Atatürk Üniversitesi ATA AOF Kayıt Yenileme Tarihleri 2022

Atatürk Üniversitesi ATA AOF kayıt yenileme tarihleri 2022 Bahar Dönemi için aşağıdaki gibidir. Bununla birlikte bu yazımızda ATA AOF ilk kayıt, ikinci Üniversite kayıt tarihi gibi bir çok detayı da sizlerle en doğru şekilde paylaşacağız. Anılan Üniversiteden mezun olana kadar sayfamızı takipte kalmaya devam ediniz. 

Atatürk Üniversitesi ATA AOF Kayıt Yenileme Tarihleri

2022 yılı Bahar Dönemi için  Atatürk Üniversitesi ATA AOF Kayıt Yenileme Tarihleri 14 - 20 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır. 

 • Kayıt Ücretini Yatırma Tarihi : 14 - 20 Şubat tarihleri arasında
 • Mazeretli Ders Kayıt Tarihleri : 21 - 27 Şubat 

ATA AOF Akademik Takvim 

ATA AOF Akademik Takvim bu sene için aşağıdaki gibidir: 

Atatürk Üniversitesi AÖF Kayıt Tarihleri 2023

Atatürk Üniversitesi AÖF kayıt tarihleri için bu senenin bahar dönemi için kayıt tarihleri (ders kayıtları)  yukarıda yazılmıştır. Önümüzdeki sene için ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri henüz açıklanmamıştır. Bu sayfamızı yada Üniversitesinin resmi sitesini takip ederek öğrenebilirsiniz.

ATA AOF'nin Sınav Tarihlerini Bu Sayfamızdan Takip Edebilirsiniz: 

https://yeni-kimlik.com/ata-aof-sinav-tarihleri-sonuclari.html 

2023  ATA AOF YKS İle Gelen Öğrencilerin İlk Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) ile Atatürk Üniversitesini kazanan öğrenciler için Ağustos ayı gibi kayıt tarihleri ilan edilecektir. Bu sayfamızdan takipte kalınız. Kaydınızı yaptırmak için e Devlet sitesini yada OKS sistemini kullanmanız gerekecek. 

 • 1- E -Devlet Sistemi Üzerinden : Tarihler ilan edilince açıklanacaktır.
 • 2- OKS Üzerinden : Tarihler açıklandığında açıklanacaktır.  
  • OKS Atatürk Üniversitesinin Resmi Web Sitesi Üzerinde Çalışan Online sistemidir. Aşağıda açıklanacaktır.  

Kayıt yaptırmak için ATATÜRK ÜNİ. OKS SAYFASI (Atatürk Üniversitesinin resmi sayfasına gider) 

 • 3- Doğrudan Üniversiteye (Erzurum) Başvurarak : Tarihler ilan edilince yazılacaktır. 

2023 ATA AOF Güz Dönemi Kayıt Tarihleri 

Önümüzde ki eğitim ve öğretim yılına dair kayıt yenileme tarihleri henüz ilan edilmemiştir. 

 • Ders Kayıtları ve Ücretin Yatırılması : Henüz ilan edilmemiştir.  
 • Mazeretli Ders Kayıtları :Henüz ilan edilmemiştir.  

2023  İkinci Üniversite Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

Önümüzde ki eğitim ve öğretim yılına dair kayıt yenileme tarihleri henüz ilan edilmemiştir. 

 • Ön Kayıt Tarihleri : Henüz ilan edilmemiştir.
 • Kesin Kayıt Tarihleri : Henüz ilan edilmemiştir.

2023 ATA AOF Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Kayıt Tarihleri 

Sınav sonucunda Erzurum ATA AOF'de bir programa yerleşen adayların kayıt tarihleri de tahmini Ağustos ayında ilan edilecektir. 

 • E Devlet Üzerinden kayıt olacaklarsa eğer: Henüz ilan edilmemiştir.
 • Online Kayıt Yaptıracaklar için :  Henüz ilan edilmemiştir.

E devlet üzerinden kayıt olanların evrak vermesine gerek yok. Online olarak kayıt olanların ise evraklarını Ağustos ayı gibi kadar postaya vermeleri gereklidir. 

2023 Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi DGS Kayıt Tarihleri 

DGS ile Atatürk Üniversitesini kazanan bir öğrencinin kayıt tarihleri tahmini olarak Ağustos ayı gibi ilan edilecektir.  

ATA AOF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

ATA AÖF kayıt nasıl yenilerim?

