CİMER ile BİMER Arasında ki Fark Nedir?

BİMER ve CİMER arasındaki fark nedir? BİMER’e yapılan başvuru ile CİMER’e yapılan başvuru arasında ne gibi farklar vardır. Hangi başvurular CİMER’e hangi başvurular BİMER’e yapılır.  CİMER ya da BİMER’e yapılan başvurunun hangisi daha etkili sonuç doğurur.

 

BİMER VE BİMER’İN KURULUŞ AŞAMASI

BİMER Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 2006 yılında kurdurduğu Başkakanlık İletişim Merkezi’dir. Kuruluş tarihinden bugüne vatandaşlarımızın her türlü şikayet, ihbar, görüş ve önerilerinin doğrudan Başkanlığa iletildiği bir mekanizmayı oluşturdu.

Sponsorlu bağlantılar

Yapılan bütün başvurular Başkanlığa ve Başbakanlık vasıtası ile hiyerarşik düzende bir çok kamu kurum ve kuruluşuna iletilerek çözüm üretildi.
BİMER’in kurduğu bu başvuru şekli vatandaşların doğrudan devletin tepesine ulaşmasını sağlayan düzeni ile Dünyanın bir çok yerinde olmayan bir sistemi var ettiğini ifade etmek isterim.


CİMER VE CİMER’İN KURULMASI

Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanı olmasından sonra yaptığı ilk icraatların başında CİMER’i kurdurmak olmuştur. BİMER’de ki mekanizmanın aynısı artık CİMER’de de olacak, böylelikle her vatandaş herhangi bir talebi için doğrudan Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı makamı ile doğrudan iletişim kurabilecektir.

CİMER BAŞVURUSU NASIL YAPILIR Tıklayınız….

 

CİMER’İN KAMU YÖNETİMİNDE Kİ EN ÖNEMLİ FAYDASI

BİMER’in ve daha sonra kurulan CİMER’in Kamu Yönetimine getirmiş olduğu en büyük faydası doğrudan denetim yapma imkanı sunmasıdır. Bir vatandaş başvuru yaptığı bir kamu kuruluşunda yaşamış olduğu bir aksaklığı doğrudan kendi seçmiş olduğu devletin en tepesine iletmektedir. Böylelikle Devletin en yüksek makamı bu talebe istinaden kamu yönetimini incelemekte, varsa aksaklıkları düzeltme yoluna gitmektedir. 

Sponsorlu bağlantılar

YAPILAN HER BAŞVURU KANUNİ SÜRESİ İÇİNDE DEĞERLENDİRİLİR

CİMER’e yapılan her başvuru kanuni yasal süresi içinde muhakkak değerlendirilmekte ve kesinlikle başvuru sahibine geri dönüş sağlanmaktadır. Yapılan hiçbir başvuru sümen altı edilmez.


BİR VATANDAŞ OLARAK CİMER’DEN NASIL İSTİFA ETMELİYİZ

Bir vatandaş olarak devletimizin yönetiminde, kamu yönetiminin sağlıklı işlemesinde ülkemizi ilgilendiren herhangi bir aksaklıkta yada güzel bir önerinizde Cumhurbaşkanımızın yanında yer almalıyız.
Gördüğümüz herhangi bir aksaklığı CİMER’e iletmekten geri durmamamız gereklidir. Bilmenizi isterim ki, yapılan her başvuru kıymetlidir ve muhakkak incelenmektedir.

© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.