2019 ATA AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri Açıklandı

Erzurum Atatürk Üniversitesi bahar dönemi kayıt yenileme dönemi yaklaşıyor. Final sınavlarından geçerli not alan öğrenciler ikinci yarıyıl için kayıt yaptırabilecekler.

ATA AOF BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME TARİHLERİ 

28 Ocak 2019 Pazartesi - 1 Şubat 2019 Cuma tarihleri arasında yapılacaktır. 

Yukarıda belirtilen tarihler arasında kayıt yenileme ücretini yatıracaksınız.  Kayıt yenileme işlemlerini https://obs.atauni.edu.tr/  (Atatürk Üniversitesinin resmi sayfasına gider) 

 

ATA AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Ne Zaman?

Atatürk Üniversitesi akademik takvimine göre 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında bahar dönemi kayıtları 28 Ocak’ta başlayıp 1 Şubat’ta sona erecek. 19 – 20 Ocak tarihlerinde yapılacak final sınavlarının ardından eğitim ve öğretime bir haftalık bir ara verilecek. Kayıtlarını yenileyen öğrenciler uzakta eğitime lisans ya da ön lisans düzeyinde 4 Şubat’ta derslere başlayabilecek.

ATA AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

ATA AÖF kayıt nasıl yenilerim? Açıköğretim Fakültesi için bahar döneminde kayıt yenilemek isteyen öğrenciler ilk olarak ders ekleme ve silme işlemini yapmalıdırlar. Bunun için Öğrenci Bilgi Sistemi olan obs.atauni.edu.tr adresine kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapmalı, “Öğrenim” menüsüne gelmeli ve sol kısımdaki “Ders Alma” butonuna tıklamalıdırlar. Birinci sınıfa giden ATA AÖF öğrencileri ders seçme işlemini yapmazlar. Fakülte tarafından birinci sınıf öğrencilerinin ders kaydı otomatik olarak yapılır. İki, üç ve dördüncü sınıfa giden öğrenciler ise ders kayıtlarını sistemden kendileri yapar.

“Ders Alma” ekranına gelindikten sonra okunan bölüm seçilir. Ardından kayıt yapılan programın içerdiği derslerden hangileri alınacaksa seçilir. Bir dönemde en çok 10 ders seçilebilir ve toplam ders kredi sayısı en çok 30 olmalıdır. Eğer öğrencinin alttan dersi varsa, o dersi öğrencinin seçmesine gerek kalmadan sistem otomatik olarak dersi programa ekler. Öğrenci bu durumda kalan kredi miktarına göre seçeceği derslere karar verir. Ders seçimi bittikten sonra danışman programı onaylar. Derslerin onaylanıp onaylanmadığını görmek için “Öğrenim” menüsü içinden “Ders Alma Listesi” linkine tıklanmalıdır. Seçilen dersler sistemde görünmüyorsa 444 92 82 ya da 0 442 230 10 00 ATA AÖF Çağrı Merkezi telefon numarası aranabilir ya da fakülteye yazılı olarak durum bildirilebilir.

Ders silme ve ekleme işleminin bitmesinin ardından kayıt yenileme ücreti bankaya yatırılır. Son olarak ise bahar dönemi kayıt yenileme işleminin onaylanıp onaylanmadığı kontrol edilir. Eski sistemden farklı olarak yeni sistemde ders seçimi yapılmadan banka bilgileri oluşturulamıyor. Derslerini seçen öğrenciler bankaya harç ücretlerini yatırarak kayıtlarını yenileyebilirler. İlk kez kayıt yaptıran öğrenciler ise yalnızca kayıt ücretini yatırırlar, herhangi bir ders seçmelerine gerek yoktur.

Atatürk Üniversitesi Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Ücreti Ne Kadar?

ATA AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ücreti 2019 lisans ve önlisans programlarına kayıtlı öğrenciler için 290 TL, Lisans tamamlama programlarından birine (Acil Yardım ve Afet Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet) kayıtlı öğrenciler içinse 714,5 TL olarak belirlendi. Yabancı uyruklu öğrenciler ise hangi programa kayıtlı olurlarsa olsunlar 600 TL ödeyecekler.

İkinci üniversite kapsamında kayıt olan öğrencilerin, okulu bitirmesi gereken sürede bitiremeyen öğrencilerin ve Sağlık alanında lisans tamamlamak için AÖF’e kayıt olan öğrencilerin 35,5 TL katkı payı ödemeleri gerekir.

ATA AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Ücretini Nereye Yatırmam Gerekli?

2019 ATA AÖF bahar dönemi kayıt yenileme ücreti, Öğrenci Bilgi Sistemi’nden, anlaşmalı bankalardan ya da internet bankacılığından yatırılabilir. ATA AÖF OBS ile kayıt yenilemek için Öğrenci Bilgi Sistemi’ne giriş yapılır ve kredi kartı bilgileri girilerek ödeme yapılır. Bankalar ile ATA AÖF bahar dönemi kayıt yenilemek için Halkbank, Vakıfbank ya da Ziraat Bankası’na gidilir ve materyal ücreti yatırılır. Aynı şekilde internet bankacılıklarından da ödeme gerçekleştirilebilir.

ATA AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Ücretini İnternetten Nasıl Yatırırım?

İnternetten ATA AÖF bahar dönemi kayıt yenilemek için anlaşmalı bankaların internet bankacılıkları kullanılabilir ya da obs.atauni.edu.tr adresine giriş yapılarak “Ödemeler” bağlantısına tıklanır ve kart bilgileri girilerek kayıt olunan programın materyal ücreti yatırılır.

ATA AOF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Kitabı Alacak Mıyım?

ATA AÖF bahar dönemi kayıt yenileme 2019 yılı için kitap alınmasına gerek yoktur. Gerekli tüm bilgiler ataaof.edu.tr adresine girilerek öğrenilebilir. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin sitesine girildikten sonra Sıkça Sorulan Sorular kısmına tıklanarak “Kayıt Yenileme” bağlantısına gelindiğinde, ihtiyaç duyulan tüm bilgilere ulaşılabilir.

Atatürk Üniversitesi Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İçin Sınavlara Nasıl Çalışmam Gerekiyor?

Bahar döneminde okula devam etmek isteyen ve ders seçmek isteyen öğrenciler güz dönemindeki sınavlardan CC ve üstü not almalıdırlar. CD, DC ve DD alınan derslerde çan eğrisi sistemine göre sınıf ortalamasına bakılır. Sınıf ortalamasının üstünde olan notlar için dersin tekrar alınmasına gerek yoktur. FF alınan derslerde ise bahar döneminde aynı dersin tekrar alınması zorunluluğu vardır.

Atatürk Üniversitesi Bahar Dönemi Akademik Takvim

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar yarıyılı akademik takvimi şu şekildedir;

  • Ders kayıtları için kayıt yenileme ücreti (materyal ücreti) ödeme tarihi: 28 Ocak 2019 – 1 Şubat 2019
  • Ders kayıtları (mazeretli): 4 Şubat 2019 – 8 Şubat 2019
  • Derslerin başlangıcı: 4 Şubat 2019
  • Derslerin bitişi: 10 Mayıs 2019
  • Vize sınavları (ara sınavlar): 23 Mart 2019 – 24 Mart 2019
  • Final sınavları (yarıyıl sonu sınavları): 11 Mayıs 2019 – 12 Mayıs 2019
  • Bütünleme sınavları: 15 Haziran 2019 – 16 Haziran 2019
  • Mezuniyet 3 ders sınavları: 27 Temmuz 2019
2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 2.75 (2 Oylar)