MNG Kargo Çalışma Saatleri ve Öğle Arası

Kendine ait uçaklarla Express 24 adı altında kargo hizmeti veren tek kargo şirketi olan MNG kargo, müşterilerini memnun etmek için tüm olanaklarını kullanıyor. Hem kara yolu taşımacılığı hem de havayolu taşımacılığı yaparak en hızlı hizmeti vermeyi amaçlayan MNG Kargo çalışma saatleri ve MNG kargo öğlen arası 2021 yılı için aşağıdaki gibidir:

MNG Kargo Çalışma Saatleri 2021

MNG kargo çalışma saatleri 2021 yılında aşağıdaki gibidir:

Hafta İçi: 8:30 – 18:00 arası

Cumartesi günü 8:30 – 14:00 arası çalışmaktadır.

Pazar günleri tatil günüdür.

Şehirler arası taşımacılıkta kendi uçaklarını kullanması nedeniyle dağıtım konusunda oldukça hızlıdır. 

MNG Kargo Öğlen Arası Açık mı?

MNG kargo öğle arası açıktır ve öğren saatlerinde de hizmet veremeye devam etmektedir.  Mesainin başladığı sabah saatinden mesainin bittiği ana kadar gelen bütün müşterilerine hizmet vermeye devam eder. Dolayısı ile herhangi bir gönderiyi MNG kargo şubesine bırakmak için öğren arası sonrasını beklemeniz gerek yoktur. 

MNG Kargo Dağıtım Saatleri

MNG kargo dağıtım saatleri şu şekildedir: hafta içi saat 18:00’a kadar, Cumartesi günleri ise  saat 14:00’a dağıtım yapılmaktadır.  Kargonun adresinize teslim edileceği saat aralığında muhakkak adresinizde olmanız gereklidir. Aksi durumda gönderiniz şubeye gönderilir ve bir sonraki gün tekrar adresinize gelinir. 

Adresinizde bulunmamanız durumunda kargonuz tamamen gönderici adrese iade edilir. 

MNG Kargo Saat Kaçta Yola Çıkar?

MNG kargolarda paketiniz Saat 09:00 - 10:00 gibi şubelerden dağıtıma çıkarılır. Ancak kargonuzun teslim saati gün sonuna kadar uzayabilir. Burada sizlere vereceğimiz en önemli tavsiye kargom nerede takibini sürekli yapmanızdır.  

MNG Kargoda Pazar Günleri Dağıtım Yapılır mı?

Hayır. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi hafta için ve Cumartesi günleri saat 14.00 a kadar dağıtım yapılır. 

MNG Kargo Sokağa Çıkma Yasağı Gününde Dağıtım Yapıyor mu?

Evet. Bütün kargo şirketleri sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde de dağıtım yapar. Sadece resmi tatile denk gelen günler ile pazar günleri dağıtım olmaz. 

MNG Kargo Teslim Süresi Kaç Gündür?

  • 600 km uzaklıktaki mesafeler için : şehir merkezine gelen gönderiler 1 (bir) iş günü içinde. 
  • 600 - 1000 km uzaklıkta bulunan mesafeler: şehir merkezine gelen gönderiler 2 (iki) iş gününde. 
  • 1000 km'den daha uzak mesafelerde: 3 (üç) iş günü içinde teslim edilmektedir. 

Ancak bu süreler ortala sürelerdir. Ayrıca verilen süreler sadece şehir merkezleri için geçerlidir. Örneğin İstanbul - Erzincan arası ortalama 1250 km'dir. İstanbul'dan Erzincan Merkeze gönderilen bir gönderi 3 iş günü içinde teslim edilir. Ercincan'ın Otlukbeli İlçesine gönderilen bir gönderi de süre 3 günü geçebilir. 

Bu süreler kesin süreler değildir. Olağanüstü durumlarda yada hava koşulları ve yol şartlarından dolayı bu süreler uzayabilir. Ancak net olarak ifade ediyorum MNG kargo süre konusunda en süratli kargo şirkedir bana göre. 

MNG Kargo Adreste Bulunamayan Alıcı

Adresinize gönderilen kargoyu teslim almak için adreste bulunamamanız halinde adresinize bir ihbar kağıdı bırakılır. Şubeye gönderilen kargo şubede 3 iş günü bekletilir. 3 gün içinde sizlerin gidip bu kargoyu teslim almanız gereklidir. Aksi durumda iade edilmektedir. 

Not: Bazen ihbar kağıtları kaybolabilir. Yada sizler de fark etmeyebilirsiniz. Bu durum karşısında yapmanız gereken şey sürekli kargo takip işlemini yapmaktır.  

MNG Müşteri Hizmetleri Numarası Kaç?

444 06 06 ve 0850 222 06 06 

AKŞAM DAĞITIMI

Özel teslimat kapsamında akşam teslimatları 19:00 ile 22:00 saatleri arasında yapılır. Akşam teslimleri resmi tatillerde, bayram günlerinde ve Cumartesi günlerinde yapılmaz. Ayrıca her şube bu hizmeti vermemektedir. Bulunduğunuz yerde akşam dağıtımı olup olmadığını öğrenmek için müşteri hizmetlerini arayarak ya da bizzat şubeye giderek bilgi alabilirsiniz.

GÜN İÇİ TESLİM

Gönderilerinizin aynı gün içinde ulaştırılmasını istiyorsanız gün içi teslimat hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bunun için herhangi bir MNG şubesine en geç saat 10:00’a kadar gitmeniz ve kargonuzu teslim etmeniz gerekir.

EKSPRES 24 (UÇAK HATTI)

Ekstra hızlı gönderim için ekspres 24 hizmetini kullanabilirsiniz. Karayolu taşımacılığıyla 2 gün içinde ulaştırılacak kargolarda talebiniz doğrultusunda havayolu ile 1 gün içinde kargonuzu istediğiniz yere gönderebilirsiniz. Bu hizmetin hangi şehirlerde geçerli olduğunu öğrenmek için 444 06 06 numaralı MNG Kargo Müşteri Hizmetleri hattını arayabilirsiniz.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ ANLAYIŞINDA BİR NUMARA

Bu şirketin anlatmak istediğim bir diğer özelliği müşteri memnuniyeti konusunda hassasiyetidir. Her müşterinin kendileri için değerli olduğunu ifade etmek isterim. Kargo açıkcası hassas bir emanettir. Emanet konusunda güveneceğiniz bir firma. 

Ayrıca yaşayacağınız sıkıntılarda gerek müşteri hizmetlerinden ve gerekse şubelerinden çözüm üretebilirsiniz. 

NOT: MNG kargo benim en çok tercih ettiğim kargo şirketlerinin başında gelir. Özellikle müşteri hizmetleri açısından bana güven veriyor. Bu sayfada yazılı bilgileri resmi sitesinden yazmaya çalıştık. İlgili şirketin bu hizmet anlayışında değişikliğe gitme hakkı her zaman vardır. Dolayısı ile çok özel ve özellikli durumlarda gerektiğinde ilgili kurumun resmi sitesinden teyit etmenizde yarar vardır.