En İyi ve Ucuz Bisiklet Nereden Alınır, Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

İstanbul'da bisiklet nereden alınır? İstanbul'un Anadolu Yakasında: Çekmeköy, Sancaktepe, Ümraniye, Sultanbeyli, Kadıköy, Beykoz, Pendik, Tuzla, Kartal, Maltepe, Samandıra  civarında oturan kişiler bisiklet almak için nereye gidebilir.

Not: Bu yazımız normal yayın politikamızın dışında kaleme aldığım bir yazıdır. Biricik kızıma bisiklet almaya karar vermiştim. Ancak yoğun iş temposundan dolayı her gün bisiklet almayı erteliyordum. İnternetten araştırmamı yapıp alacağım markaya da fiyatıyla birlikte karar vermiştim, ancak almayı unutmuştum. Kızıma kendimi affettirmek için internet siparişini beklememek için hemen çevremdeki bisikletçileri araştırdım ve Çekmeköy'de denk geldiğim Bisiklet Diyarı isimli mağazanın sahibi Ayhan Beyden bisikletimi aldım. Bana gösterdiği yakın ilgiden dolayı hizmetini ve fiyatlarını buradan sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazım dolayısı ile kendisinden bir karşılık almadığımı da özellikle vurgulamak isterim. 

Nereden Bisiklet Alacaksınız?

Kızıma bisiklet almaya karar verdiğim zaman açıkçası internetten çok fazla araştırma yaptım. Bisiklet markalarını, markalara göre fiyatları, hatta hangi markan hangi satıcıda kaç para olduğunu tek tek analiz ettim. Yaptığım fiyat araştırmalarında sadece bisikletçilere bakmamıştım. İnternetteki bütün büyük mağazalara bakarak tek tek markaları ve fiyatlarını satış mağazalarına göre sıraladım. 

Doğru Bisiklet Alacak mıyım?

Bütün bu araştırmalar neticesinde çocuğuma bisiklet almak için aklımda oldukça bir fikir edindim. Çocuğuma doğru bisikleti alabilecek miyim? Zira internetten görmeden  sipariş vererek bisiklet aldığımda doğru bir tercih yapacak mıyım?

 • Alacağım bisiklet 5 yaşında olan kızıma uygun olacak mı?
 • Özellikle hangi jant almam gerektiğini oldukça düşünmüştüm. Küçük bir bisiklet alıp bir sonraki sene kullanamamasından çekindiğim gibi, büyük bir bisiklet alıp kızımın hiç sürememesine de sebep olabilirdim.
 • Bisikletin fiziksel ağırlığı da ayrı bir sorun. Bunun sebebi kızım her zaman bisikleti benimle kullanmayacak. Tek başına sürerken bisikletin ağır olmasından dolayı indirip kaldırma vs durumları nasıl olacak?

Yaptığım ilk araştırma sonucunda internetten sipariş vermeye karar vermiştim; online satış mağazalarında hangi markanın ne kadar olduğunu iyi biliyordum. Ancak iş yoğunluğundan unuttum. Bir hafta sonra biricik kızımın gönlünü almak için Çekmeköy'de yer alan Bisiklet Diyarına denk geldim. 

Çekmeköy Bisiklet Diyarı

Kızım gönlünü almak için Çekmeköy, Dudullu, Sarıgazi, Ümraniye, Sancaktepe ve Üsküdar civarında bisiklet satan mağazaları araştırdım. İşime yakın olması nedeniyle Cumartesi günü Üsküdar ve Ümraniye civarında ki birkaç mağazayı ziyaret ettim.

Son olarak da annemlerin evine çok yakın olan Çekmeköy’de Bisiklet Diyarı mağazasını buldum. Fiyat anlamında internette yer alan fiyatlardan daha düşük fiyatlarla karşılaşınca buradan almaya karar verdim. 

