İstanbul'da Bisiklet Nereden Alınır

İstanbul'da ikamet edip, bisiklet almayı planlayanların diğer illere nazaran bir çok değişik seçeneği bulunmaktadır. Ancak hem ekonomik açıdan hemde doğru bisikleti almak için doğru analiz yapıp ona göre karar vermesi gerekir. Bu yazımızda ilk aşamada bisikleti nerelerden alabileceğinizi tek tek sıralayacağız. Ardından karar verme süreçleriniz de hangi kriterleri dikkate almanız gerektiğine değineceğiz. 

  • Hepsiburada, N11 gibi İnternet üzerinden alışveriş sitelerini kullanarak
  • İnternet üzerinden sahibinden gibi ikinci el bisiklet satan web sitelerini kullanarak,
  • Ev Kur benzeri satış mağazalarından
  • Migros - Carfursa gibi büyük mağazalardan
  • İstanbul'da Avrupa yakasında yer alan Bisikletçiler Çarşısından
  • BİM, ŞOK, A 101, Hak Mar gibi mağazaların sezonluk kampanyalarından

 

İstanbul'da bisiklet nereden alınır? Çekmeköy, Ümraniye, Sultanbeyli civarında oturan kişiler bisiklet almak için nereye gidebilir.

Bisikleti İnternetten mi almak avantajlıdır, bisikletçiden görerek almak mı daha avantajlıdır? Bu yazımda biricik kızıma bisiklet alma hikayemi ve bisiklet alacak kişiler için tavsiyelerimi anlatacağım.

Çekmeköy’de Bisiklet Satan Mağazalar

Bisiklet almadan önce dikkat etmeniz gereken hususları aşağıda ki başlıklarda geniş olarak anlattım. Ancak bu başlığı özellikle seçtim. Zira Çekmeköy’de bisiklet satın alırken tercih ettiğim Bisiklet Diyarı isimli Bisikletçiden memnun kalmam hasebiyle özellikle bu mağazadan bahsetmek istedim. 

Kızıma bisiklet almaya karar verdiğim zaman açıkçası internetten çok fazla araştırma yaptım. Bisiklet markalarını, markalara göre fiyatları, hatta hangi markan hangi satıcıda kaç para olduğunu tek tek analiz ettim. Yaptığım fiyat araştırmalarında sadece bisikletçilere bakmamıştım.

Bütün bu araştırmalar neticesinde çocuğuma bisiklet almak için aklımda oldukça bir fikir edindim. Ancak bisiklet almak için hala aklımda bazı tereddütler vardı.

  • Çocuğuma doğru bisikleti alabilecek miyim? Zira görmeden internetten sipariş vererek bisiklet aldığımda doğru bir tercih yapacak mıyım?
  • Alacağım bisiklet 5 yaşında olan kızıma uygun olacak mı? Özellikle hangi jant almam gerektiğini oldukça düşünmüştüm. Küçük bir bisiklet alıp bir sonraki sene kullanamamasından çekindiğim gibi, büyük bir bisiklet alıp kızımın hiç sürememesine de sebep olabilirdim.
  • Bisikletin fiziksel ağırlığı da ayrı bir sorun. Bunun sebebi kızım her zaman bisikleti benimle kullanmayacak. Tek başına sürerken bisikletin ağır olmasından dolayı indirip kaldırma vs durumları nasıl olacak?

Yaptığım bu analizlerden sonra bisikleti görerek almanın faydalı olacağı kanaatine vardım. Bu defada karşıma şöyle bir problem ortaya çıktı. Fiyat olarak internette bulduğum fiyatlar kadar avantajlı olacak mı?

Bisiklet almaya karar vermeden önce online satış mağazalarının hemen hemen tamamını zaten ziyaret etmiştim. Hangi markanın ne kadar olduğunu zaten iyi biliyordum. Bu durumda geriye evime yakın bir mekanda bisikletçi bulmaya kalmıştı.

Çekmeköy Bisiklet Diyarı

Çekmeköy, Dudullu, Sarıgazi, Ümraniye, Sancaktepe ve Üsküdar civarında bisiklet satan mağazaları araştırdım. İşime yakın olması nedeniyle Üsküdar ve Ümraniye civarında ki birkaç mağazayı ziyaret ettim. Ancak fiyat anlamında online satış mağazalarından biraz farklı fiyat sunulmuştu.

