BİMcell Tarife ve Paketleri 2022 KAÇIRILMAYACAK FIRSAT

2022 Bimcell Paketleri ve tarifleri en avantajlı kampanya fiyatları ile bu yazımızda. Yeni bir hat alırken yada hattınızı yeni bir operatöre taşırken bu yazımızı incelemeden işlem yapmamanızı öneriyorum. Bu sayfada piyasanın en avantajlı paketlerini sunan Bimcell paketlerini, bimcell faturalı tarifeleri ve internet paketlerini tanıtmak istedik. 

BİMcell, bize GSM operatörü seçerken ekonomi yapabileceğimizi öğreten operatördür. Örneğin memleketteki ninenize ve dedenize mi ulaşmak istiyorsunuz, sadece sesini duysam yeter mi diyorsunuz, onlara sadece 15 TL’ ye her yöne 250 dakikalık tarifeden daha ucuzunu bulmak mümkün değil. Hep beraber güncel en avantajlı bimcel tarifelerini ve bimcell paketlerini inceleyelim.

BİMcell tarifeleri 2022 Güncel

Tarifelerin en büyük avantajlarından biri, ayda bir kez yükleme gibi bir kısıtlamasının olmamasıdır. Hangisini tercih ederseniz edin paketiniz bittiğinde 1 aylık paket süreyi beklemek ya da kullanmanız gerekiyorsa kat kat fazla bedelini ödemek zorunda değilsiniz, paketi aynı ay içinde tekrar alabilirsiniz. *Tarifelerin aktif olması için yükleme sonrası parantez içindeki mesajların atılması gerekmektedir.

BİMCELL KONUŞMA PAKETLERİ

Bimcell konuşma paketlerinde sadece konuşma paketi yer almaktadır. İnternet yada mesaj hakkı yoktur. 

 • Aylık 15 TL’ YE=  250 dakika (250DK yazılıp 4551’ e gönderilir)
 • Aylık 17 TL’ YE=  500 dakika (500DK yazılıp 4551’ e gönderilir)

Not: Bu paketleri ay içinde sadece bir kez kullanma koşulu yok. Paketiniz bittikçe otomatik yenilenir. Otomatik yenileme işlemi için bakiye yüklemesi yapmanız gereklidir. Hattınızda bakiye yoksa otomatik yenileme işlemi olmaz.  

Not: Bimcell konuşma paketlerini yurt içinde bütün operatörleri aramak için kullanabilirsiniz. Yani Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom numaralarını arayabilirsiniz. 

BİMCELL PAKETLER 2022

Bimcell paketler karma paket olarak geçer. Bu paketlerde internet, dakika ve SMS hakkı verilir. 

 • 26 TL'YE = 3 GB- 750 Dakika- 250 SMS (DOST KUCUK yazılıp 4551’ e gönderilir)
 • 30 TL'YE = 6 GB- 750 Dakika-250 SMS- 30 TL (DOST ORTA yazılıp 4551’ e gönderilir)
 • 35 TL'YE = 9 GB- 750 Dakika- 250 SMS- 35 TL (DOST BUYUK yazılıp 4551’ e gönderilir)
 • 43 TL'YE = 15 GB- 750 Dakika- 250 SMS- 43 TL (DOST MEGA yazılıp 4551’ e gönderilir

Not: Yukarıda yer alan paketlerden bir tanesini aldıktan sonra bitmesi halinde hattınızda bakiye olması durumunda otomatik yenileme işlemi yapılır. 

BİMCELL İNTERNET PAKETLERİ 2022

Bimcell İnternet paketleri 

 • 12 TL'YE = 1 GB  (1GB yazılıp 4551’ e gönderilir)
 • 19 TL'YE = 2 GB  (2GB yazılıp 4551’ e gönderilir)
 • 27 TL'YE = 5 GB  (Bimcell 5GB yazılıp 4551’ e gönderilir)
 • 35 TL'YE = 10 GB (Bimcell 10GB yazılıp 4551’ e gönderilir)

BİMCELL SMS PAKETLERİ

Aylık 6 TL’ ye 1000 SMS (1000SMS yazılıp 4551’ e gönderilir)

BİMCELL MMS PAKETLERİ 

Aylık 3 TL'ye 50 MMS = 50MMS yazıp 4551'e mesaj gönderiniz. 

BİMCELL KAMPANYALAR

Şuan için Bimcell'in iki tane kampanyası vardır. Bu kampanya: 

1. Kampanya: Yeni hat alanlar için hattınız aktif olduktan sonra 9 GB, 300 Dakika, 300 SMS hediye (hattınızın aktif olmasıyla birlikte30 gün içinde BIMCELL BONUS yazarak 4551’ e gönderilir)

2. Kampanya : BTK Akademi İnternet Kampanyası : Yazılımcı yetiştirmeye dönük portala katılanlar için 6 GB internet . 

BİMCEL'E GEÇİŞ KAMPANYALARI

Yeni bir hat almanız durumunda hattınıza 9 GB internet, 300 dakikalık konuşma paketi ve 300 SMS tanımlanmaktadır. Hattınızın aktif olmasıyla birlikte 30 gün içinde BIMCELL BONUS yazarak 4551’ e göndermeniz gereklidir. 

