Axen TV Kim Üretiyor, Hangi Markanın Yan Ürünüdür?

axebn tv kim üretiyor

Axen TV kim üretiyor? Hangi markanın yan ürünüdür? Türkiye'nin 3. büyük elektronik üreticisi olmayı başarmış bir markanın ürünü olan Axen Marka hakkında bir çok bilinmeyeni sizlerle paylaşacağız. 

Axen TV Kim Üretiyor, Hangi Markanın Yan Ürünüdür?

 • Axen TV Sunny Markasının alt marka ürünlerinden bir tanesidir. Sunny markası Atmaca Elektronik A.Ş. Firmasına ait bir markadır. Bu firmanın Türkiye'de vergi rekortmeni listesine ismini yazdırdığını özellikle vurgulamak isterim.
 • Şuan ki Türkiye pazarında elektronik sahada üretilen ürünlerde en büyük üretici ilk 3 firmadan bir tanesi de Sunny firmasıdır. 

Axen TV Hangi Ülkede Üretiliyor?

Axen TV ve diğer elektronik ürünler Türkiye'de üretilmektedir. İstanbul Esenyurt'da yer alan fabrikada üretim ve montajlama faaliyetleri yürütülmektedir. 

Axen TV Teknolojisi Hangi Ülkenin?

 • Yüzde yüz (% 100) Türkiye'ye ait bir üründür. Firmanın ait olduğu Atmaca Grubunun başkanı Adem Atmaca bu konu hakkında "AR-GE'siyle, yazılımıyla, teknolojisi ile tamamen kendilerinin ürettiğini ifade etmiştir. 
 • Akşam Gazetesinde yer alan haberde yerlilik oranının yüzde yüz olduğunu özellikle vurgulamıştır. 

Sunny Firması Başka Hangi Markaları Üretmektedir?

Adem Atmaca'nın yaptığı açıklamada Philips ve Samsung Markalarına da TV'ler ürettiklerini söylemiştir. Mevcut üretim potansiyelinin yüzde 60 kadarını kendi markalarına ayırdıklarını diğer yüzde 40 kadarını ise Dünya da çok büyük marka olmuş firmalara ürettiklerini belirtmiştir. 

Axen TV'ler Neden Ucuz?

Axen TV'lerin ucuz olması kalitelerinin düşük olduğu manasına kesinlikle gelmemelidir. Yukarıda da ifade ettiğim gibi büyük marka olmayı başarmış bir çok firma aslında markalarını satmaktadır. Büyük marka olmanın elbette büyük bir yükümlülüğü söz konusu. 

Ancak unutulmaması gereken en önemli detay büyük markalarla bu gibi firmaların aynı emsal da ki ürünleri arasında neredeyse yüzde yüz fiyat farkı var. Peki biz bu teknolojileri ne kadar süre ile kullanıyoruz?

Yeni Teknolojiler Ortalama 5 Senede Eskimektedir?

Teknolojiye dair hangi ürünü alırsanız alınız ve hangi markayı alırsanız alınız aldığınız her ürün 5 ila 10 sene içinde eskimektedir

 • Bu durumu sağlayan Kapitalist sistemin ta kendisidir. 
 • Tüketiciler almış oldukları ürünleri sürekli yenisi ile değiştirmeli ki sistem dönsün ve patronlar daha çok para kazansın. 

Eskiden belki bundan 20 30 sene önce aldığımız bir teknolojik ürün 20 sene rahat giderdi. Peki ya şimdi?

Yeni Teknolojiler Neden Bu Kadar Çabuk Arıza Yapıyor?

 • Marka fark etmeksizin bütün teknolojik ürünler artık çok çabuk arıza yapıyor. 

Yani satın aldığınız bir markanın büyük bir marka olması arıza konusunda eskisi gibi size teminat veremiyor. Çevrenize dikkatli bir şekilde bakınız. Büyük büyük firmaların ürünlerini çevrenize bir sorunuz lütfen! 

 • Satın aldığınız bir ürünün garantisi bittiği vakit artık o ürünü arıza yaptığında tamir etmek hiç mantıklı ve karlı değil. 
 • Tamir masrafları neredeyse o cihazın maliyeti kadar. 
 • Bu durumda aldığınız markanın marka değeri değil, garanti koşulları önemlidir. 

Axen TV Alırken Garanti Koşullarını Bakınız

 • Axen tv markayı satın alırken tereddüt yaşayanlar bir üst başlığımızı lütfen dikkatli okusunlar. Çünkü bütün TV markaları artık hemen hemen hep aynı fabrikalardan çıkıyor. 

Dünyanın bütün büyük markaları artık aynı fabrikalarda fason üretim yaptırıyor. Aynı fabrikalardan aynı teknoloji ile farklı markalara sahip teknolojik ürünler satın alıyoruz aslında. 

 • Bu durumda her markanın bana göre teknolojik üstünlüğü artık pek de fark etmiyor. 
 • Markaların artık garanti koşulları ve servis ağı önemlidir. 
 • Axen Marka TV de satın alırken garanti koşullarına bakınız. Size iyi bir garanti koşulu sağlıyorsa neden aynı özelliklerdeki TV'ye iki hatta 3 kat fazla para veresiniz. 
 • Çünkü TV gibi teknolojik ürünleri maalesef 5 - 10 sene içinde yenileyen bir kültür gelişti Dünya'da.