Rus Takvimi Bebek Cinsiyeti Hesaplama 2020, Otomatik Cinsiyet Belirleme

Bebeğin cinsiyetinin gebelik döneminde ne olduğu yönünde bilgi sahibi olabilmek için genetik testlerin yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte hamileliğin 16. haftasıyla birlikte ultrason cihazıyla bakılabilmektedir. Bebeğin cinsiyeti için 4 ay bekleme sabrı olmayan aileler için farklı yöntemlerle tespitler yapan farklı hesapla yöntemleri bulunmaktadır. Bebeğin cinsiyeti noktasında ailelere yardımcı olan hesaplama yöntemlerinden biri de Rus takvimidir. Alt kısımda sizler için hazırladığımız rus takvimi ile cinsiyet hesaplama programını kullanarak bebeğin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz.

RUS TAKVİMİ İLE CİNSİYET HESAPLAMA
rus takvimi

YENİ:  Cinsiyet tahmini üzerine hazırladığımız "Maya takvimi ile cinsiyet tahmini" sayfamızı ziyaret ettiniz mi?

Rus Takvimi Nedir?

Hamilelik sürecinde anne adayının gebe olduğunun öğrenilmesiyle birlikte ailede başka bir telaş başlamaktadır. Her anne ve babanın sürekli olarak birbirlerine sordukları lakin belirli bir döneme kadar yanıt bulamadıkları soruların başında bebeğin cinsiyeti ne olacaktır. Yeni bir cinsiyet hesaplama yöntemi olan Rus takvimi anne adayının gebe kaldığını öğrendiği dönem itibariyle çocuğun cinsiyeti hakkında bilgi vermektedir. Rus takvimi hesaplamasında anne ve babanın doğum tarihlerini, anne adayının son adet gördüğü dönemi göz önünde bulundurarak basit bir hesaplama yöntemiyle doğacak olan bebeğin cinsiyeti noktasında bilgi veriyor. Üste bulunan Rus takvimine göre cinsiyet hesaplama aracını kullanmak suretiyle kendi bebeğinizin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için özellikle bilgilerin hesaplama sistemine doğru girilmesi gerekmektedir. Dünyada birçok ailenin bu yöntemi kullanmak suretiyle doğru sonuçlar aldığını görmekteyiz.

 

Rus Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

Rus takvimi kullanmak suretiyle cinsiyet hesaplama yapmak için babanın gerçek doğum tarihinin gün/ay/yıl şeklinde doğru bir şekilde bilinmesi gerekmektedir. Anne adayı içinde de durum aynı olup ülkemizde resmi dairelere yapılan geç başvurular, kişinin yaşının büyük veya küçük yazdırılmasına bağlı olarak gerçek doğum tarihlerinin ne olduğu konusunda net bir bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Aksi halde yapılacak hesaplama sonucu yanlış bilgi verebilmektedir. Anne ve baba adayları kendi doğum tarihleri hakkında gerek hastane kayıtları gerekse de doğumları hakkında net bir bilgiye sahip kişilerden yardım almak suretiyle doğru bilgiye ulaşabilirler. Rus takvimine göre hesaplama yapmak için girilmesi gereken son veri annenin son adet gördüğü tarihtir.

 

Rus Takvimi Doğru Mudur Cinsiyet Tahminleri Tutuyor Mu?

Dünya genelinde birçok kişinin kullandığı bu hesaplama yönteminin sonuçları olumlu çıkıyor. Birçok kişinin kendisi için uyguladığı sonuçlara bakılarak tahminler doğru tuttuğu yönünde bilgiler aktarılmaktadır. Rus takvimine göre cinsiyetin belirlenmesinde kullanılan hesaplama yöntemlerine doğru bilginin girilmesi gerekmektedir. Doğru bilgiler girildiği sürece hesaplamaların doğru yapıldığı uygulamayı kullananların olumlu yanıtlarında anlamaktayız.

 

Rus Takvimi Hakkında Hekimlerin Yorumları Nelerdir?

Rus takvimi veya cinsiyet belirlemede kullanılan başka yöntemlerin birçok uzman hekim tarafından doğruluğu kabul edilmemektedir. Çocuğun oluşması ve dünyaya gelmesinde anne ve babanın kalıtsal özelliğinin önemli olduğu vurgusu yapılsa da anne ve babanın doğum tarihleriyle annenin son adet gördüğü döneme göre belirlenmesinin tamamen tahmini bir yanıt olabileceği vurgusu yapılmaktadır. Bilindiği üzere birçok kişi gerçek doğum tarihinin ne olduğu konusunda bilgi sahibi olamadığı gibi aynı zamanda kadınların düzenli adet görmesinin yanında düzensiz adet görmelerinin de çok fazla olduğunu kabul edilirse, son görülen adetin düzenli mi düzensiz olduğu yönünde birçok yorum yapılabilir. Birçok hekim bu tarz uygulamaların sosyal medyayı dünyada milyonlarca insanın kullandığını düşünerek sadece ilgi toplama adına yapılan programlar olduğu fikri ön plana çıkıyor.

 

Rus Takvimi İle Çin Takvimi Arasında Ki Farklar Nelerdir?

Hamilelik döneminde özellikle ultrason öncesi bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmak isteyen anne ve baba adaylarının kullandığı cinsiyet belirleme yöntemleri Rus ve Çin takvimleridir. Her iki takvim kendi kriterlerine ve istedikleri bilgi girişlerine göre bebeklerin cinsiyetini belirleme hesaplamasını yapmaktadır. Her iki takvimini amacı ve hedefi aynı olsa da aralarında farklılıklar bulunmaktadır. Hesaplama işlemlerinde iki takvimde bireylerden farklı bilgiler istemektedir. Rus takvimi cinsiyet hesaplama için anne ve babanın doğum tarihlerini gün/ay/yıl olarak isterken, Çin takvimi sadece annenin yaşını istemektedir. Rus takvimi ayrıca annenin görmüş olduğu son adet döneminin tarihini gün/ay/yıl olarak isterken, Çin takvimi annenin ne zaman hamile kaldığı yönünde bilgi istemektedir. Her iki takvim arasındaki farklar bunlar olup iki hesaplama yöntemi de bireylerden net ve doğru bilgi istemektedir. Aksi halde yapılacak olan hesaplamanın sonuçları doğru çıkmayabilir. Bunun yanında her iki takvim arasındaki farkı gösteren bir başka farksa birçok kullanıcı iki takvime göre hesaplama yaptığında her ikisinde doğru bilgi aktarabildiğini söylese de zaman zaman her iki takvimin farklı cinsiyetler ortaya koyduğunu söylemek gerekir. Özellikle cinsiyet hesaplama Rus ve Çin takvimleri kullanılacak ise mutlaka yeni yıla göre olanlarını tercih etmek gerekir.

 

Gebelikte Cinsiyet Belirleme Yöntemleri?

Gebelik döneminde bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler aşağıdaki yöntemleri kullanabilirler.

  • BabyChoice-Materna Yöntemi
  • Shettles Metodu
  • Diyet-Beslenme Metodu
  • Microsort-Ericcson Yöntemi
  • Diyet ve Uygulama Metodu
  • MSHCG Hormonunun Tespiti
  • Preimplantasyon Metodu
  • Cinsiyet Hesaplama Takvimleri(Çin-Rus)
  • Ultrason Cihazı
  • Geleneksel Yöntemlerle Yapılan Tahminler
© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.