2018 - 2019 Açık Lise Kayıtları Başladı! AÖL Kayıt Yenileme İşlemleri

2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim yılı için Açık Öğretim Lisesine kayıtların ne zaman yapılacağı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığının kayıt takvimi açıklandı. Açık Öğretim Lise kayıtları ne zaman, kayıt nasıl yapılır, kayıt için gerekli evraklar nelerdir, kayıt yaptırmak için nereye başvurmanız gereklidir?

İlköğretimden sonra LGS sınavı ile herhangi bir liseye yerleşemeyen yada herhangi bir liseye kayıt olmayan öğrenciler açık liselere kayıt yaptırabilir. Kayıt tarihlerinde ilk kez kayıt yaptıran adaylar İLK KAYIT işlemini yaparken, daha önce kaydı olan öğrenciler ise kayıt yenileme yapar.

2018 - 2019 AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ İLK KAYIT TARİHLERİ

 • İlk Kayıt Tarihleri : Açık öğretim liselerine ilk kez öğrenci olarak kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin kayıt tarihleri aşağıdaki gibidir:

3 Eylül 2018 - 21 Eylül 2018 

 • Mazeret Kayıt Tarihleri : İlk kayıt tarihlerini kaçıran öğrenciler aşağıda belirtilen tarihlerde de mazeret kaydı yaptırabilir. 

22 Eylül 2018 - 28 Eylül 2018

Not: Açık öğretim liselerinde ilk kez öğrenci olmak isteyen adaylar yukarıda belirttiğimiz tarihlerde kayıt yaptırmak zorundadır. Zaten açık lise öğrencisi olanlar aşağıda belirttiğimiz tarihlerde kayıt işlemini yapmak zorundadır.

Taktir Teşekkür Hesaplama (% 100 MEB uyumlu bütün sınıflar için ayrı ayrı taktir teşekkür hesaplaması yapın) 

 

2018 AÖL Mazeretli Kayıt Tarihleri Ne Zaman


Yukarıda belirttiğimiz tarihlerde AÖL (Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıramayan öğrenciler aşağıda belirttiğimiz tarihlerde mazeretli kayıt olabilir.
Mazeret kayıt tarihleri ise 22 Eylül 2018 – 28 Eylül 2018 tarihleri arasındadır.

 

Açık Lise Kayıtları Nereye Yapılacak


2018 – 2019 Açık Öğretim Lise kayıtları için bulunduğunuz il ya da ilçedeki Halk Eğitim Merkezlerine başvurmanız gereklidir.

 

2018 - 2019 Açık Lise Kayıt Ücreti Ne Kadar ve Nereye Yatırılacak

İlk Kez AÖL (Açık Öğretim Lisesi) Kayıt Ücreti:

 • İlk kez kayıt yaptıracak olan adaylar toplam 40 TL ücret ödeyecektir.
 • Bu ücretin 30 TL’sini MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Lisesi İlk Kayıt Bedeli) yatıracaktır.
 • T.C. Kimlik Numarası ile birlikte Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankalarının ATM’lerine (Bankamatiklerine) yada Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da bu bankaların internet şubelerinden yatırabilir.
 • Ücreti yatırırken Bankamatiklerde ve İnternet Bankacılığı üzerindeki sınav ücreti ibaresi “AÇIK ÖĞRETİM LİSELE 2018/1 İLK.KAYIT-KAYIT YEN.ÜCR.” şeklindedir.
 • Diğer 10 TL ücret ise Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına yada söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında verilecektir.

2018 - 2019 AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

Açık lisede öğrenim gören her öğrenci her sene kayıt yenilemek zorundadır. 2018 yılı için henüz kayıt yenileme tarihleri açıklanmamıştır. Bu konuda önümüzde ki günlerde gerekli açıklamalar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacaktır. 

 

AÖL Kayıt Yenileme Ücreti :

Kayıt yenileme ücreti toplam 35 TL’dir.

 • 30 TL ücret kayıt yenileme ücretidir.
 • T.C. Kimlik Numarası ile birlikte Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankalarının ATM’lerine (Bankamatiklerine) yada Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da bu bankaların internet şubelerinden yatırabilir.
 • Bankamatiklerde ve İnternet Bankacılığı üzerindeki sınav ücreti ibaresi “AÇIK ÖĞRETİM LİSELE 2018/1 İLK.KAYIT-KAYIT YEN.ÜCR.”şeklindedir.)
 • Kayıt yenileme sınav bedelinin 5 TL’ si ise Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.
3.6666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Oylar 3.67 (6 Oylar)