Akbank ATM Günlük Para Çekme Limiti 2023

Bu yazımızda akbank günlük para çekme limiti yada Akbank ATM'lerden yada bankamatiklerden günlük para çekme limiti bu yıl için ne kadar sorusunun cevabını vereceğiz. Akbank'ta hesabı bulunan bir kişi ATM'den yada şubeden günlük olarak parasının en fazla ne kadarını çekebilir?

Akbank Günlük Para Çekme Limiti 2023

Akbank Günlük Para Çekme Limiti aşağıdaki gibidir: 

  • Akbank Kart : 5.000 TL ve Günlük ek para çekme limiti: 5.000 TL Toplam: 10.000 TL 
  • Akbank Kart 1e1 : 10.000 TL ve Günlük ek para çekme limiti: 5.000 TL Toplam: 15.000 TL 
  • Akbank Kart Ek Kart : 2.000 TL ve Günlük ek para çekme limiti: 500 TL Toplam: 2.500 TL 
  • Akbank Kart Business : 5.000 TL ve Günlük ek para çekme limiti: 7.000 TL Toplam: 12.000 TL 
  • Akbank Kart Private : 10.000 TL ve Günlük ek para çekme limiti: 5.000 TL Toplam: 15.000 TL 

Hemen yukarıda belirttiğimiz rakamlar bu yıla dair ücret tutarları olup, Akbank belirtmiş olduğu bu tutarları değiştirme ve güncelleme hakkına sahip olduğu için hizmet sürecinde değişiklik yapabilir. Akbank bankamatik kartlarında günlük para çekme limiti her kart için farklıdır. Bunun sebebi sahip olunan kartın türüne göre günlük para çekme limiti değişmektedir.

Akbank ATM'lerde Günlük Para Çekme Limiti Saat Aralıkları

Akbank ATM'lerinde günlük para çekme limitinin saat aralıkları sizler için çok önemli olabilir. Çünkü bir kaç dakika aralıkta ikinci güne sarkarak iki kat daha fazla tutar çekebilirsiniz.

Bir güne ait saat dilimi 00:01'de ( yani gece 24:00'dan sonra başlar) ve bir sonraki günün gecesi saat 23:59'a kadar devam eder. 

Örneğin Cuma günü gece saat 24:00 dan sonra (Perşembeyi Cumaya bağlayan gece saat 12'den sonra) başlayıp bir sonraki günün (Cuma'yı Cumartesiye bağlayan gece saat 12'ye kadar)  geçen süre bir gün sayılır. 

Akbank ATM'lerde Bir Sonraki Günün Para Çekme Limiti Saat Kaçta Başlar?

Akbank ATM'lerde para çekme işlemini yaparken o günün limitini kullandıktan sonra bir sonraki günün limitini kullanmak için saat 24:00 beklemeniz gereklidir.  Örneğin Perşembe günü saat tam 23:55 geçe Neo Kartınızdan 1500 TL para çektiniz. Tam 6 dakika sonra gün değişeceği için bir sonraki gün olan Cuma günü içinde 1500 TL para çekme hakkınız olacaktır. 

Akbank Para Çekme Limitini Nasıl Artırırım?

Bunun için sahip olduğunuz kartınızı değiştirmeniz gereklidir. Yukarıda saydığımız kartların para çekme limitlerini inceleyiniz. Almak istediğiniz kart için acil bir şekilde Müşteri Hizmetleri ile görüşmeniz yada en yakın AKBank şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. 

Dolayısı ile akbank günlük para çekme limitini artırmak isteyenlerin taleplerini banka yetkililerine direk iletmeleri gereklidir. 

Müşteri Hizmetlerine ulaşmadan önce muhakkak bu yazıyı incelemenizi tavsiye ederim: https://yeni-kimlik.com/akbank-musteri-hizmetleri-numarasi.html  

Gün İçinde Hesabımdaki Paranın Tamamını Akbank'tan Nasıl Çekerim?

Hesabınızda yer alan paranın günlük limiti aşması durumunda hesabınızın tamamını çekmek için AKBank Şubesine müracaat etmeniz gereklidir. 

Not: Hesabınızda yüklü bir miktar para olması durumunda ve çekeceğiniz paranın yüksek olması halinde Şubenize önceden haber vermenizi tavsiye ederim. Aksi durumda şubede yeterli para olmaması halinde paranızın tamamını çekemeyebilirsiniz. 

Hafta Sonu ve Tatil Günleri Akbank'tan Paramın Tamamını Nasıl Çekerim?

Bu konuda günlük para çekme limitini aşma şansınız yoktur. Sizlere önereceğim tek yöntem hesabınızda olan parayı başka bir hesabınıza Havale etmektir. Başka Bankalara ait hesabınıza EFT yapmanız halinde paranızı ancak hafta içi EFT işlemi hesabınıza geçtikten sonra çekeceğiniz için EFT  işlemini tavsiye etmiyorum. 

Akbank'tan Günlük Para Çekme Limitini Aşarak Para Çekebilir miyim?

Günlük para çekme limiti aşım ücretini ödemek suretiyle çekebilirsiniz. Ancak bu işlem için belirli bir tutarda komisyon ücreti ödersiniz. 

Başka bir kişinin hesabına havale ederek para çekebilir miyim?

Bu konuda bir telkinde bulunmam mümkün değildir. Bu şekilde para çekme tamamen sizlerin tercihi olmalıdır. Ben bir defasında kardeşimin hesabına havale ederek para çektim. Ancak aramızda hiçbir güven sorunu yoktu.

Sonuç olarak Akbank günlük para çekme limiti 2023 ücretleri Akbank'ın resmi web sitesinden ilan edilmekte olup, hizmetleri konusunda her durumda resmi web sitelerinden bilgi almanızı öneririm. Bunun sebebi  İlgili banka hizmetlerinde 7 gün 24 saat güncelleme yapma hakkına sahiptir ve biz bu süreci takip edemeyebiliriz.