İslamda Cinsellik, Helaller Çerçevesinde Cinsel Hayat Nasıl Olmalı?

Kıymetli Hanımlar ve Beyler;

Aile hayatının en önemli unsurlarından bir tanesi şüphesiz mutlu bir cinsel hayattır. Her iki eşin evliliklerinde mutlu bir yuva olmaları sağlayan ekonomiden sağlığa kadar bir çok faktörün olduğunun farkındayız. Ancak cinsel hayat da bunlardan bir tanesidir. Hatta belkide en önemlisi. 

Belkide bu sebeplerdir ki İslam dininde de nasıl bir cinsel birliktelik olması gerektiği detayları ile anlatılmıştır. Bu makalemizde çok önemli gördüğümüz ince detaylardan bahsedeceğiz. Ancak sizler yine de Ehli Sünnet ve Cemaat İnancına uygun bir kaynaktan kitap edinerek bu konuyu daha detaylı da öğrenebilirsiniz.

Cinsel İlişkiye Nasıl Başlamak Gerekir?

Kesinlikle Besmele çekerek başlamanız gereklidir. Hatta bu işlemde çocuk düşünüyorsanız eğer kesinlikle unutmayınız besmele çekmeyi. Bu konuda Peygamberimizin tavsiye ettiği duaları da okuyabilirsiniz. Besmele bir ilişkide şeytanı uzaklaştırır. Dolayısı ile döllenecek bir yumurtanın daha ilk oluşum aşamasında şeytanı uzak etmiş olacaksınız. 

  • Bununla birlikte ikinci önemli husus kesinlikle her iki eşinde temiz olması gereklidir. Mümkünse bu işlemden hemen önce banyo yapmanız tavsiye edilir. 
  • Dişlerinizi fırçalamadan işleme başlamayınız. 

Bir Kadın Kocası Onu Her İstediği Zaman İlişkiye Girmek Zorunda mıdır?

Herhangi bir sebep olmadan bir kadının kocasını reddetmesi caiz değildir. Geçerli sebepler sadece aşağıda sıraladığımız durumlar olabilir:

  • Adet, lohusalık gibi haller
  • Kadına zarar verecek hastalık, güçsüzlük gibi haller. Örneğin kanser olan bir kadını ilişkiye zorlamak doğru olmayacaktır.

Aynı şekilde erkeğinde kadını reddetmesi caiz değildir. 

NOT: Eşler küs olsalar dahi, eşlerden bir taraf ilişki istemiş ise diğer eş bunu yerine getirmek zorundadır. 

Kocanın Adetli Kadını İlişkiye Çağırması

Adet döneminde kesinlikle vajinal bölgeden ilişki yasaktır. Bu durum sağlık açısından da son derece mahsurludur. Ancak bir koca karısını adetli iken dahi davet ederse kadın gelmek zorundadır. Bu durumda erkek kadının anüs, ağız ve vajinası dışında başka bir yerinden yaklaşabilir. 

Bu konuda hadislerin tavsiyesi iki meme arasıdır.  

Adet döneminizde kocanız ile sevişebilirsiniz. Eliniz, memeleriniz yada bacaklarınız ile yardımcı olabilirsiniz. Ancak kesinlikle ağız, anüs ve vajina yasaktır. Vajinal bölge adet olduğunuz için yasaktır. Diğer yerler her zaman caiz değildir.  

Makat Bölgeden yani Arkadan İlişki Yaşamak

Kesinlikle caiz değildir. Ayrıca kadınlar için tam bir işkencedir. Bir çok kadında hemaroid, fistül ve fistür gibi çok acı çektiren ve bir türlü iyileşmeyen hastalıklara da sebep olur. Bu hastalıkların şuan için maalesef tam olarak tedavi edilemediğini de ifade etmek isteriz. 

Ayrıca kadınlar için bu şekilde ilişki son derece işkencedir. Kadınlarda hiç bir surette zevke sebep olmaz. Erkek açısından olaya bakacak olursak eğer gaitanın geldiği bir organa gitmek hijyenik açıdan da son derece mide bulandırıcıdır.  

NOT: Arka bölgeden anüsten ilişki kesinlikle dinen caiz değildir. Ancak erkek karısının arkasından vajinal bölgeye gelebilir. Bunda bir mahsur yoktur. 

