E Okul neden açılmıyor? E-Okul VBS giriş çöktü mü? Çözümü Burada!

E okul sistemine neden giriş yapılamıyor? Şuan e okul üzerinden notlarını öğrenmek isteyen öğrenci yada veliler e okul sistemine giriş yapamıyor. Sosyal medyada konu hakkında farklı iddialar dolaşsa da e okul sistemine neden erişilemediğinin cevabı ve yapmanız gerekenler bu yazımızda..

E-OKUL NEDEN AÇILMIYOR?

Son birkaç saattir e okula erişilemiyor. Bunun sebebi e okul sisteminin oldukça yoğun olmasıdır.

E okul sisteminin barındığı sunucular çok gelişmiş sisteme sahip olsa da aynı anda milyonlarca kişinin sisteme giriş yapması geçici olarak e okul vbs girişini yavaşlatmış durumdadır.

Dönem sonlarında son birkaç hafta içinde not hesaplaması yapmak, devamsızlık durumuna bakmak için milyonlarca kişi sürekli e okula giriş yapmaktadır. Özellikle günün belirli saatlerinde e okula erişim imkansız hale geliyor.

E OKUL HANGİ SAATLERDE YOĞUNLUK YAŞIYOR?

Dönem sonlarında e okul sistemi çok yoğun olur. Ancak özellikle günün belirli saatlerinde sisteme giriş imkansız haldedir.

  • Sabah 10:00 – 12: 00 saatleri arasında,
  • Öğleden sonra 14: 00 - 16 : 00 saatleri arasında,
  • Akşam 20 : 00 – 23 : 00 saatleri arasında oldukça yoğundur.

E OKUL SUNUCULARI YETERSİZ Mİ?

E okul sunucuları Dünyanın en gelişmiş sunucuları arasında yer almaktadır. Ancak aynı anda milyonlarca kişinin sisteme giriş yapması sistemi ister istemez yavaşlatmaktadır.

E okul VBS nin sahip olduğu sunucular tamamen ülkemizde bulunmakta olup, Milli Eğitim Bakanlığının kendisine ait sunucularıdır. Dolayısı ile sistemde yer alan kişisel bilgileriniz oldukça güvenli ellerdedir.

E OKUL SİSTEMİNE GİREMEYENLER NE YAPMALIDIR?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi e okul sistemi dönem sonlarında günün belirli saatlerinde oldukça yoğunluk yaşamaktadır. Bu dönemde gece saatlerinde yani saat23:00 dan sonra girmeyi denemelisiniz.
Özellikle saat 24: 00 dan sonra sistem oldukça rahattır.

Tıklayınız: E-okul Giriş

E-OKUL DÖNEM SONUNDA KAPANACAK MI?

Bizlere iletilen soruların başında e okul sisteminin dönem sonunda yada okul dönemi yıl sonunda kapanıp kapanmayacağı sorusudur.  E Okul sistemi her zaman açıktır. Sömestir döneminde yada yaz tatili döneminde istediğiniz zaman girebilirsiniz.

Ancak okulunuz bittikten sonra yani mezun olduktan sonra şifreniz pasif edileceği için girmeniz mümkün değildir.

SAHTE E OKUL MOBİL UYGULAMALARI VE WEB SİTELERİ


E okul sistemine girerken dikkat etmeniz gereken bir diğer en önemli husus girmiş olduğunuz web sitesinin yada mobil uygulamanın resmi Milli Eğitim Bakanlığına ait olan sistem olmasıdır.
Son günlerde sahte uygulamalar ve resmi olmayan web siteleri üzerinden kişisel bilgi hırsızlığı yapılmaktadır.

Web sitesini ziyaret ederken ziyaret ettiğiniz sitenin tam olarak yazılışı aşağıda ki gibidir.

Bu isimde dikkat etmeniz gereken en önemli husus başında SSL sertifikasının olduğunu ifade eden yeşil renkli kilit işareti ve https:/ / dir. Ayrıca sitenin gov.tr uzantılı site olduğuna dikkat etmeniz gerekir. 

© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.