Eğitime Hazırlık Ödeneği 2020-2021 Yılında Ne Kadar Ödenecek?

2020 eğitime hazırlık ödeneği 1210 TL'dir. 2021 yılında ise 1250 TL ödenek ödenecektir.

Eğitim Ödeneği 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Ne Kadardı?

Kırtasiye parası  Eylül 2019 tarihi itibariyle ödenecektir(Genelde İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Mal Müdürlüklerini hızına göre Eylül ayının son haftaları veya Ekim ayının ilk haftası gibi ödenmektedir.). Ödenecek tutar ise 1180 TL olarak belirlenmiştir. Bu rakam 2017 yılında yapılan 4.toplu sözleşme kararıyla belli olmuştu. Ayrıca ödemelerde vergi dilimi kesintisi olabiliyor. Bu kesinti miktarı 8-9 TL gibi bir düşüşe neden olabilir. Hatırlatmak isteriz ki 2018 yılında 1130 TL hazırlık ödeneği ödenmişti.

Hazırlık Ücreti Ne Zaman Yatar?

Eğitime hazırlık ödeneğini okullar kendi hazırlayıp ilgili müdürlüklere göndermektedir. Ardindan ücretler banka hesabi üzerinden yatırılmaktadır. Bu noktada listelerin hazırlanmasına bağlı olarak, ilgili müdürlüklerin işlem hızına ve bankaların yatan ücretleri bir süre bekletmesi de göz önünde tutulursa 2-3 hafta içerisinde banka üzerinden ücretlerin yatırilabileceği tahmin edilmektedir.

Eğitime Hazırlık Ücreti Nedir? Kime Verilir?

Halk arasından kırtasiye yardımı olarak bilinen eğitime hazırlık ödeneği öğretmenlere verilir. Hazırlık ödeneğini öğretmenlerin o sene içerisinde yapacağı şahsi eğitim metaryallerini ödemesine destek olmak amacıyla ödenir.

Ikinci Dönem Atanan Ögretmenler Veya Ilk Dönem Ataması Gecikenlere Ne Kadar Ödeme Yapılır?

"657 Sayılı Kanunun Ek 32'nci maddesi uyarınca verilecek öğretim yılına hazırlık ödeneği; öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayanlara %75'i, birinci dönem ders yılından sonra ve ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara ise %50'si oranında yapılır.'"

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.