Özel Güvenlik Sınav Sonucunu Nasıl Öğrenebilirim?

Özel güvenlik sınav sonuçlarını TC kimlik numarası ile sorgulama yapabilirsiniz. "Sınav sonuçları" linkine tıkladıktan sonra Tc kimlik bilgilerinizi ve güvenlik kodunu yazdıktan sonra sınav sonuçlarınızı hızlıca öğrenebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için özel güvenlik görevlileri için özel hazırlanmış siteyi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.egm.gov.tr/ozelguvenlik/sinav-sonuclari

Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Özel güvenlik sınav sonuçları genelde sınav yapıldıktan iki hafta sonra cuma günleri açıklanmaktadır. Sınav sonuçları sorgulama sayfasında sonuçlar açıklanana kadar eski sınav görünür lütfen telaşa kapılmayınız, özel güvenlik şube müdürlüğü sınav sonuçlarını açıkladığında sonuç ekranında yeni sınav görünecek ve sınav sonucunuzu öğrenebileceksiniz.

Özel güvenlik sınav soruları ne zaman açıklanır?

Özel güvenlik sınav soruları ve cevapları sınavdan 3 gün sonra açıklanacaktır.

Özel güvenlik puanlaması

Özel güvenlik iki bölümden oluşur silahlı ve silahsız özel güvenlik olmak üzere. Silahsız özel güvenlik puanlaması kolaydır.

Silahsız özel güvenlik sınavından geçmek için ; 100 soruluk temel eğitim sınavına girersiniz ve 60 doğru yada fazlasını yaparsanız sınavı geçersiniz ve silahsız özel güvenlik olmaya hak kazanırsınız. Her soru 1 puandır ve geçme notu 60 dır.

Silahlı özel güvenlik sınavından geçmek için ise; 100 soruluk temel eğitim sınavı + 25 soruluk silah sınavı + silah atışları toplam puanı 120 olmalı ve temel sınavdan en az 50 puan almanız yada silah ve atış sınavlarından en az 50 almanız gerekmektedir.

Özel güvenlik sınavını kazandıktan sonra yapılması gerekenler

Özel güvenlik sınavını kazandıktan sonra özel güvenlik kimlik kartı ve sertifikası almaya hak kazanmış olursunuz. Özel güvenlik kimlik kartı için istenen belgeleri hazırlayıp, Büyükşehir de iseniz randevu aldıktan sonra evrakları emniyete teslim edersiniz. Kimlik alma süresi ortalama 2 ay sürmektedir. İlden ile bu zaman değişmektedir. Bazen büyükşehirlerde sadece randevu gününün gelmesi 2 ayı geçmektedir. Kimlik kartınız gelene kadar valilikten geçici özel güvenlik sertifikası alabilirsiniz.

Özel güvenlik sınavını kazanamayanlar ne yapmalı

Özel güvenlik sınav çok kolay bir sınav değildir ve her sınavda bir çok özel güvenlik adayı kalabilmektedir. Özel güvenlik sınavında 4 kere kalma hakkınız var, ilk sefer kaldıysanız dert etmeyin bir sonraki sınav 2 ay sonra yapılır ve sizin 3 sınav hakkınız daha var ve bu sınavlara sadece sınav ücretini ödeyerek katılabilirsiniz. Özel güvenlik sınavı yılda 6 kez 2 ay aralıklarla yapılmaktadır. 4 kez özel güvenlik sınavından kalan adaylar için yeniden kursa gitmeleri zorunludur.

Özel güvenlik sınavına nasıl hazırlanılır?

Özel güvenlik sınavına bol bol çıkmış sınav sorularını çözerek çalışabilirsiniz. özel güvenlik dersleri konu anlatımları kurslarda yapılmaktadır. sınava daha iyi hazırlanmak ve sınavdan kalmak istemeyen Ögg adayları çıkmış özel güvenlik sınav sorularını çözerek sınava daha iyi hazırlanabilirler. Sınav sorularını pdf ile indirip çözebileceğiniz gibi online olarak da çözebilirsiniz. online sınav sorularını çözmek size daha çok fayda sağlayacaktır.