2019 Rus Takvimi Bebek Cinsiyeti Hesaplama, Otomatik Cinsiyet Belirleme

Anne ve baba adaylarının gebelik döneminde en çok merak ettikleri konuların başında şüphesiz dünyaya gelecek olan bebeğin cinsiyetinin ne olacağının bilinmesi gelmektedir. Bebeğin cinsiyeti kişinin içinde yaşadığı topluma göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle tutucu bazı toplumlarda bebeğin cinsiyetinin erkek mi kız mı olduğuna göre farklı düşünce ve saplantılar hakimdir. Aslında bu dünyanın var olduğu dönemden beri süre gelen bir mesele olup halen dünya genelinde birçok ülkede bebeğin cinsiyetine göre farklı görüşlerin sergilendiğini görmekteyiz. Modern çağ olarak adlandırılan bu dönemde bile ülkemizde halen bebeğin cinsiyetinin çok önemli olduğu yönünde yorum yapılan yörelerimiz bulunmaktadır. Bebeğin cinsiyetinin gebelik döneminde ne olduğu yönünde bilgi sahibi olabilmek için genetik testlerin yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte hamileliğin 16. haftasıyla birlikte ultrason cihazıyla bakılabilmektedir. Bebeğin cinsiyeti için 4 ay bekleme sabrı olmayan aileler için farklı yöntemlerle tespitler yapan farklı hesapla yöntemleri bulunmaktadır. Bebeğin cinsiyeti noktasında ailelere yardımcı olan hesaplama yöntemlerinden biri de Rus takvimidir. Alt kısımda sizler için hazırladığımız rus takvimi ile cinsiyet hesaplama programını kullanarak bebeğin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz.

RUS TAKVİMİ İLE CİNSİYET HESAPLAMA
rus takvimi

Diğer Hesaplamalar:

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Japon Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

 

Rus Takvimi Nedir?

Hamilelik sürecinde anne adayının gebe olduğunun öğrenilmesiyle birlikte ailede başka bir telaş başlamaktadır. Her anne ve babanın sürekli olarak birbirlerine sordukları lakin belirli bir döneme kadar yanıt bulamadıkları soruların başında bebeğin cinsiyeti ne olacaktır. Yeni bir cinsiyet hesaplama yöntemi olan Rus takvimi anne adayının gebe kaldığını öğrendiği dönem itibariyle çocuğun cinsiyeti hakkında bilgi vermektedir. Rus takvimi hesaplamasında anne ve babanın doğum tarihlerini, anne adayının son adet gördüğü dönemi göz önünde bulundurarak basit bir hesaplama yöntemiyle doğacak olan bebeğin cinsiyeti noktasında bilgi veriyor. Üste bulunan Rus takvimine göre cinsiyet hesaplama aracını kullanmak suretiyle kendi bebeğinizin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için özellikle bilgilerin hesaplama sistemine doğru girilmesi gerekmektedir. Dünyada birçok ailenin bu yöntemi kullanmak suretiyle doğru sonuçlar aldığını görmekteyiz.

Sponsorlu bağlantılar

Rus Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

Rus takvimi kullanmak suretiyle cinsiyet hesaplama yapmak için babanın gerçek doğum tarihinin gün/ay/yıl şeklinde doğru bir şekilde bilinmesi gerekmektedir. Anne adayı içinde de durum aynı olup ülkemizde resmi dairelere yapılan geç başvurular, kişinin yaşının büyük veya küçük yazdırılmasına bağlı olarak gerçek doğum tarihlerinin ne olduğu konusunda net bir bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Aksi halde yapılacak hesaplama sonucu yanlış bilgi verebilmektedir. Anne ve baba adayları kendi doğum tarihleri hakkında gerek hastane kayıtları gerekse de doğumları hakkında net bir bilgiye sahip kişilerden yardım almak suretiyle doğru bilgiye ulaşabilirler. Rus takvimine göre hesaplama yapmak için girilmesi gereken son veri annenin son adet gördüğü tarihtir.

 

Rus Takvimi Doğru Mudur Cinsiyet Tahminleri Tutuyor Mu?

Dünya genelinde birçok kişinin kullandığı bu hesaplama yönteminin sonuçları olumlu çıkıyor. Birçok kişinin kendisi için uyguladığı sonuçlara bakılarak tahminler doğru tuttuğu yönünde bilgiler aktarılmaktadır. Rus takvimine göre cinsiyetin belirlenmesinde kullanılan hesaplama yöntemlerine doğru bilginin girilmesi gerekmektedir. Doğru bilgiler girildiği sürece hesaplamaların doğru yapıldığı uygulamayı kullananların olumlu yanıtlarında anlamaktayız.

 

Rus Takvimi Hakkında Hekimlerin Yorumları Nelerdir?

