Sodexo Kart Nakite Çevirmenin En Kolay Yolu

Bu yazımızda sodexo kart bozdurma işlemini en kolay nasıl yapacağınızı anlattık. Günümüzde bir çok işletme çalışan personeline yemek ücretini bu kart vasıtası ile ödemektedir. Reel anlamda bu kartlar sadece restoranlarda yemek yemeniz için geçerli kartlardır. Ancak aşağıda anlatacağım yöntemleri kullanarak bütçenize daha farklı bir katkı sağlama imkanınız bulunmaktadır. 

Sodexo Kart Nerelerde Geçerlidir?

Sodexo kartların geçerli olduğu işyerleri bu firma ile anlaşma sağlamış firmalardır. Şuan için Türkiye genelinde 45 binde fazla işletme bu kartla anlaşma sağlamış durumdadır. 

Temel olarak yiyecek sektöründe (restoranlarda) geçerli olsa da bazı kafelerde, konaklama merkezlerinde, akaryakıt istasyonlarında ve marketlerde de geçerli olmaya başlamıştır. Bu kartın nerelerde geçerli olduğunu öğrenmeniz için Sodexo firmasının resmi web adresini hemen aşağıda paylaştık. Muhakkak bu sayfadan size en yakın işletmeleri muhakkak öğrenmeniz gereklidir.

https://www.sodexoavantaj.com/ 

 

1. adımı seçmek zorundasınız.  2. adımı seçerek bölgesel sınırlaması yapmış olursunuz. 3. adım zorunlu değil. Akabinde BUL seçeneğine tıklayınız. 

Sodexo Kart Bozdurma

Resmi anlamda bu kartları paraya çevirme işlemi yoktur. Yani bu kartlar ile sadece gittiğiniz işletmeden hizmet satın alımı yapabilirsiniz. Dolayısı ile başvurduğunuz bir işletmeden bu kartları paraya çevirme işlemi tamamen karşılıklı güven ilişkisine bağlıdır. 

Bu anlamda sizlere tavsiye edeceğimiz en kolay yol market alışverişlerinde kullanmaktır.  

Bir Çok Sitede Sodexo Kart Bozdurma İşleminden Bahsediyor

Bu kartlara yüklenen TL'lerin direk nakit paraya çevrilme imkanı yoktur. Bir çok sitede doğrudan paraya çevrilme konusunda yanlış bilgiler sunulmaktadır. Ancak net ifade etmek istiyorum ki hiç bir işletme size şahsi çıkarı olmadan bu kartlar karşısında size doğrudan nakit para veremez. 

Sodexo Kartlar Neden Bozdurulamaz

Bu kartlar bir hizmet karşılığında kullanılması gereken bir ödeme şeklidir. Herhangi bir işletme bu kartları aldığı zaman karşılığında bir hizmet sunduğunu beyan etmektedir. Dolayısı ile Devlete vergisini peşin olarak ödemiş olur. 

Sodexo kart karşılığında size nakit ödeme yapması durumunda işletmeler fazladan vergi vermiş olacaklardır. Bu sebepten dolayı hiçbir işletme özel çıkarı olmadan bu kartlar karşılığında size para ödemesi yapmaz. 

Sodexo Kartlarının Paraya Çevrilme Yolu

Bu kartları nakite çevireceğiniz en kolay ve en hesaplı yol market alışverişidir. Şuan için bir çok ünlü market su kartlar ile alışveriş yapmaya imkan vermektedir. Ürünlerin fiyatları anlamında hiç bir dezavantajınız yoktur. İstediğiniz marketten istediğiniz zaman alışveriş yapabilirsiniz. 

Not: Size en yakın marketleri yukarıda linkini verdiğimiz Sodexo firmasının resmi sitesinden muhakkak öğreniniz. 

Alternatif Yöntem Olarak Yakın Çevrenizin Alışverişini Yapabilirsiniz

Kendi alışverişiniz yanında yakın çevrenizin alışverişini de bu kartlar vasıtası ile ödeyebilirsiniz. Ancak bu tamamen sizlerin kişisel çevrenize ve karşılıklı güvene bağlı bir durumdur. 

Sodexo Kartı Nakite Çevirme İstanbul

Sodexo kartı bozdurmak büyük şehirlerde daha kolaydır. İstanbul gibi yerlerde Sodexo kullanan işletme sayısı oldukça fazladır. Bu işletmelere giderek kartı kırdırarak nakde çevirebilirsiniz. İstanbul’daki ayakkabıcılar, anlaşmalı marketler, alışveriş merkezleri, giyim mağazaları ve lokantalar acil nakit ihtiyacınızı bu şekilde karşılayabilirler.

Hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında çok sayıda firma kartınızdaki bakiyeyi nakit olarak almanızı sağlayabilir. Bu sayede evinizin ihtiyaçlarını Sodexo geçmeyen yerlerden de karşılayabilirsiniz. İstanbul’daki mağazalar karttan belli bir ücret ve komisyon alarak bozdurma işlemi yaparlar. Alışveriş yaparak kartınızı kullandığınızda ise hiçbir şekilde komisyon alınmaz.

  • Ülkemizde pek çok tefeci kart kırma yoluyla yüksek kazançlar elde etmektedir.
  • Diğer yemek kartları gibi Sodexo kart için de yüksek komisyon teklif eden kişilere güvenmemenizi tavsiye ederiz.
  • Bu kişiler hızlı bir şekilde kartınızdaki bakiyeyi nakite çevireceklerini söyler ancak bunun karşılığında size bakiyenin tamamını ödemezler.
  • Sadece bu işi yaparak gelir elde eden kişilerin sayısı hayli fazladır.
  • Komisyonculara para kaptırmak yerine yukarıda saydığımız yöntemleri deneyerek güvenli bir şekilde nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz.

Sodexo Nerelerde Bozdurulur?

Sodexo’nun pek çok çeşidi vardır. Bunlardan bazıları;

  • Restaurant Pass, Gift Pass, Business Pass ve Fuel Pass kart şeklindedir.
  • Eskiden çok az işletme Sodexo ile anlaşmalıydı.
  • Ancak günümüzde binlerce mağazada yemek kartları ile alışveriş yapmak mümkün hale gelmiştir.
  • Örneğin Bim, A101, Şok, Migros, Defacto, LC Waikiki, Shell ya da aklınıza gelebilecek pek çok tanınmış işletmede Sodexo kart geçmektedir.
  • Bu işletmelerde alışveriş yaparak harcamalarınızı Sodexo üzerinden karşılayabilirsiniz.

Sonuç olarak nakit ihtiyacınızı karşılamak için Sodexo kartınızı harcama yaparak ya da tanıdığınız yerlerle anlaşarak bozdurabilirsiniz. Bozdururken yüzde 10’lara varan komisyonlar ödersiniz ancak harcama yaptığınızda bu bedelleri ödememiş olursunuz. Bu nedenle en kazançlı yol alışveriş yapmaktır. Bu sayede bakiyenizdeki miktar kadar harcama yaparsınız.