Emlak Konut Ormanköy Çekmeköy Projesi 2022 Fiyat Listesi

Ormanköy Çekmeköy Projesi 2022 güncel fiyatlarına dönük hergün onlarca arama yapılıyor ve asrın konut projesi olarak ifade edilen bu projenin net fiyatları henüz web sitesinden ilan edilmemiştir. Güncel fiyat bilgisi için doğrudan firma yetkilileri ile görüşmeniz gereklidir. Ancak bizler fiyat konusunda öğrenebildiğimiz bazı rakamları sizlere buradan ifade etmeye çalışacağız. 

Öncelikle hayran kaldığımı ifade etmek zorunda kaldığım bu projeyi sizlere az çok tanıttıktan sonra fiyat konusunda sizlere fikir olması açısından araştırmaları mı paylaşacağım. 

Emlak Konut güvencesi ile DAP Yapı’nın İstanbul Anadolu Yakasında Çekmeköy’de başlattığı Ormanköy Projesi İstanbul’un önümüzdeki yıllarda şehir planlamasının ne şekilde olacağına ışık saçıyor.

Ormanköy Projesi Lokasyon Olarak Nerede Yapılıyor?

İstanbul'un Anadolu yakasında ve Çekmeköy İlçesinde başlanan bu proje yüzde yüz Orman içinde yürütülen bir projedir. Projenin bende en heyecan yapan tarafı açıkçası İstanbul’un yavaş yavaş Kuzey hattına çekilmek istenmesidir.

Malumunuz olduğu üzere İstanbul deprem kuşağında olan bir İlimizdir. Ancak Kuzey hattına kalan kısımları deprem açısından Güney hattına göre oldukça güvenlidir. Gelecek 10 yıl içinde İstanbul büyük oranda Kuzey şeridine kayacak gibi. Anadolu Yakasında da Şile ve Çekmeköy tarafları yapılanmanın en yoğun olacağı bölgeler olabilir.

Çekmeköy Ormanköy Projesinin Konumu Nerede?

  • Ormanköy Çekmeköy Projesi Çekmeköy Metrosuna sadece 5 dakika mesafede denilecek mesafede diyebiliriz. Ancak bu mesafeyi araç mesafesi olarak ölçtüm. Lütfen sizlerde kendiniz aracınızla deneyiniz. 
  • Ataşehire 10 dakika, Ümraniyeye 15 dakika mesafede. Yavuz Selim Köprüsünü kullanmak suretiyle İstanbul Havalimanına ise sadece 35 – 40 dakika mesafede olduğunu söyleyebilirim.
  • 15 Temmuz Köprüsüne 20 dakikalık mesafede iken, FSM’ye ise sadece 15 dakikalık mesafede olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu ölçümü trafiksiz bir yolda yaptım aynı zamanda. 

Ormanköy Projesi Şehir Hastanesine 5 Dakika Mesafede

Ormanköy Çekmeköy Projesi Anadolu Yakasında Sancaktepe’ye açılan Pandemi Hastanesine sadece 5 dakika mesafede olan bir konumda. Bu hastane 1000 yataklı olarak hizmet verecek. Çekmeköy Devlet Hastanesi’ne ise yaklaşık 5 dakika mesafede. Ayrıca Sancaktepe İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 7 – 8 dakika mesafede inşaa ediliyor.

Bu noktada benim tahminim hekim, hemşire yada diğer sağlık çalışanlarına kiraya verilecek bir konumda olması buranın gelecekte değerine değer katacaktır.

Daireler Büyüklüğü Ne Kadar Olacak?

Daireler 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1 şeklinde olacak. Metrekare büyüklüklerini ise birkaç gün içinde sizlerle paylaşacağım.

Ormankent Projesi Emlak Konut Güvencesinde Satış İşlemi Yapılıyor

Daha önceki incelemelerimde de bahsetmiştim, günümüzde en sağlıklı ve güvenli konut yatırımı Emlak Konut güvencesi ile konut almaktır. Nihayetinde Devlet güvencesi ile yatırım yapmak en mantıklı yatırım araçlarından bir tanesidir.

Dairelerin Yaşam Koşulları Nasıl Olacak?

Ormanköy Çekmeköy Projesinin beni en çok heyecanlandıran taraflarından bir tanesi bu sayacağım özellikleri diyebilirim. Çünkü şehir merkezinde orman hayatı sunacak olan bu proje yaklaşık 58 bin kişi ile yapılan görüşmeler neticesinde netlik kazanmıştır.
Bütün daireler balkonlu, bahçeli yada teraslı olacak. Orman içinde kuş sesleri ve temiz orman kokusunun olacağı bu yerler tam bir temiz doğa havası sunacak.

