Elifin Babası Kim? Bu Videolardan Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanıyorlar?

"Merhaba arkadaşlar" diyerek videolarına başlayan "PRENSES ELİF" kanalı yüzbinlerce hatta milyonlarca çocuk tarafından sürekli takip edilen bir kanal haline gelmiştir. Bu yazıyı kaleme aldığımız şu saatlerde Prenses Elif Kanalının abone sayısı (takipçi) 2.584.954 kişiye ulaşmış durumdadır. Yani bu kadar uzun rakamı belki bazılarımız tam idrak edememiş olabilir, ben yazı ile de belirteyim, iki milyon beşyüzbinin üzerinde takipci. 

Peki merak ettiniz mi hiç: Prenses Elif youtube kanalı kimin. Elif'in babası kim ve gerçek hayatta ne iş yapıyor. Antalya'da ikamet ettiğini söyleyen bu aile Antalya'nın neresinde ikamet ediyor. 

Youtube Kanalları Hakkında Analiz Edeceğimiz Diğer Önemli Sorular:

  • Youtube üzerinde yer alan çocuk kanalları nasıl para kazanıyor?
  • Youtube kazanç sistemi nasıl? Durduk yere bu insanlar nasıl para kazanıyor?
  • Bir youtuberin günlük ve aylık kazancı ne kadar?
  • Çocuklar üzerine kanal yürüten aileler kazandıkları bu paraları ne kadar hak ediyor?
  • Çocuklarınız zengin insanlar var ediyor... 

Elif'in annesi Rusyalı. Peki Elifin babası nereli. Antalya olabilir mi? Kanalın kuuluş hikayesi ve çocuklar için faydalı ve zararlı tarafları yönleri nelerdir? Bu ailenin yaptıkları bu işten kazançları ne kadar? Bu soruların cevabı ve diğer bütün ayrıntıların cevabı bu yazımızda. 

Prenses Elif'in Babasının Görüntüsü Yada Fotoğrafı

Elif'in babasının kim olduğu ile alakalı web dünyasında hiç bir kayda ulaşamazsınız. Açıkcası bizlerde çok araştırma yaptık ve hiçbir bilgiye ulaşamadık. Bunun için Elif'in bütün videolarını izledik ve bir videosunda yukarıda yer alan resmi yakaladık. 

Elifin babasının görüntüsünü yansıma yapan aynanın karşısından görebiliyoruz. Aşağıdaki resim ile karşılaştırdğımızda çok büyük bir benzerlik olduğunu göreceksiniz. 

 Yukarıda ki resim elimize ulaşan en net Elifin babasına ait olduğu iddia edilen fotoğrafı. Söz konusu bu fotoğraf ilk resim ile kıyas edildiğinde arasında çok ciddi bir benzerlik olduğu görülecektir. 

Elif'in Babasının İsmi Nedir?

Milyonlarca izleyici kitlesine ulaşan bu aile hakkında tek bilgi kaynağı yine kendi youtube kanalları. Bu kanalın dışında sahip oldukları herhangi bir internet sitesi mevcut değil. Hiçbiryede bir açıklama da yapmayan aile hakkında bildiklerimiz sadece aşağıdakilerle sınırlıdır:

  • Elifin babasının ismine dair bir bilgi mevcut değil,
  • Annesi Rus kökenli bir Vatandaşımız. Türkçeyi yeterli seviyede bildiği anlaşılıyor annenin. 
  • Elifin anne anne ve dedesi de videolarda gözüküyor. Videolardan anlaşıldığı kadarıyla hanımefendi ve neyfendi kişiler. Ancak maalesef Türkçe bilmiyorlar. 

Elifin Babasının Gerçek Mesleği Nedir?

Şuan için babasının mesleği ile ilgilide bir bilgiye sahip değiliz. Ancak davranış kalıplarına göre kişinin mesleğinin Kamu Personeli olacağını yorumladık. Bizi bu kanıya iten ana sebep : kişinin kendini sürekli gizliyor olmasıdır. 

Malumunuz olduğu üzere kamu personelleri yani memuların ek iş yapması yasaktır. Tespit edilmesi halinde işten anında çıkarılır. Bu durumda bu kişi muhtemelen memur olduğu için kendini gizlmek zorunda kalıyor olabilir. 

Ancak ilgili kişi mesajımıza cevap verdiği zaman sizlere daha ayrıntılı bilgi vereceğiz. 

Prenses Elif Kanalının En Çok Beğendiğim Yönleri

Elifin babası kesinlikle çok güzel Türkçe konuşuyor. Belki benden dahi güzel Türkçe konuşuyor diyebiliirm. Bu sebepten Elifin babasını taktir ediyorum. Başka kanallarda berbat bir dil kullanan, daha doğrusu ailecek Türkçe konuşmayı bilmeyen bozuk Türkçeli aileler var. Bence çocuğunuzun konuştuğu güzelim Türkçenin bozulmaması için bu tip kanalları engellemelisiniz. 

Prenses Elif Kanalının En Çok Eleştirdiğim Yönleri

Bu kanalda en çok eleştirdiğim yönleri, Elife sürekli hediye alınması. Bu videoları izleyen çocuklar kendi evlerinde kriz çıkarıyor adeta. Keşke bu konuda daha dikkatli olsalar. 