Çekmeköy Bisiklet Diyarını Ziyaret Ediyoruz

Mağazayı tespit ettikten sonra kızım ile mağazayı ziyaret ettik. Daha önce tespit ettiğim bisikletleri kızımın direk görerek beğenmesini istedim. İyi de oldu: Çünkü benim seçip beğendiğim bisikletleri kızımın beğenmediği görünce iyi ki de kızımı getirmişim dedim. Yoksa kendi zevkime göre alacağım bisikleti eve getirince ikinci bir kriz kapıdaydı.

Not: Bu mağazadan satın alacağım ürün monte edilmiş olarak bana teslim edildiği için yaklaşık 50 - 100 TL kadar da oradan kar ettim. Aldığım markanın internetteki en ucuz fiyatı 1150 TL idi. Kargo ücretsizdi. Ancak demonte olarak geleceği için benden 100 TL kadar da monte ettirme parası çıkacaktı. Pazarlık sonucunda bu ürünü 950 TL'ye aldım. Maksimum Kredi Kartıma da 9 taksit yaptırdım. 

Çekmeköy Bisiklet Diyarının Önerileri

Kızım 5 yaşında. Ben açıkçası 20 jant (cant) bisiklet almaya karar vermiştim. Ancak ilgili mağazanın satış temsilcisi ısrarla bu boyuttaki bisikletin kızıma büyük geleceğini söyledi. Benim amacım 20 jant bisiklet alarak kızım en az 10 – 12 yaşına kadar bu bisiklete binmesini istiyordum. En sonunda mağaza sahibinin araya girmesi ile ikna oldum ve 16 jant bisiklet aldım. Aldıktan sonra iki üç saatlik sürme deneyiminde ne kadar doğru yönlendirildiğimizi anladım.

Çekmeköy Bisiklet Diyarı Kurumsal Bir Firmamı

Evet. Çekmeköy Bisiklet Diyarı bir çok bisiklet markasının aynı zamanda teknik desteğini de sağlayan büyük bir firmadır. Bisikletlerin garanti süresince bakımlarını yapan yetkili servistir. 

Çekmeköy Bisiklet Diyarı Adres ve İletişim Bilgileri

Çekmeköy Bisiklet Diyarı İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde yer almaktadır.

Adresi : Şahinbey cd. Kıymet sk. no 2/C Çekmeköy - İstanbul
Telefon Numarası : (0216) 641 00 81

Çekmeköy’de ikamet edenler bilir. Madenler durağından Doğa parkına doğru yürürken yolun sol tarafında yer almaktadır. İstikbal Mağazasına oldukça yakın bir yerde.

BİSİKLET SATIN ALACAĞINIZ DİĞER PLATFORMLAR 

Bu rehberimiz de temel iki kriteri gözettik. En hesaplı ve en ucuz bisiklet yada bisiklet malzemelerini nereden satın alabiliriz. En iyi ve kaliteli ürünleri nereden bulabiliriz. Bununla birlikte hangi markalar tercih edilmelidir.  

 • Hepsiburada, N11 gibi İnternet üzerinden alışveriş sitelerini kullanarak
 • İnternet üzerinden sahibinden gibi ikinci el bisiklet satan web sitelerini kullanarak,
 • Ev Kur benzeri satış mağazalarından
 • Migros - Carfursa gibi büyük mağazalardan
 • İstanbul'da Avrupa yakasında yer alan Bisikletçiler Çarşısından
 • BİM, ŞOK, A 101, Hak Mar gibi mağazaların sezonluk kampanyalarından

İNTERNET ORTAMINDA EN İYİ VE EN UCUZ BİSİKLET SATAN MAĞAZALAR

Aslında internet ortamı gezebileceğiniz koskoca bir mağazalar caddesi. İstediğiniz mağazayı gezebilir, ardından başka bir mağazaya girerek oradaki ürünlere bakabilirsiniz. Fiyat anlamında normal mağazalara göre kesinlikle fiyat avantajı söz konusu. Ancak alacağınız ürün için montaj parası ödemeniz gereklidir.  

Hepsiburada, N11 gibi satın almak için tercih edeceğiniz mağazalar sizlere çok iyi seçenekler sunsa da bazen ŞOK, BİM, A101 yada EVKUR gibi yerleşik mağazalar anlık kampanyalar ile avantajlı ürünler sunabilir. Dolayısı ile ürün satın almadan evvel muhakkak buralarda bir kampanya olup olmadığına dikkat ediniz. 