Yurtdışı  tarifeleri

90 Dakika Yurtdışı Konuşma Paketi 55 TL’ dir.

60 Dakika Bütün Dünya Konuşma Paketi 59 TL’ dir.

1 GB Yurtdışı Haftalık Paketi 45 TL’ dir.

BİMcell’ de bakiye nasıl sorgulanır?

BİMcell’ de de Türk Telekom’ da olduğu gibi gibi faturasız hattınıza ait TL miktarını dilerseniz arama ekranında *123# tuşlayıp arama tuşuna basarak bakiyenizi ekranda görebilir, dilerseniz 9333’ ü arayarak sesli yanıt sistemi ile dinleyebilirsiniz.

Tarifeler otomatik olarak yenilenir mi?

Konuşma, SMS, internet ya da karma paketlerden hangisini kullanırsanız kullanın, 30 günlük kullanım süreniz dolduğunda ya da paket bittiğinde eğer bakiyeniz yeterliyse, otomatik olarak yenilenir. Yeterli bakiyeniz yoksa, paketinizin süre dolumundan itibaren 29 gün içinde yükleme yapılırsa yenilenir, yapılmazsa paket iptal edilir. İptal edildiği durumlarda *120# yi tuşlayıp BİMcell paketlerine ulaşabilir ve talep ettiğiniz paketi tercih edebilirsiniz. Onay mesajını beklemeden kullanıma başlamamanızı öneririz.

BİMcell TL yükleme nasıl gerçekleşir?

BİMcell TL yükleme işlemlerini:

 1. Size en yakın BİM marketten,
 2. bimcell.com.tr adresindeki TL Yükle ’yi tıklayarak kredi kartı ya da banka kartınızla,
 3. 444 4 551’ i arayarak BİMcell Müşteri Hizmetleri servisinden yapabilirsiniz.

BİMcell’ de Telsiz Kullanım Ücreti ödeniyor mu?

Evet. Tüm GSM operatörlerinde geçerli olan Telsiz Kullanım Ücreti  34,15 TL tutarındadır. Bu tutar, 12 ayda her ay 2,85 TL olarak tahsil edilmektedir. TKÜ sırasında yeterli bakiye olmaması durumunda, ilk yüklemede tüm TKÜ borçları tahsil edilmektedir.

TL yükleme yapılmadığı durumlarda, hat ne kadar süre sonra kapanır?

Hattınıza son TL yüklediğiniz tarih baz alınarak, 180 gün boyunca hem arama yapabilir, hem de çağrı alabilirsiniz. 180 gün dolduğunda, herhangi bir yükleme yapmadıysanız arama yapma opsiyonunuz biter, sadece gelen çağrılar 90 gün daha alınabilir, bu sürenin bitiminde hala yükleme yapılmadıysa, hattınız tamamen kapatılır.

İptal edilen hat, tekrar geri alınabilir mi?

Faturasız hatlarda, iptal edilen hat 1 yıl arşivlenir. Bu da hat sahibine geri alabilme fırsatı sunar. Bunun için, nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte, başvurup yeniden abonelik sözleşmesi doldurması gereklidir.

BİMcell’ e neden güvenebilirsiniz?

BİMcell, 1995’ te kurulan ve şu an tam 7840 mağazasıyla hizmet veren BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.’ nin 2012’ de kurduğu GSM hizmetidir. BİM’ in mağazacılık anlayışı, uygun fiyata yüksek kalitede müşteri memnuniyetidir ve aynı mantığı BİMcell ile de devam ettirmektedir. Karmaşık, anlamayı zorlaştıran, karar vermekte zorluk yaşatan tarifeleri yoktur. Bir GSM operatöründen ne beklediğini bilen kişi için tarife seçmek, birkaç saniyeden fazla sürmez.

BİMcell hangi GSM operatörünün altyapısını kullanıyor?

BİMcell, ilk günden beri Türk Telekom’ un altyapısını kullanmaktadır.

Bimcell ön kodu 551’ dir.

BİMcell hat fiyatları nedir?

*BİMcell’ de yeni bir hat alacaksanız, 65 TL SIM kart bedeli ödenmektedir.

*BİMcell kullanıcısıysanız ama eski bir SIM kart kullanıcısıysanız, ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

BİMcell için nasıl başvuru yapılıyor?

BİMcell kullanıcısı olmak için, mutlaka bir kimlik fotokopisi ile en yakın BİM marketine gidilip Bireysel Abonelik Sözleşmesi doldurulur ve SIM kart teslim edilir.

BİMcell sadece faturasız hat olarak mı tercih edilebiliyor?

Hayır. BİMcell’ i faturalı hat olarak da kullabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, Bireysel Abonelik Sözleşmesi’ ni doldururken “Faturalı Hat” ya da “Ön Ödemeli Hat” seçeneğinden tercih ettiğinizi işaretlemenizdir.

Bu yazımızda en güncel Bimcell kapmanyalarını sizlere anlattık. Bimcell paketleri için resmi web sitelerinden bilgi alarak işlem yapmak için https://www.bimcell.com.tr/default.aspx web adresini ziyaret etmeniz gereklidir.