2018-2019 Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? GERİ SAYIM!

Belirlenen eğitim takvimine göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan tüm okullar 14 Haziran 2019 Cuma günü kapanacaktır.

Okulların Kapanmasına Kalam Süre

Taktir Teşekkür Hesaplama (% 100 MEB uyumlu bütün sınıflar için ayrı ayrı taktir teşekkür hesaplaması yapın) 

Cuma günü dağıtılacak karneler ile birlikte hem öğrencilerin hem de velilerin üzerinden eğitim öğretim adına bir yük daha kalmış olacaktır. Bu tarih itibariyle birçok öğrencinin hayatlarının bir parçası olan öğretim dönemini tamamen bitecek olması kimi öğrenciler içinde öğretim hayatlarına üniversite düzeyinde devam etmesi söz konusu olacaktır.

 

Okulların Kapanması ve Yaz Tatili

Okulların kapanması ile birlikte hem öğrenciler hem de veliler açısından yaz tatili farklı bir atmosfer demektir. Buna göre öğrenciler açısından yaz tatili eğlence ve dinlenme dönemi olarak görülse de veliler için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. En azından bazı veliler için yaz tatilinin rahatlık dönemi olarak geçmediğini söyleyebiliriz. Özellikle gelecek yıl sınavlara girmesi gereken öğrencilerin sınav maratonu için yeni hazırlıkların yapılması, normal okul döneminden daha farklı bir eğitim maratonunun gelecek yıl olacak olması hem öğrenci hem de veliler için tedirginlik yaratmaktadır.

Sponsorlu bağlantılar

Sınav maratonuna girmeyecek öğrenciler ise yaz tatilinin tadını en iyi şekilde çıkarabilecekleri gibi Milli Eğitim Bakanlığının tavsiyeleri noktasında daha eğlenceli halede getirebilirler. Uzmanlar çocuğun yaz tatilinin boş vakit algısı ile değerlendirip geçirmesinden ziyade kendilerini geliştirmeye yönelik programlara katılmalarını, eğitim hayatına katkı sağlayacak uygulamaları yapmalarını, çeşitli kurum ve kuruluşların hazırladığı yaz programlarında yer alıp tatili doyasıya geçirmelerini velilere özellikle ifade etmektedirler.

 

4.0714285714286 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 4.07 (63 Oylar)

Yorumlar

Daha çok var ama gün geçtikçe biraz daha yaklaşıyoruz tatile
Cevap
Kurtuluşa doğru= 86 gün [ çok uzun]√¶¶¶¶¶™
Cevap
Bence daha çok gün var
Cevap
Nerden biliyorsunuz 
Cevap

Yorum ekle