NOT: İnternet ortamında satın almaya karar verdiyseniz birinci planda nasıl bir ürün ve hangi marka ve model ürünü satın alacağınıza karar vermenizde yarar vardır. Bunun sebebi belirlediğiniz ürünlerde tek tek bütün siteleri gezerek fiyat ve garanti avantajlarını kıyas edeceğiz. 

Hepsiburada 

 • Bütün alışverişlerimde benim ilk tercih ettiğim mağazalardan. Sebebi kurumsal firma olması. Ayrıca onlarca tercih arasından kıyas yapma imkanı duyuyorum.
 • Ayrıca en önemlisi bütün ürün tercihlerini çok sistematik bir şekilde sıraladığı için hangi ürünü almam gerektiğine burada karar verebiliyorum. Karar verdikten sonra hangi site daha avantajlı fiyat sunarsa oradan almayı tercih ederim.  

NOT: Hepsiburada sitesi N11 ve Gittigidiyor gibi platformlar ile rekabet etmek için kendi sattığı ürünlerin yanında normal satış mağazalarını da sistemine dahil etmiştir. Dolayısı ile bir ürünü almaya karar verirken satıcı firmanın kim olduğuna dikkat ediniz. Ancak çoğu firmanın özel satıcı firmalar olduğunu ifade etmek isterim. 

 

Resimde kırmızı alanla gösterilen yer satıcı firmasıdır. Hemen yanında yer alan Puan bölümüne muhakkak dikkat ediniz. Bu çok önemlidir. Müşterilerden aldığı puanı gösterir. Düşük puanlı satıcılardan uzak durunuz. 

 • Ayrıca ürünlere dair yorumlar satıcı firma ile ilgisi olmayan genel yorumlardır. Burada da satın alacağınız bisiklete karar vermeye çalışınız. 

N11 

Normal satış mağazalarının bazıları N11 sitesi üzerinden satış mağazası kiralayabilir.

 • Burada dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var. Buradaki satış mağazalarının bir çoğu hatta yüzde 98'i Türkiye'nin herhangi bir yerinde bisiklet satan bir mağazadır.
 • Fiyatları ne hikmetse internet ortamında daha avantajlıdır. Örneğin bir ürünü gidip direk mağazadan gördünüz. Aynı ürünün internet ortamındaki fiyatı daha düşüktür. Bunun sebebi bu alandaki rekabet ve aynı zamanda normal mağazalarda maliyetin yüksek olmasıdır. 

Burada onlarca satış yapan işletme bulabilirsiniz. Ödemeyi n11 sitesi almaktadır. Doğuş holding kuruluşu olan bu site kesinlikle en güvenli satış sitelerinden bir tanesidir.  

 • Buradan satın almaya karar verdiğinizde öncelikle satın alacağınız ürüne karar veriniz. Muhakkak ürünün bu sitedeki ve diğer sitelerdeki yorumlarını kıyas ediniz. 

N11 mağazasında satış yapan firmanın mağaza yorumlarına bakmadan asla ürün satın almayınız. Bu yorumlar o mağazanın güven endeksini gösterir. Kargolama, paketleme vs. hepsine ama herşeye dikkat ediniz. 

Mağazaların Kendi Siteleri

Yukarıda hepsiburada ve N11 sitesinde özel satıcı firmalardan bahsettim. Burada açılan mağazalar genellikle kendi gerçek kurumsal isimleri ile faaliyet göstermektedir. Örneğin işletmesinin adı ABCD ise bu sitelerde açtıkları mağazanın ismide ABCD olur. 

Bu durumda google üzerinden bu mağazaların isimlerini arayarak mağazanın direk kendisine ulaşmaya çalışabilirsiniz. Telefon açarak pazarlık yapabilir yada kendi sitelerinden daha iyi fiyat avantajı ile ürün satın alabilirsiniz. 

