TTNET ADSL Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? Online ve SMS İle

İnternet limitinin aşılması yüksek faturaların gelmesine neden olabilir. Türk Telekom’un kota sorgulama hizmeti ile limit aşım durumları kolayca öğrenilebilir ve sürpriz faturalardan kaçınılabilir. Limitli ya da limitsiz TTnet aboneleri kota sorgulama uygulamasını kullanarak internet kullanım durumları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler.

TTnet Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

TTnet’in hayatı kolaylaştıran uygulamalarından biri olan kota sorgulama uygulamasını kullanabilmek için TTnet internet sitesine girilebilir ya da kota sorgulaması uygulaması indirilerek her an her yerde internet kullanımı hakkında bilgi alınabilir. Evde İnternet müşterileri olan ya da Evde İnternet müşterisi olmayan aboneler, limitli ya da limitsiz internet paketi kullanıp kullanmamalarından bağımsız olarak ücretsiz bir şekilde kota sorgulaması uygulamasını kullanabilirler.

TTnet kota sorgulama SMS

TTnet kota sorgulama telefon yoluyla yapılabilmektedir. Bunun için öncelikle https://onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr/ttnetwsci/login.do adresine girin ve ilgili kutucuğa cep telefonu numaranızı yazın. Ardından TTnet kota sorgulama şifrenizi girin ve “Giriş Yap” butonuna basın. Sisteme girdiğinizde ne kadar internet kullanım hakkınız olduğunu ve harcamış olduğunuz internet miktarını görüntüleyebilirsiniz.

TTnet kota sorgulama tek şifre

TTnet kota sorgulama tek şifre almak için yeni bir hesap oluşturulması gerekir. Evde İnternet müşterisi olan aboneler bunun için telefon numaraları ile birlikte T.C. Kimlik numaralarını sisteme girmelidirler. Evde İnternet müşterisi olmayan aboneler ise yalnızca cep telefonu numaralarını girerek “İleri” butonuna tıkladıklarında telefonlarına 90 saniye geçerli olacak şekilde tek kullanımlık bir şifre gönderilir. Bu şifreyi hesap onaylama ekranına girdiklerinde “hesap oluştur” diyerek kota sorgulama işlemlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapabilirler.

TTnet kota sorgulama mobil uygulama

İnternet kotalarını sorgulamak isteyen Türk Telekom aboneleri cep telefonlarına TTnet kota sorgulama mobil uygulamasını indirebilirler. Böylece masa üstü ya da dizüstü bilgisayara ihtiyaç duymadan telefonları ile istedikleri yerde istedikleri zamanda internet kullanımlarını sorgulayabilirler. TTnet kota sorgulama mobil uygulamasını Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonlara ya da tabletlere indirmek için yukarıda paylaşılan bağlantı adresine tıklayabilirsiniz.

TTnet Kota Sorgulaması Neden Yapılır?

Kota sorgulama ihtiyacı genellikle internetin yavaşlamasından ve faturaların çok gelmesinden dolayı yapılan bir işlemdir. Çok fazla internet kullanan aboneler farkında olmadan paketlerinde belirtilen internet limitini aşabilir ve bu nedenle internetleri yavaşlayabilir. Kota sorgulama sayesinde limit aşımı hakkında daha çok bilgi sahibi olunabilir, kullanıma uygun internet tarifleri öğrenilebilir ve internet kullanımı kontrol altında tutulabilir. Böylece gelen kabarık faturalar da önlenmiş olunur.