 • Açıköğretim Fakültesi için bahar döneminde kayıt yenilemek isteyen öğrenciler ilk olarak ders ekleme ve silme işlemini yapmalıdırlar.
 • Bunun için Öğrenci Bilgi Sistemi olan obs.atauni.edu.tr adresine kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapmalı, “Öğrenim” menüsüne gelmeli ve sol kısımdaki “Ders Alma” butonuna tıklamalıdırlar.
 • Birinci sınıfa giden ATA AÖF öğrencileri ders seçme işlemini yapmazlar.
 • Fakülte tarafından birinci sınıf öğrencilerinin ders kaydı otomatik olarak yapılır. İki, üç ve dördüncü sınıfa giden öğrenciler ise ders kayıtlarını sistemden kendileri yapar.
 • “Ders Alma” ekranına gelindikten sonra okunan bölüm seçilir.
 • Ardından kayıt yapılan programın içerdiği derslerden hangileri alınacaksa seçilir.
 • Bir dönemde en çok 10 ders seçilebilir ve toplam ders kredi sayısı en çok 30 olmalıdır. Eğer öğrencinin alttan dersi varsa, o dersi öğrencinin seçmesine gerek kalmadan sistem otomatik olarak dersi programa ekler.
 • Öğrenci bu durumda kalan kredi miktarına göre seçeceği derslere karar verir.
 • Ders seçimi bittikten sonra danışman programı onaylar.
 • Derslerin onaylanıp onaylanmadığını görmek için “Öğrenim” menüsü içinden “Ders Alma Listesi” linkine tıklanmalıdır.
 • Seçilen dersler sistemde görünmüyorsa 444 92 82 ya da 0 442 230 10 00 ATA AÖF Çağrı Merkezi telefon numarası aranabilir ya da fakülteye yazılı olarak durum bildirilebilir.

Ders silme ve ekleme işleminin bitmesinin ardından kayıt yenileme ücreti bankaya yatırılır. Son olarak ise bahar dönemi kayıt yenileme işleminin onaylanıp onaylanmadığı kontrol edilir. Eski sistemden farklı olarak yeni sistemde ders seçimi yapılmadan banka bilgileri oluşturulamıyor. Derslerini seçen öğrenciler bankaya harç ücretlerini yatırarak kayıtlarını yenileyebilirler. İlk kez kayıt yaptıran öğrenciler ise yalnızca kayıt ücretini yatırırlar, herhangi bir ders seçmelerine gerek yoktur.

ATA AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Ücretini Nereye Yatırmam Gerekli?

ATA AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ücreti, Öğrenci Bilgi Sistemi’nden, anlaşmalı bankalardan ya da internet bankacılığından yatırılabilir. ATA AÖF OBS ile kayıt yenilemek için Öğrenci Bilgi Sistemi’ne giriş yapılır ve kredi kartı bilgileri girilerek ödeme yapılır. Bankalar ile ATA AÖF bahar dönemi kayıt yenilemek için Halkbank, Vakıfbank ya da Ziraat Bankası’na gidilir ve materyal ücreti yatırılır. Aynı şekilde internet bankacılıklarından da ödeme gerçekleştirilebilir.

ATA AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Ücretini İnternetten Nasıl Yatırırım?

İnternetten ATA AÖF bahar dönemi kayıt yenilemek için anlaşmalı bankaların internet bankacılıkları kullanılabilir ya da obs.atauni.edu.tr adresine giriş yapılarak “Ödemeler” bağlantısına tıklanır ve kart bilgileri girilerek kayıt olunan programın materyal ücreti yatırılır.

ATA AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Kitabı Alacak Mıyım?

ATA AÖF bahar dönemi kayıt yenileme için kitap alınmasına gerek yoktur. Gerekli tüm bilgiler ataaof.edu.tr adresine girilerek öğrenilebilir. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin sitesine girildikten sonra Sıkça Sorulan Sorular kısmına tıklanarak “Kayıt Yenileme” bağlantısına gelindiğinde, ihtiyaç duyulan tüm bilgilere ulaşılabilir.

Atatürk Üniversitesi Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İçin Sınavlara Nasıl Çalışmam Gerekiyor?

Bahar döneminde okula devam etmek isteyen ve ders seçmek isteyen öğrenciler güz dönemindeki sınavlardan CC ve üstü not almalıdırlar. CD, DC ve DD alınan derslerde çan eğrisi sistemine göre sınıf ortalamasına bakılır. Sınıf ortalamasının üstünde olan notlar için dersin tekrar alınmasına gerek yoktur. FF alınan derslerde ise bahar döneminde aynı dersin tekrar alınması zorunluluğu vardır.

Özet: Atatürk Üniversitesi ATA AOF kayıt yenileme tarihlerini yukarıda liste halinde yazdık. Dilerseniz kendiniz ister bu sayfadan dilerseniz de resmi sayfasından takipte kalarak kayıt yaptırma işlemini takip edebilirsiniz.