CİMRİ, En Ucuz (com) Gibi Sitelerden Kıyas Yapınız

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus cimri ve enucuz(com) gibi siteler herhangi bir ürünün bütün sitelerdeki fiyatını gösterir. Muhakkak burası üzerinden kıyas ediniz. Size anlık olarak hangi sitede fiyatı ne kadar gösterecektir.  

Sahibinden, Gittigidiyor ve Letgo

Bu siteler diğerlerinden farklı olarak ikinci el ürünlerin satıldığı platformlar. Açıkçası bana göre tercih edilebilir. Genellikle internek ortamından satıcı ile iletişim kurulup buluşma ile satın alabileceğiniz ürünlerdir. 

 • Ödemeyi genellikle buluştuğunuzda ödersiniz. Tabi birbirinize uzak iseniz para havalesi ve ürün kargolama şeklinde de işlem yapabilirsiniz. 
 • Elbette yukarıda bahsettiğim siteler gibi kurumsal olmadıkları için dikkat etmeniz gerekir. 
 • İkinci el ürünler iyice bakarak alırsanız eğer size çok iyi fiyat avantajı sunabilir. 

İstanbul Avrupa Yakasında Bisikletçiler Çarşısı

Anadolu yakasına göre daha avantajlı konumda olan Avrupa yakasında iki konumda onlarca mağaza bulunmaktadır. Birincisi İstanbul Fatih İlçesinde yer alan Sağmalcılar Bisikletçiler Çarşısı. Diğeri ise Eminönünde yer almaktadır. Ancak Eminönünde ki yerlere gitmeyeli yıllar oldu. Buradan tam olarak bahsetmem olanaksız sizlere. 

 • Bu mekanda yaklaşık 100 - 150 belkide daha fazla mağaza bulunmaktadır. Her türlü bisiklet bulunur. Ancak sanılanın aksine fiyat avantajı kesinlikle yok. Bazı satıcılar kime ne kaktırırsam derdinde. Tabi hepsi değil. 
 • Hemen hemen hepsinin N11 de mağazası mevcut. 

NOT: Benim tavsiyem gidip satın alacağınız ürüne buradan bakıp internet ortamından fiyat kıyaslaması yapmanızdır.  Ardından pazarlık yapınız. Eğer size daha iyi bir fiyat sunulursa alınız. Aksi durumda hemen internetten verin siparişi ve bekleyin. Ben bebek arabası için bunu yaptım. Hemde taşıma zahmetinden kurtuldum. 

Çünkü aynı mağaza internette aynı ürünü daha ucuza satıyordu. Bende aynı fiyata düşmesini talep etmiştim. Yok dedi. Bende güzelce oraları gezip ardından kenara oturup başka  mağazanın n11 mağazasından siparişimi verip rahatça gezerek geldim. 2 gün sonra paket elime geldi. Hemde hiç yorulmadım. Gezme zevkim de yanıma kaldı. 

Anadolu Yakası Çekmeköy, Üsküdar, Ümraniye ve Kadıköy'de Bisikletçi

Çekmeköy'de, Kadıköyde Ümraniye ve Üsküdar'da daha doğrusu bütün Anadolu yakasında bir çok satış mağazası yer almaktadır. Ancak benim tercihim Çekmeköy Bisiklet Diyarı isimli mağaza olmuştur. 

ŞOK, BİM, A101, EVKUR VS. ZİNCİR MAĞAZALAR

Bu tip zincir mağazaların haftalık kampanyalı ürünleri olabilir. Ancak buralarda profesyonel ürünler bulmanız zor. Genellikle yaz döneminde çocuklarınız için fiyat avantajı olan bir kaç seçenekli ürün yer alabilir. 

Fiyat avantajı kesinlikle iyidir. Ancak marka ve model olarak en iyileri değiller. Eğer profesyonel spor için düşünmüyorsanız tercih etmenizi öneririm. Çocuklarınız için fiyat avantajı olan bir seçenek olabilir. Ayrıca buralardan satın alacağınız ürünler  için montaj parası da ödemeniz gerekecektir.