Avea -Türk Telekom Numaradan İsim Sorgulama - Bilinmeyen Numaralar

Ülkemizde GSM operatörleri arasında hizmet veren Avea müşterilerine daha iyi hizmet verme adına birçok servis hizmetini onların kullanımına sunmaktadır. Firmanın sunmuş olduğu servis hizmetleri arasında yer alan “bilinmeyen telefon numaraları sorgulama” servisi müşterileri tarafından en çok kullanılan hizmetlerdendir. Avea müşterileri gün içerisinde kimlik bilgisini bilmediği bir kişi tarafından aranmak suretiyle bu kişinin bilgilerine ulaşabilme adına bilinmeyen numara sorgulama servisinden faydalanabilmektedir.


Avea İsimden Numara Sorgulama Avea Bilinmeyen Numaralar

Avea müşterileri farklı zaman dilimlerinde gün içerisinde kimliğini bilmedikleri kişilerden almış oldukları çağrıların kime ait olduğu konusunda fikir sahibi değillerse, istedikleri bilgiye ulaşma adına Avea bilinmeyen numaralar hizmetini kullanabilirler. GSM operatörü müşterileri bundan böyle gerek yapılan çağrıların kime ait olduğunu veya isimden sorgulama yapmak suretiyle kişinin telefon bilgilerine ulaşabilecektir. Numaranın kime ait olduğu konusunda veya ad-soyad bilgilerine sahip olduğunuz kişinin telefon numarasını öğrenebilmek için kişinin Avea Rehber’e kaydının yapılmış olması gerekmektedir. Bilgilerini istediğiniz kişi eğer bu rehbere kayıt yaptırmışsa Avea bilinmeyen numaralar sorgulama servisi üzerinden hizmet alınabilir. Operatörün sunmuş olduğu bu hizmetten faydalanabilmek için sadece 11855 numaralı telefonu aramak yeterlidir. Bunun yanında GSM operatörünün artık Türk Telekom firmasına devredilmesiyle birlikte aynı firmanın 11811 numaralı telefon üzerinden de bilinmeyen numaralar servisinden faydalanılabilmektedir. İsimden sorgulama yapmak için belirtilen numaranın aranmasıyla birlikte operatör tarafından sizlere bilgi aktarımı yapılmaktadır.


2020 Avea Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Avea tarafından devreye sokulan bilinmeyen numaralar sorgulama servisi kendisini arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek isteyenler içindir. Son yıllarda ülkemizde meydana gelen telefon dolandırıcılığı suçlarından dolayı insanlar tanımadıkları numara tarafından aranmaktan korkar hale gelmişlerdir. Aranılan numaranın kendi telefon rehberinde bulunmaması durumunda tedirgin olan vatandaşlarımız için geliştirilen bilinmeyen numarayı sorgulama hizmeti sayesinde kendilerini daha güvenli hissedecektir. Avea müşterileri bundan böyle kendisini arayan numaranın kime ait olacağı konusunda bilgi sahibi olmak için 11855 veya 11811 numaralı servislerden dilediğini arayabilirler. Haftanın her günü 7/24 hizmet veren bu servis sayesinden gizli kalmış tüm numaraların kimlik bilgilerine ulaşılabilecektir. Sorgulama yaptığınız numaranın Avea Rehberde kayıtlı bulunması halinde talep edeceğiniz bilgilendirme sistemi size istediğiniz numaranın kimlik bilgilerini aktaracaktır.

 

Avea Bilinmeyen Numaralar Servisi Nasıl Kullanılır?

Gün içerisinde aranan kişinin numarası hakkında bilgi sahibi olmayanlar için Avea bilinmeyen numaralar servisini başlatmıştır. Kendi telefon rehberinde bulunmayan bir kişi tarafından arandığında arayan kişinin kim olduğunu merak edenler için artık yeni bir servis hizmeti bulunmaktadır. Avea müşterileri kimliğini öğrenmek istedikleri numarayı operatörün belirlemiş olduğu servis numarasını haftanın her günü diledikleri saatte aramak suretiyle kime ait olduğu konusunda bilgi sahibi olabilirler. Avea müşterileri 11855 ve 11811 numaralı telefonlardan dilediğini arayarak telefon numarasının kime ait olduğu konusunda bilgi sahibi olabilirler. GSM operatöründen yapılan bu talebin olumlu yönde karşılanabilmesi yalnızca sorgulanan numaranın Avea Rehber de bulunmasıyla gerçekleştirilebilir.

 

Avea Ücretsiz Bilinmeyen Numara Sorgulama

Avea tarafından sunulan bilinmeyen numara sorgulama hizmeti müşterilerine ücretsiz olarak verilmemektedir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen operatör müşterileri yapacakları arama süresine göre ücret ödemek durumundadırlar. Kendisini arayan bilinmeyen bir numaranın kime ait olduğu konusunda bilgi almak isteyen Avea müşterileri 11811 ve 11855 numaralı telefonlarla yapacakları görüşme süresine göre ücretlendirileceklerdir. Bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için 11855 arayan bir kişi %18 KDV ve %25 ÖİV dahil dakikasına 1,25 TL ödemek durumundadır. Kimlik bilgisini öğrenmek istediği kişi için 11811 servisini arayan bir kişi %18 KDV ve %25 ÖİV dahil dakikasına 0,9749 TL gibi bir ücret ödemek durumundadır. Bilinmeyen numaranın kime ait olduğu konusunda bilgi almak isteyen Avea müşterileri bu ücretlendirmenin cüzi rakamlarda kalmasını istiyorlarsa konuşmayı belirli bir sürede tutmaları kendileri için uygun olacaktır.

 

Avea Bilinmeyen Numaralar Servisini Kimler Kullanır?

Gün içerisinde çeşitli zaman dilimlerinde kimliği bilinmeyen kişiler tarafından aranan Avea müşterileri, talep etmeleri halinde aranan numaraların kime ait olduğu konusunda bilgi almak için bilinmeyen numaraları sorgulama servisini kullanabilirler. Operatör tarafından verilen bu hizmetten faydalanmak isteyen Avea müşterileri 11855 ve 11811 servis numaralarından dilediklerini arayabilirler. Firma tarafından verilen bu güzel hizmetten maalesef sadece Avea ve TT Mobil kullanıcıları yararlanabilmektedir.

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.