CİMER Şikayet Başvurusu

CİMER (CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ) ŞİKAYET VE ÖNERİ BAŞVURU REHBERİ

CİMER yada Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne yapacağınız başvuru ile doğrudan Cumhurbaşkanlığı makamına şikayet başvurusunda bulunabilir, ayrıca önerilerde bulunabilirsiniz. 

CİMER nedir? CİMER iletişim numarası adresi, fax numarası ve mail adresi nedir? cimer şikayet başvurusu nasıl ve nereden yapılır? cimer başvuru sonucu sorgulama işlemini nereden yapabilirim? cimer şikayet dilekçesini nasıl yazacağım? Cumhurbaşkanlığı makamına yapacağınız şikayet başvurularında dikkat etmeniz gereken hususlar nelerdir?

 

CİMER NEDİR?

CİMER ya da Cumhurbaşkanlığı İletişim merkezi bütün vatandaşların sorunlarını dile getirebilecekleri çok önemli bir iletişim kanalıdır. Bu iletişim merkezi sayesinde herhangi bir şikayet başvurunuzu doğrudan Cumhurbaşkanlığı Makamına iletebilirsiniz. Şikayetin yanında dilek ve önerilerinizi de CİMER vasıtası ile dile getirebilirsiniz.

  • Web üzerinden,
  • Telefon açarak,
  • Faks çekerek başvuru yapabilirsiniz. 

CİMER'e Web Sitesi Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine https://www.cimer.gov.tr/  web adresinden yada e-devlet şifreniz ile e-devlet üzerinden direk başvuru yapabilirsiniz. 

 

CİMER'e ALO 150 Hattı Üzerinden Başvuru Yapma

Cumhurbaşkanlığı Makamına ulaşmak için bir diğer seçeneğiniz ALO 15 numarasını aramaktır. Bu hattı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. Yapacağınız başvuru yetkili kişi tarafından direk kayıt altına alınacaktır. 

Ardından başvurunuza ait başvuru numarasını almayı ihmal etmeyiniz. Bu numara üzerinden başvurunuzu takip edebilirsiniz. 

 

CİMER’E HANGİ KONULARDA BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi bir Vatandaş olarak dilek ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz. Bununla birlikte herhangi bir konuda şikayet başvurusunu doğrudan Cumhurbaşkanlığı Makamına iletmiş olacaksınız.

Şikayet başvurunuzun yanında mağdur olduğunuz herhangi bir konuda da başvuru yapabilirsiniz. Örneğin bürokratik işlemlerde tıkanmanız gibi.

CİMER’in kuruluş amaçlarından en önemlisi Sayın Cumhurbaşkanımızın Ülkemizi ilgilendiren konularda doğrudan halk ile iletişime geçmektir. Böylelikle Cumhurbaşkanımız herhangi bir sıkıntıda direk Vatandaş tarafından haberdar edilecektir.

 

CİMER BAŞVURUM NE KADAR SÜREDE SONUÇLANIR

Yapılan bir başvura da maksimum 30 gün içinde size geri dönüş sağlanır. Tabi bu süre en uzun süredir. Daha erken sonuçlanması halinde de sizler ile direk iletişime geçilecektir.

Sponsorlu bağlantılar

 

CİMER’E NEREDEN VE NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM

CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne) Cumhurbaşkanlığı Makamının Resmi web sitesi üzerinden CİMER başvuru formunu kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

CİMER BAŞVURU SAYFASI İçin Tıklayınız…


Linkini verdiğimiz sayfa Cumhurbaşkanlığı CİMER başvuru sayfasıdır. Bu sayfada öncelikle adınız, soyadınız ve T.C.Kimlik Numaranızı yazınız. Ardından sistem sizden kimlik doğrulaması yapmanızı isteyecektir.

E- DEVLET ÜZERİNDEN CİMER BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Yukarıda verdiğimiz açıklama ve link doğrudan Cumhurbaşkanlığı Makamına ait resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bunun dışında e devlet şifreniz ile de başvuru yapabilirsiniz.


Artık bir kişinin e devlet şifresi mevcut. Ve bu şifre üzerinden bir çok kamusal işlem yapılmaktadır. E devlet şifreniz ile www.turkiye.gov.tr adresini ziyaret edip CİMER başvuru sayfasını bulunur. Bu sayfadan başvuru yapabilmeniz için  e devlet şifrenizin olması gereklidir. 


İNTERNET SİTESİ DIŞINDA CİMER’E NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Mail atabilir, telefon açabilir yada posta yolu ile başvurunuzu gönderebilirsiniz.
• Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Telefon Numarası : 0 (312) 525 55 55
• Faks : 0 (312) 525 58 31
• CİMER Adresi : Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe-Ankara
• E-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

DEĞERLENDİRME

Son dönemlerde Vatandaşlar için ortaya konan en güzel hizmetlerden birisi kesinlikle CİMER’dir. Bir çok Vatandaş kamu işleri başta çözüm bulamadığı işlemlerde bu kanalı bularak sorunlarına çözüm bulmaktadır.

© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.