Halk Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Telefon Numarası ve Tuşları

T.C. Halk Bankasının Müşteri Hizmetleri Numarası 0850 222 0 400 olsa da diğer bankaların müşteri hizmetlerinde olduğu gibi bu bankada da direk müşteri temsilcisine bağlanmak zaman alıcı olmaktadır. 

Bu makalemizde Halk Bankasının telefon bankacılığı hizmetlerinden daha etkin nasıl yararlanacağınızı ve zaman kaybetmeden direk müşteri hizmetlerine nasıl bağlanacağınızı en kısa şekilde sizlere aktaracağız. 

Halk Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

0850 222 0 400 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. 

İlgili bankanın telefon hizmeti Halkbank Diyalog hizmeti olarak geçmektedir. Alt başlıklarda detaylarını aktaracağımız bir çok telefon bankacılığı işlemine imkan vermektedir. 

Not: Halk Bankası müşteri hizmetlerini aradığınızda yapacağınız işlemi zaman kaybetmeden en kısa sürede yapmak için aşağıda yer alan rehberimize göz atmanızda yarar olduğunu düşünmekteyiz. 

Halkbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Yukarıda belirttiğimiz numarayı aradıktan sonra telesekreter kayıp çalıntı işlemleri için 0 (SIFIRI) tuşlayınız dedikten sonra tek tek menüleri sıralamaya başlayacak. 

  • İşleminizi direk müşteri temsilcisi ile görüşerek yapmak yada herhangi bir sebeple temsilciden bilgi almak için menüleri saymaya başlayınca direk 1 (BİR) tuşuna tıklayınız. 
  • 1. tuş "Kartı İşlemleri" menüsüdür. Ardından 0 (SIFIR) tuşuna basınız. 

Not 1: Aradığınız telefon numarası sisteme kayıtlı numara ise telesekreter size: isminizi söyleyerek değilseniz YILDIZI tuşlayınız diyecektir.  Örneğin, başkasına ait telefon numarasından aramış olabilirsiniz Bu durumda muhakkak bu ayrıntıya dikkat ediniz. 

Kendinize ait sistemde kayıtlı telefondan aramış olmanız halinde, direk menüleri saymaya başlayacak. Bu durumda hiç zaman kaybetmeden 1 - 0 tuşlarına basak müşteri temsilcisine bağlanmayı deneyiniz. 

Not 2: Kendinize ait olmayan bir telefon numarasından yada sistemde kayıtlı olmayan bir numaradan aramanız halinde Bankamatik veya Kredi Kartı Numaranızı isteyecektir. Ancak bu numaraları girmeniz zorunlu değildir. Yine aynı şekilde Önce 1 daha sonra 0 tuşlarına basarak temsilciye bağlanabilirsiniz. 

HALK BANKASI MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN YAPABİLECEĞİNİZ İŞLEMLER REHBERİ:

Halk Bankası Kredi Kartı Borcunu Öğrenme, Borç Ödeme

Telefon bankacılığından kredi kartı borcunu öğrenmek için önce 1 (BİR) tuşuna, ardından tekrar 1 (BİR) tuşuna, daha sonra ise bugünkü borç bilgilerinizi öğrenmek için 2 (İKİ) tuşuna basınız. 

Borç Ödemek İçin: Önce 1 (BİR), sonra 3 (ÜÇ) ve son olarak 1 (BİR) tuşlarına basınız. 

Halk Bankası Müşteri Hizmetlerinden Otomatik Ödeme Talimatı

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra önce 1 (BİR), daha sonra 3 (ÜÇ) ve son olarak 3 (ÜÇ) tuşlarına basmanız gereklidir. 

Telefondan Halk Bank Kredi Kartı ve Banka Kartı Şifre Hizmetlerini Nasıl Yaparım

Çağrı merkezini aradıktan sonra önce 1 (BİR) tuşuna, daha sonra ise 2 (İKİ) tuşuna basmanız gereklidir. 

Telefondan Halk Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama

Çağrı merkezini aradıktan sonra menüler okunmaya başlayınca önce 1 (BİR) ardından 5 (BEŞ) tuşlarına basınız. 

Halkbankası Kartlarını İnternetten Harcama Yapmaya Açmak

Çağrı merkezini aradıktan sonra önce 1, daha sonra 6 tuşlarına basınız. 

Halk Bank Kartınızı Kaybetmeniz Yada Çaldırmanız Halinde 

Bu durumda yine hemen yukarıdaki numarayı arayınız. Ardından hemen 0 (SIFIR) tuşuna basınız. 

0850 222 0 400 Telefon Numarası Kimin?

Telefonunuza gelen çağrı bu numaradan gelmiş ise Halk Bankasından aranıyorsanız demektir. 

Halk Bankasında KOBİ'ler İçin Müşteri Hizmetleri Numarası

Söz konusu bankanın KOBİ'lere özgü müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 401'dir.  KOBİ'lerin yapmış oldukları iş anlaşmaları yada ticari krediler gibi, ayrıca kurumsal hesapları hakkında bu numaradan iletişime geçmeleri daha sağlıklı olur. 

Halk Bankası Müşteri Hizmetlerinden Para Transferi (EFT - Havale) 

Halk Bankası müşterileri dilerse telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak EFT ve Havale işlemi gerçekleştirebilir. Ancak bu işlem için müşteri temsilcisine bağlanmak zorundasınız. Yani sesli yanıt sisteminden bu işlemi yapma şansınız yoktur. 

Telefonla Kredi Kartı Borcu Ödemek 

Kendinize ait kredi kartı borcunuzu sesli yanıt sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Ancak başkasına ait kredi kartı borcunuz için müşteri temsilcisine bağlanmanız gereklidir. 

Kendinize ait kredi kartı borcunu ödemek için aramayı yaptıktan sonra öcne 1 (BİR) tuşuna, daha sonra 3 (ÜÇ) tuşuna, ardından son olarak 1 (BİR) tuşuna tıklayınız.  

Halk Bankası Fax Numarası Nedir?

  • Genel Müdürlük : (0212) 340 93 99  - Batı Ataşehirde bulunan genel merkezin fax numarasıdır. 
  • Genel Müdürlük Ek Hizmet Binasının Fax Numarası - Kozyatağı : (0216) 229 58 57

Ayrıca bunu da okuyunuz:

Halk bankası BES iptali nasıl yapılır?