Rus takvimi veya cinsiyet belirlemede kullanılan başka yöntemlerin birçok uzman hekim tarafından doğruluğu kabul edilmemektedir. Çocuğun oluşması ve dünyaya gelmesinde anne ve babanın kalıtsal özelliğinin önemli olduğu vurgusu yapılsa da anne ve babanın doğum tarihleriyle annenin son adet gördüğü döneme göre belirlenmesinin tamamen tahmini bir yanıt olabileceği vurgusu yapılmaktadır. Bilindiği üzere birçok kişi gerçek doğum tarihinin ne olduğu konusunda bilgi sahibi olamadığı gibi aynı zamanda kadınların düzenli adet görmesinin yanında düzensiz adet görmelerinin de çok fazla olduğunu kabul edilirse, son görülen adetin düzenli mi düzensiz olduğu yönünde birçok yorum yapılabilir. Birçok hekim bu tarz uygulamaların sosyal medyayı dünyada milyonlarca insanın kullandığını düşünerek sadece ilgi toplama adına yapılan programlar olduğu fikri ön plana çıkıyor.

 

Rus Takvimi İle Çin Takvimi Arasında Ki Farklar Nelerdir?

Hamilelik döneminde özellikle ultrason öncesi bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmak isteyen anne ve baba adaylarının kullandığı cinsiyet belirleme yöntemleri Rus ve Çin takvimleridir. Her iki takvim kendi kriterlerine ve istedikleri bilgi girişlerine göre bebeklerin cinsiyetini belirleme hesaplamasını yapmaktadır. Her iki takvimini amacı ve hedefi aynı olsa da aralarında farklılıklar bulunmaktadır. Hesaplama işlemlerinde iki takvimde bireylerden farklı bilgiler istemektedir. Rus takvimi cinsiyet hesaplama için anne ve babanın doğum tarihlerini gün/ay/yıl olarak isterken, Çin takvimi sadece annenin yaşını istemektedir. Rus takvimi ayrıca annenin görmüş olduğu son adet döneminin tarihini gün/ay/yıl olarak isterken, Çin takvimi annenin ne zaman hamile kaldığı yönünde bilgi istemektedir. Her iki takvim arasındaki farklar bunlar olup iki hesaplama yöntemi de bireylerden net ve doğru bilgi istemektedir. Aksi halde yapılacak olan hesaplamanın sonuçları doğru çıkmayabilir. Bunun yanında her iki takvim arasındaki farkı gösteren bir başka farksa birçok kullanıcı iki takvime göre hesaplama yaptığında her ikisinde doğru bilgi aktarabildiğini söylese de zaman zaman her iki takvimin farklı cinsiyetler ortaya koyduğunu söylemek gerekir. Özellikle cinsiyet hesaplama Rus ve Çin takvimleri kullanılacak ise mutlaka yeni yıla göre olanlarını tercih etmek gerekir.

 

Gebelikte Cinsiyet Belirleme Yöntemleri?

Gebelik döneminde bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler aşağıdaki yöntemleri kullanabilirler.

  • BabyChoice-Materna Yöntemi
  • Shettles Metodu
  • Diyet-Beslenme Metodu
  • Microsort-Ericcson Yöntemi
  • Diyet ve Uygulama Metodu
  • MSHCG Hormonunun Tespiti
  • Preimplantasyon Metodu
  • Cinsiyet Hesaplama Takvimleri(Çin-Rus)
  • Ultrason Cihazı
  • Geleneksel Yöntemlerle Yapılan Tahminler

Yorumlar

Mende 2 qiz anasiyam bu aya baxiram cin takvimine oglandi istiyerdim oglum olsun
Cevap
Sehvdi bu menim qizim olub burda ama oglan gosterir.
Yoldasim 20.02.1994
Men 10.11.1995
S.m. 22.06.2018
Isteyen yoxlaya biler
Cevap
Men hesabladim ozum yoxluya bilirem qiz duwdu
Cevap
cin teqvimi dogrudu mene ele gelir
Cevap
Men hesabladim qiz cixdi. Uzide qiz dedi. InwAllah sag salamat saglam dogular
Cevap
Məndə hamiləyəm cinsiyyətin bilmək istərdim amma hansina inanım qız isdəyirəm 3 oğlum var
Cevap
ben beş aylik hamileyim 41 yaşîndayım
Cevap
ata 1977.12.31.ana 1988.04.18.hamile qalma tarixi 2019.05.13
Cevap
Iki qizim var indi hamileyem insallah oqlum olar
Cevap
mənimdə 2qızım var. hamiləyəm inşallah məndədə oğlan olar
Cevap
Benimde ekiz usaqlar olacaq bilmirem bu duz cixir ya duz birinde wiz cixir birindd oglan
Cevap
Mende hamileyem 10 hefdelik 2 qizim var oglum olsun isdiyirem
Cevap

Yorum ekle

© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.