A.nal Yodan (Yani Ağızdan) İlişki Caiz midir?

Ağız yolu ile kastımız her iki eşlerin birbirlerinin ilişki organlarını ağızlarına almasıdır. Bu durumda caiz değildir. Çünkü ağzımızın fonksiyonu başka amaç içindir. Ayrıca Allah'ı zikrettiğimiz bir organımız ile bu şekilde ilişki yaşamak son derece yanlıştır. 

Ancak eşlerin öpüşmesi ve koklaşması kesinlikle tavsiye edilen bir davranıştır. 

Kadın ve Erkek Birbirlerinin Cinsel Organını Görüp Tutabilir mi?

Evet hem tutabilir hem de bakabilirler. Hatta dini kaynaklarda bunu tavsiye de etmektedir. Çünkü eşlerin birbirlerini şehvetlendirmede etkili olacağı ifade edilmiştir.  

Hanımı İle İlişki Esnasında Başka Bir Kadını Hayal Etmek Caiz midir?

İbni Abidin'e göre bu durum caiz değildir. Bu durumu suyu şarap farz ederek içmeye benzetir ki, suyu şaraba benzeterek içmek dinen caiz değildir. 

İlişkiden Önce yada İlişki Esnasında S.x Filmi İzlemek Caiz midir?

Kesinlikle caiz değildir. Ayrıca cinsel sağlık açısından da çok tehlikelidir. İlerleyen süreçte her iki eş birlikteliklerinden tatmin olmamaya başlar. 

Cima Esnasında Krem Kullanmak

Domuz yağı gibi haram maddeler içermediği sürece bir sıkıntı yoktur. Bu amaçla satılan kremlerin üzerini okumanızı tavsiye ederiz. Örneğin Okey firması yada benzerleri bu amaçla özel kremler üretmiştir. Bu tip kremlerin içeriğini okumadan kullanmayınız. 

Ayrıca normal bir ilişki esnasında her iki eşin organlarından zaten doğal kayganlaştırıcı madde gelmektedir. Sabun benzeri maddeler vajinaya zararlıdır. Bu bölgede yaşayan yararlı bakterileri de öldüreceği için mantara sebep olabilir. 

İlişkiyi Ayakta, Otururken, Yatarken, Arkadan, Allta yada Üstte Yaşamak

Karı ve koca her iki eş ilişkisini istediği şekilde yaşayabilir. Bu konuda tek sınır anüs bölgeden ilişki yaşanmamasıdır. Bununla birlikte dinimiz ilişki esnasında üzerinin örtülmesini tavsiye eder. Bu durum farz değildir. Unutmayınız ki bulunduğumuz her ortamda Allah bizi izler ve meleklerde bizimle yaşar. Diğer taraftan ilişki esnasında:

  • Kadın yada erkek altta yada üstte olabilir. 
  • Ayakta yada otururken yapabilirsiniz.
  • Kısaca anüsten olmadığı sürece pozisyon anlamında bir kısıtlama yoktur. Sadece üzerlerinizin örtülü olması (battaniye yada nevresim gibi) dinin adabındandır. 

İlişkide Elle Tatmin Olmak

Boşalmayı elle sağlamak caiz görülmemiştir. Bu vaktinizde tek taraflı yada karşılıklı elinizi kullanarak birbirinizi tahrik edebilirsiniz. Ancak normal ilişki yaşayarak işlemi tamamlamanız gereklidir. Aksi durumda cinsel sağlık açısından da refleksleriniz normal ilişki ile tatmin olmayı unutacaktır.

Örneğin ilişkide iken eşlerden birinin yada ikisinin mast.asyon ile tatmin olması zamanla alışkanlık haline gelebilir. Bu durumda da refleksleriniz normal yolla tatmini unutabilir. 

Ayrıca kadının adet dönemine gelen bir esnada kadın kocasını eli, bacak arası yada memeleri ile yardımcı olabilir. 

Kuranın Bulunduğu Odada İlişki Yaşanması

Bu konuda da bir mahsur yoktur. Ancak edep açısından Kuran'ın üstünü örtmek gerekir. 

Cuma Günleri, Kandillerde ve Bayramlarda Cima Yasak mı?

Hayır değil. Sadece Kadir Gecesinde vaktimizi duayla ve ibadetle geçirmek daha faziletli ve akıl karıdır.