Decathlon Domyos Run100 Koşu Bandı Kullanıcı Yorumu

Evinde, işyerinde yada bahçesinde spor yapmak isteyenler için en iyi koşu bandı hangisidir? Koşu bandı olarak sizlere bir çok cihaz önerebiliriz. Ancak bu yazımızda Decatlon Domyus Run 100 marka koşu bandını artı ve eksi yönleri ile sizlere tanıtmak istedim. 

Öncelikle ifade etmek isterim ki ürünün fiyat konusunda kıyasını yapmayacağım. Cihazın emsali diğer ürünler ile kıyasını yapıp, artı ve eksi yönlerinden bahsedeceğim. Eğer sizlerde benim gibi evinize bu cihazdan alacaksanız bu Decatlon Marka Domyus Run 100 koşu bandını neden tercih etmelisiniz yada hangi eksi yönleri nelerdir bu yazımızda bu soruların cevabını aktaracağım. 

Decatlon Domyus Run 100 Koşu Bandının Büyüklüğü

Koşu bandı almadan evvel bir çok markayı artı ve eksi yönleri ile araştırdım. Ancak benim için özellikle büyük olmaması ve koşu bandının küçük bir yer kaplaması çok önemliydi. Bu koşu bandını tercih etmemin en büyük sebebi kesinlikle emsallerine göre katlanınca özellikle az yer kaplamasıdır.  

Decathlon Domyos Run 100 Koşu Bandı
Decathlon dymoss run 100 koşu bandı

Katlı halde iken koşu bandının yüksekliği 38 cm'dir. Daha küçüğü var mı açıkçası bende bilmiyorum. Ancak araştırmalarımda sanırım en az yer kaplayan bu cihazı buldum diyebilirim. 

Decatlon Domyus Run 100 Koşu Bandının Spor Esnasındaki Büyüklüğü

Katlı iken küçük olmasının aksine açıkken  yani spor yaparken ideal bir büyüklüktedir. Benim gibi 98 kilo bir kadının rahatlıkla spor yaptığını düşünürseniz spor esnasında sizler içinde yeterli geleceğini söyleyebilirim. 

Çalışır vaziyette koşu bandının yüzeyi 45 cm * 120 cm dir. 

Saatte Kaç Kilometre Hıza Ulaşıyor?

Saatte 14 km hıza ulaşma kapasitesi vardır. Bu hız elbette maksimum seviye olup, bu hız limitine kadar istediğiniz hızda çalıştırabilirsiniz. Spor salonları için dahi bu hız limitinin ideal olduğunu söyleyebilirim. 

Ben genellikle 2 km hız limiti ile başlayıp 8 km hıza kadar çıkıyorum. Eşim ise 14 km hız limitine kadar yavaş yavaş çıkıyor. Yani hız konusunda eşimde bende oldukça memnun kaldık. 

Kurulumu Nasıl? Evde Kendimiz Rahat Kurabilir miyiz?

İnternetten sürekli alışveriş yapan bir aileyiz. Satın aldığımız bazı ürünler için gönderilen kurulum klavuzları bazen yetersiz geliyor. Bu koşu bandında bu sorunu yaşamadık. Kurulum klavuzu yeterliydi. 

Ancak biz yinede youtube de olan kurulum videolarını izledik. Yapabilirsek eşimle bende bir video çekeceğim. Kurulum yaklaşık 60 dakika sürdü. Ancak bu süre içinde videoları izlemek çok zamanımızı aldı diyebilirim. 

Sizler kurulum videolarını iyice izledikten sonra kuruluma geçiniz bence. 

Garanti Süresi Ne Kadar?

Benim satın olduğum ürünün garanti süresi 2 yıl. Metal gövdeler için bu süre 5 yıl iken, yedek parçalar için ise 10 yıl. Açıkçası bu ürünü bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. 2 yıldır kullandığı halde üründe bozulma anlamında zaten bir sorun yaşamadığını ifade etti. 

Bu koşu bandı yaklaşık 4 aydır bende ve şuana kadar bir sorun yaşamadım. Yaşamam halinde buradan sizlerle sorunlarımı paylaşacağım. 

Dijital Ekranından Spor Performasınızı Ölçebiliyorsunuz?

Dijital ekranından ne kadar süre koştuğunuzu, ne kadar hız yaptığınızı, kaç kalori tükettiğinizi vs. hepsini görebiliyorsunuz. 

Ayrıca bu ekrandan hızınızı koşu esnasında iken dahi kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. 

Olumsuz Tarafları Nelerdir?

Aynı anda maalef tek kişinin spor yapmasına imkan tanıyor. Eşimle değişerek kullanıyoruz. İkinci bir cihazı almaya cesaret edemiyorum. Çünkü İstanbul şartlarında evler gerçekten çok küçük. Ancak pandemi sürecinde de spor salonlarında spor yapmak bir o kadar da riskli. 

İkinci koşu bandını alırsam hangi marka aldığımı vs. buradan sizlere aktaracağım. Herkese şimdiden sağlıklı hayatlar dilerim.