Avea - Türk Telekom Ücretsiz Numara Sorgulama

Herhangi bir Avea numarasını sorgulamak için ücretsiz sorgulama yöntemlerinin tamamını bu yazımızda anlattık. Ücretsiz yöntemler yanında ücretli yöntemlerinde tamamından bu yazımızda bahsettik. 

Avea Numara Sorgulama

Avea numara sorgulama işlemini ücretsiz yapmak için bir kaç alternatif yöntem vardır. Bunlardan ilki Turkcell Operatör şirketine ait UPCALL  servisidir. 

  • Bu servisi kullanarak ayda tam 3 kez ücretsiz sorgulama yapabilirsiniz. 
  • Bu sorgu yöntemini cep telefon sahipleri kullanabilir. Android yada İOS cihaz telefonlarınıza bu uygulamayı kurarak sorgulama yapabilirsiniz.
  • 3 hakkınızı tükettiniz de bir yakınızın telefonuna da kurarak o aya ait 3 sorgulama hakkından daha yararlanabilirsiniz. 
  • Örneğin arkadaşınız yada eşinizin telefonu üzerinden de istediğiniz numarayı sorgulama yapabilirsiniz. 
  • Turkcell'e ait bu sorgulama servisinden bütün numaraları sorgulama imkanınız vardır. Yani Avea numara sorgulama işlemini de bu hizmet üzerinden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.  
  • Bu uygulamayı aşağıdaki linkler üzerinden indirebilirsiniz. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.sesplus  

https://itunes.apple.com/tr/app/upcall/id1149307476?mt=8  

Avea'nın Ücretsiz Numara Sorgulama Servisi Var mıdır?

Türk Telekom yada Avea'nın cep telefon numaraları için ücretsiz bir numara sorgulama servisi yoktur. Sadece sabit hat numaraları için internet üzerinden ücretsiz sorgulama hizmeti vardır ve bu hizmetten aşağıda bahsettik. Ancak ücretli olarak Avea cep telefon numarasını sorgulayabilirsiniz. 

Ücretli Olarak Avea Numara Sorgulama Servisi

Avea numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için yada bir kişinin numarasını öğrenmek için Avea'nın 11855 hattını arayabilirsiniz. Bu hat Avea'nın (Türk Telekom'un) cep telefon numaralarını sorgulamak için ücretli servisidir. 

11855'i aramanın dakika ücreti 1,60 TL'dir. (2021 yılı ücretidir) 

Bir Avea Numarasını Kesin Olarak Öğrenebilir miyiz?

Resmi kanallardan yüzde yüz öğrenmenin garantisi yoktur. Bir kişinin numarasını öğrenmeniz için yada bir numaranın kime ait olduğunu yüzde yüz öğrenmek için numara sahibinin numarasını rehbere kapatmaması gereklidir. Yani sorgulama yaptığınız bir kişi numarasını rehber sorgularına kapatmış ise sorgulama yaptığınızda hiçbir bilgi edinemezsiniz. 

Sizlerde numaranızı rehber kayıtlarından dilerseniz silebilirsiniz. Bütün hat sahipleri için bu işlemin nasıl yapılacağını bu yazımızdan öğrenebilir: 

https://yeni-kimlik.com/turkcell-turk-telekom-vodafone-numara-gizleme.html 

Yazımızın en başında bahsettiğim UPCALL servisi de aynı veri tabanından sorgulama yapmaktadır. Bu sebepten dolayı arama yaptığınızda o numara sahibi numarasını gizlemiş olduğu zaman upcall üzerinden de bilgi edinemezsiniz. 

Kısa Mesaj Atarak Avea Numara Sorgulama 

Bu servisi kullanmak ziyade yukarıda bahsettiğim yöntemleri kullanmak daha kolay sorgulama yöntemidir. 

ISIM SOYADI yazarak 11855 'e kısa mesaj atmanız yeterlidir.  Mesaj atmanın ücreti 1,64  TL'dir.

Ücretsiz Avea Numara Sorgulama Yöntemleri

Yukarıda bahsettiğimiz sorgulama yöntemlerini kullanarak aradığınız kişinin numarasını öğrenememeniz durumunda alternatif yöntemleri kullanmanız gereklidir. Bu yöntemlerin başında Whatsapp, Facebook, Google, Telegram, Sahibinden gibi teknikleri kullanmanız gereklidir. Bu teknikleri en doğru şekilde öğrenmek için bu sayfamızdaki yazıyı okumanız gereklidir: 

https://yeni-kimlik.com/isimden-ucretsiz-numara-sorgulama.html 

Türk Telekom Sabit Hat Numarasını Sorgulama

Sabit hat numaralarını da yukarıda belirtitğimiz UPCALL servisi üzerinden sorgulayabilirsiniz.