İsimden Ücretsiz Numara Sorgulama

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Yöntemleri

 • Operatörlerin servislerini kullanarak,
 • Ücretsiz yöntemleri kullanarak,
 • Diğer yöntemler

Vodafone Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Servisi

Vodafone'nin ücretsiz numara sorgulama hizmeti bulunmamaktadır. Vodafone abonesi olan bir kişinin telefon numarasını öğrenmek için 11842 telefon numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

 • Vodafone’nin resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu servisi aramanın ücreti 60 saniyesi 1,25 TL’dir.
 • Her istediğiniz numaradan arayabilirsiniz.

Vodafone abonesi olan bir kişi 7048 mesaj servisini kullanarak da numaradan isim sorgulama yapabilir ve bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

 • Mesaj servisini sadece Vodafone müşterileri kullanabilir. Bu servisten bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. 

Turkcell Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Servisi

Türkcell'in henüz ücretsiz numara sorgulama servisi yoktur. Sadece Turkcell numaralarını öğrenebilmek için 11832 telefon numarasını arayabilirsiniz. Bu numarayı arayarak isterseniz isimden numara sorgulama yapabilir, dilerseniz bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

 • Turkcell’in resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu servisi aramanın dakikası 1,25 TL’dir.
 • Her istediğiniz numaradan arayabilirsiniz.
 • Sadece Turkcell Abonelerinin numaralarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca numarasını gizlemeyen ve Turkcell rehbere kayıtlı kişilerin numaralarını sorgulayabilirsiniz.

Avea Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Servisi

Aveanın da ücretsiz numara sorgulama servisi yoktur. Numarası Avea’da bulunan bir kişinin numarasını 11855 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Bu servis üzerinden isterseniz bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilir, dilerseniz bir kişiye ait telefon numarasını sorgulayabilirsiniz.

 • Avea’nın resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu numarayı aramanın dakikası 1.25 TL’dir.
 • İstediğiniz her yerden arayabilirsiniz. Avea müşterisi olmanıza gerek yoktur yani.
 • Sadece Avea numaralarını öğrenebilirsiniz.

11855 dışına isimden numara sorgulama yapmak için internet servisi ve mesaj sistemi de vardır. Ancak o işlemler biraz karışık ve ücretlidir. Bunun için biz sadece bu numarayı aramanızı tavsiye ediyoruz.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama Servisi

Türk Telekom numaralarını sorgulama yapmak için ücretsiz sorgulama imkanınız vardır. Ücretsiz olarak sadece Türk Telekom sabit hat numaralarını sorgulama yapabilirsiniz. Bunu da sadece ilgili operatörün resmi web sitelerinde ilgili sayfalarını ziyaret etmeniz gereklidir.

Bunun dışında Türk Telekom sabit numaralarını öğrenmek için isimden sabit numara sorgulama yapmak için 11811’i arayabilirsiniz.

 • Türk Telekom’un resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu numarayı aramanın ücreti dakikası 0,97 kuruştur.
 • Sadece sabit telefon numaralarını sorgulayabilirsiniz. Ancak numarasını gizleyen kişilerin numarasını sorgulama imkanınız yoktur.
 • Dilediğiniz her numaradan arayabilirsiniz.

11880 Bilinmeyen Numaralar Servisi ve Ücreti

Bu servis resmi bir sitedir. Açıkçası ben şuana kadar kullanmadım. Ancak sizler için bu hizmeti araştırma gereği hissettim. 11880 numarasını arayarak bütün operatörlere ait sorgulama yapabilirsiniz. 

Bu servisin resmi web sitesinde ücretlendirmesinin 60 saniyesinin 197 kuruş olduğu yazmaktadır. Yani 1 TL 97 kuruş. Dolayısı ile yukarıda belirttiğimiz diğer hizmetlerden fazla bir farkı yoktur. Her şeyden öte dakikası 5 TL gibi olan diğer hizmetler gibi pahalı değildir. 

11880 'i Aramanın Avantajı Nedir? 

Yukarıda saydığımız operatörlerden sadece o operatöre ait numarayı sorgulayabilirsiniz. Örneğin Ahmet SOYİSİM isimli kişinin numarasının ne olduğunu öğrenmek istiyorsunuz. Ancak bu kişinin hattının hangi operatörde olduğunu da bilmiyorsunuz. Bu durumda her şebekeyi ayrı ayrı aramak yerine 11880'i aramak kesinlikle çok daha mantıklıdır. 

Bununla birlikte bu şirketin hizmetini kullanan kişilerin hizmetten ne kadar memnun kaldıklarını google üzerinden yazarak öğrenebilirsiniz. Ben henüz bu hizmeti kullanmadığım için bilmiyorum. Bilmediğim içinde hiç bir fikrim bulunmamaktadır. 

ÜCRETSİZ İSİMDEN NUMARA BULMA VE SORGULAMA YÖNTEMLERİ 

 • Ücretsiz olarak isimden numara sorgulama imkanınız kesinlikle yoktur. Bunu yaptığını söyleyen siteler ve bazı android uygulamaları yada benzeri servisler kesinlikle yalan söylemektedir.

Sadece numaradan ücretsiz İsim Sorgulama yapmak için birkaç alternatif yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerde kesin sonuçlar vermez. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için “Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama - Telefon Numarası Kime Ait” konulu yazını incelemenizi tavsiye ederiz.

 • Şuan ki konumuza gelecek olursak ismini ve soy ismini bildiğimiz bir kişinin Vodafone’de, Turkcell’de, Avea’da, Aysell’de, Bimsell’de vs. bulunan numarasını sorgulama yapmak için her şebekenin resmi sorgulama yöntemlerini kullanmak zorundasınız.

Resmi sorgulama yöntemleri dışında bir yöntem kullanmanız durumunda dolandırılma imkanınız olabilir. Herhangi bir şebekeye ait sorgulama numarasını vererek mahkemelik süreci yaşamak istemiyoruz. Ancak operatörlerin kendilerine ait resmi telefon numaralarını arayarak dakikası 1,25 TL’ gibi ücret öderken, başka bilinmedik bazı numaralar 5 TL gibi dakikasına ücret almaktadır. 

Bu numaralardan bazıları yasal olabilir. Ancak biz burada sizlere en güvenilir ve tavsiye ettiğimiz şebekeleri kullanmaya yönlendirmek zorundayız. Bunlarda sadece kendi resmi numaralarıdır. Hepsinden aşağıda bahsettik. Tavsiye etmediğimiz ancak güven konusunda sıkıntılı olmayan servislerde olabilir. Ancak ben dakikasına 5 TL gibi bir ücret ödeyerek sorgulama yapmanın pek de akıl karı olduğunu düşünmüyorum. 

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.