İslam Alimlerine Göre Rüyada Kar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyanın daha doğru açıklanması için görülen karın hangi mevsimde ne şekilde yağdığı da büyük önem arz eder. Rüyada kar görmek; mevsiminde görülen kar genellikle her şeyin iyi olacağına, hastalıklardan kurtulmaya, sevinçli bir haber almaya ve düşmandan kurtulmaya işaret etmektedir. Ancak bahar veya yaz aylarında kar yağdığının görülmesi pek hayra yorulmaz. Eğer bu aylarda kar yağdığını gördüyseniz planladığınız seyahatin ertelenmesine, beklediğiniz paranın gecikmesine veya gelmeyeceğine ve bir yakınınızın hastalanmasına işaret etmektedir.

Rüyada Kar Görmek Neye İşarettir?

Mevsiminde görülen kar helal rızka, aile saadetine, iş hayatındaki ilerlemeye, bolluk ve bereket delalet eder.

Ayıca hastalıklardan kurtulmaya, sıkıntı ve meşakkatlerin son bulacağına, hayatınızdaki belirsizliklerin biteceğine ve eğer düşmanı varsa ondan kurtulacağına işarettir.

Kar alıp satmak hastalıklardan iyileşmeye, karda yuvarlanmak rızık bolluğuna, karda kızakla kaymak ise maddi menfaatler elde etmek için yolculuğa çıkmaya işaret eder.

Eğer karda üşüdüğünü ve ısınmak için ateş yaktığınızı gördüyseniz buda sevdiğiniz kişiyle evleneceğiniz anlamını taşır.

Ancak mevsimi olmadığı halde kar görülmüşse; ayrılığa, fakirliğe, hastalıkların gelmesine ve ilişkilerinizin bozulacağı anlamına gelir.

Rüyada Kar Görmek İmamı Nablusi

İmamı Nabulsi’ye göre rüyada görülen kar iki şekilde yorumlanır.

Birincisi; mevsiminde görülen kar, hayatın değişeceğine, güzel günlerin çok yaklaştığına, dert ve sıkıntıların biteceğine, huzur ve mutluluğun çok yakın olduğuna işarettir. Pencereden karın yağdığını seyretmek, üzüntü ve sorunların çok kısa bir süre içinde biteceğine ve tehlikeli olayların atlatılacağıdır. Kişinin karda ayak izlerini görmesi ise, güzel ve sevindirici bir sürprizle karşılaşacağı şekilde yorumlanmaktadır.

İkinci yorum mevsimsiz görülen karla ilgilidir. Bu rüyalar hayatınızdaki ani yaşanacak değişimlerden dolayı yaşamınızın alt üst olacağına delalet eder.

Rüyada Kar Görmek Diyanet

Tipi şeklinde kar yağdığını gören kimse tehlikeli bir durumla karşılaşacağını ancak bu durumdan kısa süre içinde kurtulacağına işaret eder. Üzerinize düşen karlar ciddi kararlar alacağınıza ve bu kararlar sonucu da sorunlar yaşayacağınıza delalettir.

Eğer kar yağışı ile fırtınada varsa, sıkıntılı ve darlık günlerinin yakın olduğu anlamına da gelir. Bahar mevsiminde görülen kar, yenilgiye, yaz aylarında yağan kar ise zarara uğramaya ve hastalığa işaret eder.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek Ne Demek?

Başınızın üzerine yağan kar görmek, çevrenizde bazı gerginlikler yaşayacağınıza ancak bunlara tepki vermeyip sadece içten içe sıkılıp gerginlik yaşayacağınıza işaret eder. Kar yağıyor ancak şemsiye ile kendinizi koruyorsanız, yapacağınız işlerde ve atacağınız adımlarda daha dikkatli olup çıkacak sonuçlardan korkmadığınız anlamına da gelir.

Yazın Kar Yağdığını Görmek

Yaz aylarında kar yağdığını görmek özel hayatınızda ve iş yaşamınızda yanlış kararlar verip hatalı adımlar attığınızın göstergesidir.

Bu durumda daha temkinli davranmanız gerekir. Gerek iş hayatınız gerekse aile ilişkilerinizin olumlu giderken beklenmedik sıkıntıların ortaya çıkarak düzenin bozulması olarak da yorumlanır. Hatta rüya sahibinin iş konusunda çok iyi adımlar atıp büyük başarılar elde edeceği zamanlarda rakipleri tarafından bazı hilelere başvurularak kişinin kazanacağı paraların heba olmasına neden olabileceğini de göstermektedir. Böyle bir durumda kalan kişinin zor bir sürece girerek iş ortamındaki kişilerle büyük tartışmalar içine gireceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Evin Üstüne Kar Yağması

Bu rüya, yağan karın şiddetine göre iki farklı şekilde yorumlanmaktadır.

Eğer kar şiddetli bir şekilde evin üzerine yağıyorsa, sıkıntılı ve üzüntülü bir durumla karşılaşacağınıza, planladığınız işlerin aksayacağına, zarar uğrayacağınıza, yakın birinden ihanete uğrayacağınıza ve kötü biri tarafından kötülüğe maruz kalacağınıza işaret etmektedir.