Prenses Elif Kanalının Günlük ve Aylık Kazancı Ne Kadar?

Birçoklarının en çok merak ettiği konuların başında Elifin babasının ne kadar kazandığı sorusu geldiğine eminim. Bizlerin tabi ki net bir rakam verme gibi bir şansı yok. Ancak youtube kanalının ortalama ne kadar kazandırdığını bildiğimiz için sizlere ortalama bir kazanç miktarı söyleyebiliriz. 

Bir youtube kanalı mahiyetine göre her 1000 (bin) izlenmeye 2 TL'den 20 TL'ye kadar para kazandırmaktadır. Tabi bu rakam ABD bölgesinde çok çok daha yüksek. 

Biz bu ailenin her 1000 gösterime 5 TL kazandığını hesap edelim. Kişisel tecrübelerime dayanarak bu rakama çok rahat ulaşacağını da ifade etmek isterim. 

Bu durumda bu kanal kurulduğu 2016 yılından bugüne kadar toplam Üç Milyar 800 Milyon üzerinde izlenmiş. Bu durumda öncelikle bu toplam rakamı 1000 e bölüp sonra 5 tl ile çarpacağız. 

Özetle : Biz bu ailenin bu işten minumum şuana kadar en az ama en az 20 Mİlyon (Eski parayla 20 tirilyon) para kazandığını tahmin ediyoruz. 

Bu paranın yüzde 35'ini vergiye ödediğini de hesap edersek sonuç olarak 13 Mİlyon (eski parayla 13 trilyon) para kazanmış olabilirler. 

Çocuklarınızın Milyardar Ettiği Kontrolsüz Aileler

Bu başlık çok sert olmuş olaibilir değerli aileler. Ancak yukarıda vermiş olduğum rakamlar işin uzmanının yaptığı tespitlerdir. Ayrıca bu rakamları biz minumum düzeyde hesapladık. Açıkcası çocuklara dönük video yapan bir tanıdığımın her 1000 gösterime 15 - 20 TL para kazandığını işittim. 

Biz yine de bu parayı minumum düzeyde hesap edelim. Her 1000 gösterime 2 TL kazanç elde etsinler. Bu durumda dahi 8 tirilyon para kazanmış gözüküyor bu aile. 

Vergilerini düştüğümüzde dahi 5 tirilyon üzerinde para kazanmış olduğunu görüyoruz. 

Allah bereket versin. Gözümüz yok elbette. Ancak bu videolar bu parayı hakediyor mu? Bir kazanç için bir emek olmalı. Tamam bu emek var. Ancak bu videolar çocuklarımıza ne kadar faydalı. Bu sorunun cevabını siz düşünün... 

Peki Bu Kazancın Kaynağı Neresi? Bu Videolardan Nasıl Para Kazanılıyor?

Youtube videolarında dikkat ettiyseniz ara ara reklamlar yayınlanmaktadır. Bu reklamlara tıklanılması halinde video sahibi kişi para kazanmaktadır. Tabi birde meselenin bir diğer muhatabı var. Reklam verenler. 

Şuan herhangi bir youtube videosu açarak lütfen dikkat ediniz. Videoları izlerken çıkan reklamlara bir göz atınız. Videonun başında, ortasında yada sonunda çıkan reklamlara bir bakınız. Büyük firmalardan küçük firmalara kadar bir çok firma reklam vermektedir. 

TV'lerdeki Reklam Pastası İnternet Dünyasına Kaydı

TV lerin reklam pastasındaki yerini iyi biliyoruz. Ancak son 20 yıl içinde internetin yaygınlaşması ile reklam pastasının çoğu internet dünyasına doğru kaymış durumda. Bu pastanın önemli bir miktarını da yootube oluşturmaktadır. 

Şimdi Sıra Çocuk Kanallarının Para Kazanma Sistemini Anlatalım: 

Normal bir yetişkin video izlerken çıkan reklamlara normal şartlar içinde ilgisi çekmiyorsa tıklamaz. Ancak çocuklarımız öyle değil. Kontrolsüz bir şekilde bu reklamlara tıklayıp durmaktadır. 

Haliyle normal bir video kanalının tıklanma oranı düşük iken, çocukların izlediği kanallar tık rekorları kırıyor. Haliyle çocuk video kanalları sahiplerine para basıyor. 

Farkında değilsiniz ama: çocuklarınız hiç haketmediği halde zengin insanlar var ediyor. Hemde bu kanallarda çocuklarınıza bir sürü pis alışkanlıklar aşağılandığı halde. 

Reklam Verenler Dikkat: Paranızı Çöpe Atmayınız!

Yukarıda dediğim gibi bir de bu olayın karşı muhatap tarafı var. Reklam veren küçük yada büyük işletmeler. Youtube üzerinden verdiğiniz reklamlar belki de çocuk kanllarında çocuklar tarafından tıklanıyor ve sizler işletmeniz için boş yere reklam parası ödüyorsunuz. 

Bence bunu iyice bir düşünün. Ancak web site içeriklerindeki reklamlarda böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü google bu konu üzerinde odlukça iyileştirme yapmış durumdadır.