2019-2020 Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? GERİ SAYIM!

Belirlenen eğitim takvimine göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan tüm okullar 19 Haziran 2020 Cuma günü kapanacaktır.

Cuma günü dağıtılacak karneler ile birlikte hem öğrencilerin hem de velilerin üzerinden eğitim öğretim adına bir yük daha kalmış olacaktır. Bu tarih itibariyle birçok öğrencinin hayatlarının bir parçası olan öğretim dönemini tamamen bitecek olması kimi öğrenciler içinde öğretim hayatlarına üniversite düzeyinde devam etmesi söz konusu olacaktır.

Okulların Kapanmasına Kalam Süre

Okulların Kapanması ve Yaz Tatili

Okulların kapanması ile birlikte hem öğrenciler hem de veliler açısından yaz tatili farklı bir atmosfer demektir. Buna göre öğrenciler açısından yaz tatili eğlence ve dinlenme dönemi olarak görülse de veliler için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. En azından bazı veliler için yaz tatilinin rahatlık dönemi olarak geçmediğini söyleyebiliriz. Özellikle gelecek yıl sınavlara girmesi gereken öğrencilerin sınav maratonu için yeni hazırlıkların yapılması, normal okul döneminden daha farklı bir eğitim maratonunun gelecek yıl olacak olması hem öğrenci hem de veliler için tedirginlik yaratmaktadır.

Sponsorlu bağlantılar

Sınav maratonuna girmeyecek öğrenciler ise yaz tatilinin tadını en iyi şekilde çıkarabilecekleri gibi Milli Eğitim Bakanlığının tavsiyeleri noktasında daha eğlenceli halede getirebilirler. Uzmanlar çocuğun yaz tatilinin boş vakit algısı ile değerlendirip geçirmesinden ziyade kendilerini geliştirmeye yönelik programlara katılmalarını, eğitim hayatına katkı sağlayacak uygulamaları yapmalarını, çeşitli kurum ve kuruluşların hazırladığı yaz programlarında yer alıp tatili doyasıya geçirmelerini velilere özellikle ifade etmektedirler.

 

Yorumlar

Okulların Kapanmasına Kalam Süre
10
Ay
4
Hafta
02
Gün
02
Saat
13
Dakika
32
Saniye
Cevap
GENÇLER RİCA ETSEM BOŞ YAPMASANIZ
Cevap
Öğrencilerde okul kapanınca açılsın der açılınca da kapansin der öğrenci iste
Cevap
OH SONUNDA 3 GÜN 14 SAAT 24 DAKİKA 17 SANİYE
Cevap
Oh sonunda okullar kapanacak
Cevap
Oh be sonunda kapanıyor
Cevap
oh son 1 hafta 5 gün 22 saat 28 dakika ve 10 saniye kaldı
Cevap
Yeter kapansın artık şu okullar
Cevap
Son 7gün daha okula gidecez sonra tatilllll
Cevap
Arkadaslar bayramdan sonra yoklama alınmicak gelmesenizde olur
Cevap

Yorum ekle

© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.