Eğer kar normal bir şekilde yağıyorsa, hem aile hayatınız hem de iş hayatınız için çok olumlu gelişmelerin olacağı anlamını taşır. Hanenizdeki zorluk ve sıkıntılarını biteceğine ve bolluk ve bereket geleceğine işaret eder. Bununla birlikte yeni bir gönül ilişkisi içine gireceğinize ve bu ilişkinizde çok mutlu olacağınızın da göstergesi olarak yorumlanır.

Rüyada Kirli Kar Yağdığını Görmek

Kirli karın yağdığını gören kimse, pekte sevimli olmayan durumlarla karşı karşıya kalacağına, çeşitli zorlukların ortaya çıkacağına, dert ve huzursuzlukların artacağına, sıkıntı verecek bir işe girişileceğine ve bu iş yüzünden sağlık sorunları yaşayıp maddi kayıplar vereceğine delalet eder.

Rüyada Kartopu Oynamak Ne Demek?

Eğer mevsiminde sevdiklerinizle birlikte birbirinize kartopu attığınızı gördüyseniz sevindirici bir haber alacağınıza, bekâr ise hayırlı bir evlilik yapacağına, evliyse bir çocuğu olacağına işarettir.

Diğer bir yorum ise, sosyalleşmek ve biraz rahatlamak için arkadaşlarınızla eğlenceli aktiviteler yapmaya ihtiyacınız olduğunu gösterir. Ayrıca iş arkadaşlarınızla aranızda bir rekabet ortamının oluşabileceğine de işaret eder.

Rüyada Kar Yemek Ne Anlama Gelir?

Kış mevsiminde kar yediğini görmek, sevindirici bir haber alacağınız anlamına gelir.

Bu haber iş hayatınız için olduğu gibi ailenizden gelecek müjdeli haberlere işarettir. Ayrıca işinizde yaptığınız projelerle büyük başarılara imza atacağınıza da delalet eder. Eğer bu rüya yaz ayında görülmüş ise kişinin bazı sorunlar yaşayacağı ve çeşitli sıkıntıların içine düşeceği şeklinde yorumlanır. Özellikle iş hayatınızda alacağınız kararlara çok dikkat etmeniz gerektiğin de işarettir.

Rüyada Karda Kaymak, Kayak Yapmak

Rüyayı gören genç bir erkekse ve buz üstünde kaydığını görmüşse bu o kişinin hataya düşeceğini gösterir. Genç kadınlar için ise, evliliğinde eşiyle birlikte çok mutlu olduğuna ve kendisinin evde olup ev işleriyle ilgilemesinin daha hayırlı olacağına işaret eder. Ayrıca bu kişilerin çevresindeki herkesin sevgisini kazanacağını da göstermektedir.

Diğer yorumlarda ise kayak görmek sağlıkla yorumlanmaktadır. Bir dağ evinde kaydığını gören kimse ömür boyu sağlıklı bir hayat sürer. Aynı zamanda kayak yaparken düştüğünü ve bir kadın tarafında yardım edildiğini gören kimse için, iş hayatında yükselmesine ve bir kadın tarafından desteklenip daha da başarılı olacağını göstermektedir.

Rüyada Kar Temizlemek, Küremek

Yaz aylarında yağan karı temizlemek o bölgeye gelecek bir felaketin göstergesidir. Aynı zamanda ev halkından bazı kişilere gelecek hastalık ve maddi anlamda bazı sorunların ortaya çıkması anlamına da gelir. Eğer kış ayında kar yağıyorsa bu da o bölgeye gelecek bolluk ve bereketin habercisi olarak yorumlanmaktadır.

Lapa Lapa Kar Yağdığını Görmek Ne Demek?

Rüyanızda lapa lapa kar yağdığını ve pencerenizden bu karı seyrettiğiniz gördüyseniz çok kısa bir içinde sıkıntılarınızdan ve yaşadığınız üzüntülerden kurtulacağınız anlamına gelir.

Rüyada Karda Yürümek Neye İşarettir?

Kar yağarken veya kar yağdıktan sonra karda yürüdüğünüz görmek, çok yakında gelecek sevindirici bir habere ve beklenmedik bir yerden elde edilecek menfaate işaret eder. Kar üzerinde yürümek, hasta ise iyileşmeye, karın üzerinde yattığı görmek, bütün sıkıntı ve endişelerden kurtulmaya delalet eder. Kişi karda yürürken ayak izlerini izliyorsa bu da yakın zamanda hoş bir sürprizle karşılaşacak demektir.

Rüyada Denizin Üzerine ve Dağ Başına Kar Yağması Ne Demek?

Denizin Üstüne Kar Yağması : İçine düşülen dertlerin ve sıkıntıların anne baba duası alarak çık kısa bir süre içinde son bulacağına işlerinin açılacağına, atılacak adımlar sayesinde birçok olumlu gelişmelerin yaşanacağına ve bu sayede sevinçli gözyaşı döküleceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda sağlık sorunları yaşayan bir akrabaya maddi ve manevi olarak destek olunacağı anlamına da gelir.

Dağ Başına Kar Yağması : Çok başarılı bir iş hayatına kavuşmaya, yaşanılan gzel gelişmeler sayesinde yüksek oylar alıp başkan seçilmeye, bol ve bereketli kazanç elde etmeye, teni bir eve sahip olmaya ve sıkıntılardan kurtulup mutlu olmaya işaret eder.