Çocuklarınızı Büyütmek İçin En Uygun Ortam Burada

Çocuklarınızın çocukluklarını tam manasıyla yaşayacağı temiz bir ortam burada sizler için var edilecek.

Covid – 19 Salgınına Karşı Sağlıklı Bir Proje

Projenin başlangıç aşaması birkaç yıl öncesine dayanmakla birlikte son dönemde yaşanan Covid Salgını projede birkaç yenilik süreci de getirmiştir.  Havalandırma sistemleri bu salgının yayılım ortamı dikkate alınarak tamamen yenilenmiştir.

Orman Alanı Büyüklüğü Ne Kadar?

Bu projenin diğer bir güzel tarafı 80 bin metrekare orman alanı imkanı sunuyor olmasıdır.

Çocuklar İçin Çocuk Parkları ve Eğlence Alanları

İstanbul gibi büyük şehirlerin en sıkıcı tarafı şüphesiz çocuklarımız için güvenli yaşam alanı bırakmamasıdır. Bu proje çocuklarımızı da tam manasıyla düşünmüş durumdadır.
Çocuklarınız için güvenli çocuk parkları ve eğlence imkanları da sunmaktadır.

Büyükler ve Aileler İçin de Eğlence İmkanı Sunuyor

Bu proje sadece çocuklar için güzel imkanlar sunmuyor. Yetişkinleri de düşünmüştür. Piknik ve mesire alanları sadece konut sahiplerine tanınmış olarak sizlere sunulacak.
Yürüyüş parkurları ve koşu alanları olacak. Spor yapmanız için spor alanları olacak.

Güzellikler Ülkesi Olacak Bu Proje

Koku bahçeleri ve mükemmel güzellikle gölet ile görsel şölen yaşayacaksınız. Hobi amaçlı bahçeleriniz olacak. Burada organik sebze ve meyve yetiştirebileceksiniz.
Çocuklarınızın rahatlıkla bisiklet süreceği parkurlar olacak.

Çekmeköy Ormanköy Projesi Ne Zaman Tamamlanacak?

Ormanköy Çekmeköy Projesinin 3 yıllık yani 36 aylık tamamlama süresi var. Yani 2023 yılı Temmuz ayı yada Ağustos ayında tamamlanacağını düşünüyorum. Ödemeler konusunda bu 3 yıl içinde bir ödemeniz söz konusu değil. Sadece projeye dahil olurken yüzde 5 peşinatı yatırmanız gereklidir.

2 yıl sonra yüzde 10 yada yüzde 15 daha ödeme yapacaksınız. Ardından 180 aya varan taksit imkanınız olacak. Ayrıca bu ödemede faiz oranı sadece 0,64 oranında olacak.

Ödemeler Sabit Olacak

Bu projenin diğer bir güzel tarafı şuanın ekonomik şartlarında projeye dahil olacaksınız. Uzun vadeye yayılan ödemelerinizi sabit olarak yapacaksınız. İlerleyen yıllarda kira gibi ödemenizi yapacaksınız.

Kiraya Vererek Dahi Ödemenizi Kompanse Edebilirsiniz

Bu projeyi düşünenler elinde ki küçük birikimler ile bu projeye dahil olabilir. 3 yıl sonra eviniz size teslim edildiğinde ödemeleriniz başlayacak. Dolayısı ile direk evinizi alır almaz kiraya vererek dahi ödemelerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Çekmeköy Ormanköy Projesi Fiyat Listesi 2022

Çekmeköy Orman Projesinin 2022 fiyat listesine aşağıda adresini verdiğim resmi web sitesinden talep formunuzu ileterek erişebilirsiniz. Ayrıca firma yetkilisi dışında fiyat paylaşmanın yasak olduğunu düşünüyorum. İnternette hemen aşağıda paylaştığım zingat sitesi hariç hiçbir yerde fiyat bilgisi mevcut değil. Sizlerde boş yere arama yapmayınız. Sadece firma yetkilileri ile iletişime geçiniz. 

Bununla birlikte Zingat sitesinde yer alan bilgiye göre 3 + 1 olan 140 - 402 m2 dairelerin fiyatlarının 4 Milyon 600 Bin TL olduğu yazılıdır. 

Bu proje yoğun bir şekilde ön talepleri toplamaya devam ediyor. Yaklaşık 1000 konut ile satışa sunulacak proje için geç kalmamanız gereklidir. Çünkü zaman geçip satışlar oldukça fiyatlarda artış gösterebilir.

Web Sitesi: http://dapyapi.com.tr/dap-cekmekoy