En sonunda Çekmeköy’de Bisiklet Diyarı mağazasını buldum. Fiyat anlamında internette yer alan fiyatlardan daha farkı olmadığı gibi az da olsa pazarlık imkanı da sunmaktaydı. Dolayısı ile Çekmeköy Bisiklet Diyarı Mağazası fiyat anlamında bana en güzel seçenekleri sunmuştu.

Çekmeköy Bisiklet Diyarını Ziyaret Ediyoruz

Mağazayı tespit ettikten sonra kızım ile mağazayı ziyaret ettik. Daha önce tespit ettiğim bisikletleri kızımın direk görerek beğenmesini istedim. İyi de oldu: Çünkü benim seçip beğendiğim bisikletleri kızımın beğenmediği görünce iyi ki de kızımı getirmişim dedim. Yoksa kendi zevkime göre alacağım bisikleti eve getirince ikinci bir kriz kapıdaydı.

Çekmeköy Bisiklet Diyarının Önerileri

Kızım 5 yaşında. Ben açıkçası 20 jant (cant) bisiklet almaya karar vermiştim. Ancak ilgili mağazanın satış temsilcisi ısrarla bu boyuttaki bisikletin kızıma büyük geleceğini söyledi.

Benim amacım 20 jant bisiklet alarak kızım en az 10 – 12 yaşına kadar bu bisiklete binmesini istiyordum. En sonunda mağaza sahibinin araya girmesi ile ikna oldum ve 16 jant bisiklet aldım. Aldıktan sonra iki üç saatlik sürme deneyiminde ne kadar doğru yönlendirildiğimizi anladım.

Çekmeköy Bisiklet Diyarı Kurumsal Bir Firmamı

Evet. Çekmeköy Bisiklet Diyarı bir çok bisiklet markasının aynı zamanda teknik desteğini de sağlayan bir firma. Bisikletlerin garanti süresince bakımlarını yapan servisi aynı zamanda.

Yani burası hem bisiklet satan bir mağaza hem de tamir ve bakım servisi. Bisikletiniz ile ilgili her türlü malzemeyi de burada bulabileceğinizi düşünüyorum.

Yine tekrar ediyorum: İnternetten de aynı parçaları satın alabilirsiniz. Ancak buradan teknik destekle satın almanız halinde bisikletinize monte ettirme gibi şansınızda vardır. Onlar adına kesin konuşmak istemiyorum, ancak sanırım oradan alacağınız bir bisiklet parçasını herhangi bir ücret ödemeden yaptıracağınızı tahmin ediyorum. Ben aldığım bisikletimi monte ettirirken gelen diğer müşterilerin aldıkları malzemeler ve parçalar için ek bir ücret ödediklerini görmedim.

Ancak bu durum için yine de ilgili mağaza ile görüşünüz. Bu konuda mahcup olmak istemem.

Çekmeköy Bisiklet Diyarı Adres ve İletişim Bilgileri

Çekmeköy Bisiklet Diyarı İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde yer almaktadır. 

Adresi : Şahinbey cd. Kıymet sk. no 2/C Çekmeköy - İstanbul
Telefon Numarası : (0216) 641 00 81

Firmanın aynı zamanda sahibinden gibi bazı platformlarda da satış gerçekleştirdiğini gördüm. Çekmeköy’de ikamet edenler bilir. Madenler durağından Doğa parkına doğru yürürken yolun sol tarafında yer almaktadır. İstikbal Mağazasına oldukça yakın bir yerde.

Bisiklet Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar Nelerdir?

Fiziksel Özelliklerine Karar Verin : Bisiklet alırken dikkat etmeniz gereken ilk husus nasıl bir bisiklet alacağınıza karar vermektir. Özellikle alacağınız bisikletteki fiziksel özellikler çok önemlidir. Burada en önemli nokta beklentilerinizin neler olduğu ve alacağınız bisikleti hangi amaçla kullanacağınızdır.

Fiyat avantajı : Piyasadan fiyat araştırması yapın.

4.6666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 4.67 (3 Oylar)