir? Türkiye'de Asus markasının distribütörü kimdir? Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan ASUS hangi teknolojik ürünleri üretmektedir. 

ASUS HANGİ ÜLKENİN MARKASIDIR?

Bu marka Tayvan'a ait bir markadır. Firmanın kuruluş tarihi 1989'dur. 

ASUS ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Dünyanın en önde gelen teknolojik markalarından bir tanesi olan Asus'un temel anlamda üretmiş olduğu ürünler elektronik ürünlerdir. Bu ürünleri temel olarak aşağıda şu şekilde sıraladık. 

  • PC ürünleri : Bilgisayar ( Masa üstü başta Laptoplar)
  • Laptoplar
  • Tablet, 
  • Telefon (Akıllı Telefon)
  • Her türlü bilgisayar ürünlerinin parçaları,
  • Anakart,
  • Ekran Kartı,
  • Teknolojik ürünler için ses sistemleri vs. 

ASUS MASA ÜSTÜ BİLGİSAYARLAR NASILDIR?

Bu marka bir çok firmanın ve elektronik üzerine üretim yapan firmaların parçalarını da üreten öncü firmalardan bir tanesidir. Masa üstü PC'lerde de öncü firmalardan bir tanesi olduğu için masa üstü olarak üretmiş olduğu ürünlerde emsali rakiplere göre oldukça üstün cihazlar üretmektedir.

Sahip olduğu teknolojik üstünlükten dolayı parça konusunda dayanıklılık üst seviyede diyebilirim. Ayrıca Ülkemizde geniş garanti ağına sahip olduğu için yaşanacak arıza durumlarında mağdur olmayacağınızı düşünüyorum. Açıkçası ben şuana kadar bir sorun yaşamadım. 

ASUS DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLAR NASIL?

Aslında bu markanın dünyada bilinir bir markaya dönüşmesini sağlayan dizistü PC'lerde göstermiş olduğu başarılardır diyebilirim. Bir önceki bilgisayarım Asus'tu. Oldukça memnun kalmıştım. Değişim zamanı geldiğinde sırf merak ettiğim için başka bir marka ürünü aldım. Ancak pişman olduğumu ifade etmek isterim. Çünkü Asus Laptoplardaki verimi bulamadım. 

ASUS HANGİ ÜLKEDE ÜRETİLMEKTEDİR?

Bu konuda bu markanın yüzde yüz şu ülkede üretildiğini söylemek zordur. Çünkü emsali tüm firmalar gibi bu markamızda Dünyanın bir çok ülkesine yayılan geniş üretim yelpazesine sahiptir. 

Almayı planladığınız ürünün arkasında yer alan Made İn .. kısmına muhakkak bakmanızı tavsiye ederim. 

Bu markamız Toplam Kalite Yönergelerine çok iyi uyan bir firma olduğu için alacağınız ürünün nerede üretildiği önemli değil. Her durumda zaten satmış oldukları ürünlerin arkasındadır zaten. Garanti süresi yeterli olduğu gibi yaşanacak bir sorun durumunda zaten servis ağı oldukça yeterlidir. 

ASUS GARANTİ SÜRESİ NE KADAR?

Satın almış olduğunuz ürüne göre bu süre değişmektedir. Bu konuda yapmanız gereken şudur: Satın almış olduğunuz ürünün seri numarasını bu markanın resmi web sitesinden sorgulayarak garanti süresini öğrenebilirsiniz. 

SATIN ALACAĞINIZ ÜRÜNÜN GARANTİSİNE DİKKAT EDİNİZ!

Asus marka bir ürünü satın aldığınız zaman dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi garanti sağlayan firmanın neresi olduğudur. Bu durumun en önemli etkisi ürünün fiyatına yansıma durumudur. 

Ben genellikle Asus Türkiye Garantili ürünleri tercih ediyorum. Bu garanti türünde Asus markası doğrudan satmış olduğu ürünlerin garantisinden kendisi sorumludur. Diğer garanti türlerinde ise o ürünleri Türkiye'ye getiren dispribitör firma üslenir garantisini.