Alo 199 kimlik hattı ücretli mi? Ücretsiz mi?

ALO 199 Nüfus hattı  nedir? ALO 199 hattını ücretli mi? Bu hattı aramanın ücreti ne kadar? ALO 199 ekimlik hattı ile ilgili bilmeniz gerekenlerin tamamı bu yazımızda. 

ALO 199 HATTI NEDİR?

İçişleri Bakanlığına Nüfus Genel Müdürlüğünün yeni bir uygulaması olan ALO 199 Çağrı hattı, Nüfus Müdürlükleri bünyesinde yürütülen bir çok faaliyette telefon ile hizmet vermeyi amaçlayan bir hizmettir.   

Alo 199 Hattı doğrudan Nüfus Genel Müdürlüğüne bağlı faaliyet yürüten ve Nüfus İşlemleri ile ilgili bir çok süreçte telefon hizmeti sunana bir hizmettir. 

ALO 199'U ARAMAK ÜCRETSİZ Mİ?

Bu numarayı aramak ücrete tabidir. ANCAK, bu hat normal sabit hatlarla aynı ücrete tabidir. Örneğin, normal ev telefonunuzdan herhangi bir hattı aradığınızda ne kadar ücret tutuyorsa, aynı şekilde bu hattı aramanızın maliyeti bu kadardır.

ALO 199'u aramak ücretsiz değildir. Ancak normal hatlarla aynı ücret alınmaktadır.

TÜRK TELEKOM, TURKCEL VE VODAFONE'DEN ALO 199 ARAMANIN ÜCRETİ NE KADAR?

Arama yaptınız hattın sabit hatlara kullanım hakkı olması durumunda öncelikle bu hakkınızdan düşecektir.

Kullanım hakkınızın olmaması durumunda sabit hatları aramanın ücreti kadar ücretlendirilir. 

ALO 199 ÇAĞRI NUMARASI DEVLETİN Mİ?

Evet. Devlete ait bir hizmet numarasıdır. İçişleri Bakanlığına bağlı Nüfus Genel Müdürlüğünün destek numarasıdır. Nüfus Müdürlüklerinde yürütülen bütün hizmetler için bilgi alabilir yada işlem yapabilirsiniz.  

BU NUMARADA HANGİ HİZMETLER VERİLMEKTEDİR?

Nüfus Müdürlüğünün bünyesinde yapılan bütün iş ve işlemler hakkında bilgi almak yada bazı işlemleri telefondan yapmak için bu çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ancak bazı hizmetler için doğrudan Müdürlük binasına gelmeniz gereklidir. 

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.