Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı 2021 - Geri Sayım

Belirlenen eğitim takvimine göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan tüm okullar 19 Haziran 2020 Cuma günü kapanacaktır.

Cuma günü dağıtılacak karneler ile birlikte hem öğrencilerin hem de velilerin üzerinden eğitim öğretim adına bir yük daha kalmış olacaktır. Bu tarih itibariyle birçok öğrencinin hayatlarının bir parçası olan öğretim dönemini tamamen bitecek olması kimi öğrenciler içinde öğretim hayatlarına üniversite düzeyinde devam etmesi söz konusu olacaktır.

Geri Sayım

Okulların Kapanması ve Yaz Tatili

Okulların kapanması ile birlikte hem öğrenciler hem de veliler açısından yaz tatili farklı bir atmosfer demektir. Buna göre öğrenciler açısından yaz tatili eğlence ve dinlenme dönemi olarak görülse de veliler için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. En azından bazı veliler için yaz tatilinin rahatlık dönemi olarak geçmediğini söyleyebiliriz. Özellikle gelecek yıl sınavlara girmesi gereken öğrencilerin sınav maratonu için yeni hazırlıkların yapılması, normal okul döneminden daha farklı bir eğitim maratonunun gelecek yıl olacak olması hem öğrenci hem de veliler için tedirginlik yaratmaktadır.

Sınav maratonuna girmeyecek öğrenciler ise yaz tatilinin tadını en iyi şekilde çıkarabilecekleri gibi Milli Eğitim Bakanlığının tavsiyeleri noktasında daha eğlenceli halede getirebilirler. Uzmanlar çocuğun yaz tatilinin boş vakit algısı ile değerlendirip geçirmesinden ziyade kendilerini geliştirmeye yönelik programlara katılmalarını, eğitim hayatına katkı sağlayacak uygulamaları yapmalarını, çeşitli kurum ve kuruluşların hazırladığı yaz programlarında yer alıp tatili doyasıya geçirmelerini velilere özellikle ifade etmektedirler.