İsimden Ücretsiz Numara Sorgulama 2019

İsimden ücretsiz numara sorgulama nasıl yapılır? İsimden numara sorgula,  bulma yada öğrenmek için güvenilir ve yasal yöntemler nelerdir? İnternetten isimden numara sorgulama nasıl yapılır?

Bu makalemizde ücretsiz ve güvenilir numara sorgulama yöntemlerinden ve yasal olmayan dolandırıcılık ihtimali bulunan sorgulama sitelerinden, ayrıca operatörlerin resmi numara sorgulama servislerinden bahsetmek istiyoruz.

İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

İsimden numara sorgulamak için birinci yöntem olarak telefon numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin operatörüne ait sorgula sistemini kullanmak zorundasınız. Vodafone, Turkcell, Türk Telekom, Avea (Türk Telekom) ve diğer operatörler için kendilerine ait servisleri kullanarak bu sorgulamaları yapmak zorundasınız. için öncelikle telefon hat sahibinin numarasını gizlememiş olması gereklidir.

 • Telefon numarası gizlenmemiş bir kişinin telefon numarasını numarasının olduğu operatöre ait sorgulama sistemi üzerinden yapabilirsiniz. 
 • Numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin numarasının hangi operatörde olduğunu bilmek zorundasınız.

Not: İsimden numara sorgulama yapmak için sorgulama yaptığınız kişinin numarasını gizlememiş olması lazım.

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yaparım

 • Ücretsiz olarak isimden numara sorgulama imkanınız kesinlikle yoktur. Bunu yaptığını söyleyen siteler ve bazı android uygulamaları yada benzeri servisler kesinlikle yalan söylemektedir.
 • Bazı web siteleri bu şekilde size ait gizli bilgileri ele geçirme niyetinde olabilir. Ve dolandırıcılık yapma imkanı bulunmaktadır. 

Sadece numaradan ücretsiz İsim Sorgulama yapmak için birkaç alternatif yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerde kesin sonuçlar vermez. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için “Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama - Telefon Numarası Kime Ait” konulu yazını incelemenizi tavsiye ederiz.

 • Şuan ki konumuza gelecek olursak ismini ve soy ismini bildiğimiz bir kişinin Vodafone’de, Turkcell’de, Avea’da, Aysell’de, Bimsell’de vs. bulunan numarasını sorgulama yapmak için her şebekenin resmi sorgulama yöntemlerini kullanmak zorundasınız.

Resmi sorgulama yöntemleri dışında bir yöntem kullanmanız durumunda dolandırılma imkanınız olabilir. Herhangi bir şebekeye ait sorgulama numarasını vererek mahkemelik süreci yaşamak istemiyoruz. Ancak operatörlerin kendilerine ait resmi telefon numaralarını arayarak dakikası 1,25 TL’ gibi ücret öderken, başka bilinmedik bazı numaralar 5 TL gibi dakikasına ücret almaktadır. 

Bu numaralardan bazıları yasal olabilir. Ancak biz burada sizlere en güvenilir ve tavsiye ettiğimiz şebekeleri kullanmaya yönlendirmek zorundayız. Bunlarda sadece kendi resmi numaralarıdır. Hepsinden aşağıda bahsettik. Tavsiye etmediğimiz ancak güven konusunda sıkıntılı olmayan servislerde olabilir. Ancak ben dakikasına 5 TL gibi bir ücret ödeyerek sorgulama yapmanın pek de akıl karı olduğunu düşünmüyorum. 

Ücretsiz numara sorgulama hizmeti sadece Türk Telekom numaralarını öğrenmek için vardır. Aşağıda bahsedilmiştir. 

Türk Telekom’un Rehberinden Bütün Operatörlerin Telefon Numarasını Sorgulayabilir miyim?

İnternet dünyasında dolaşan YANLIŞ bilgilerden bir tanesi de Türk Telekom’a ait ücretsiz telefon rehberi hizmetinin bütün operatörler için (Vodafone, Turkcell, Avea (Türk Telekom vs) isimden numara sorgulama yapma imkanı tanıdığıdır.
Bu sitelerde yer alan bilgiler tamamen yanlış bilgilendirmedir. Aşağıda ayrı başlık olarak bahsedeceğiz, ancak bu sistem sadece Türk Telekom müşterilerinin sabit numaralarını öğrenme imkanı tanımaktadır.

TÜRK TELEKOMUN RESMİ NUMARA SORGULAMA SAYFASI

Not: Herhangi bir kişiye ait telefon numarasını o kişinin numarası hangi operatörde ise ancak oradan sorgulama yapabilirsiniz. Örneğin, Vodafone numarası olan bir kişinin numarasını başka bir operatörden yapamazsınız. Bu sorgulamayı yapmak için Vodafone servisini kullanmak zorundasınız.

Not: Türk Telekom’un İsimden Numara Sorgulama Servisi sadece Türk Telekom numaraları içindir. Diğer şebekeler için sorgulama yapamazsınız. Bu servisin genel sorgulama yaptığı ile alakalı internette yer alan bilgiler tamamen yanlıştır.

Vodafone Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Servisi

Vodafone'nin ücretsiz numara sorgulama hizmeti bulunmamaktadır. Vodafone abonesi olan bir kişinin telefon numarasını öğrenmek için 11842 telefon numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

 • Vodafone’nin resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu servisi aramanın ücreti 60 saniyesi 1,25 TL’dir.
 • İstediğiniz her numaradan bu servisi arayabilirsiniz.

Vodafone abonesi olan bir kişi 7048 mesaj servisini kullanarak da numaradan isim sorgulama yapabilir ve bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

 • Bu servisi sadece Vodafone müşterileri kullanabilir.
 • Bu servisten bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Vodafone Numara Sorgulama Servisi Hakkında Ayrıntılı Bilgi Tıklayınız...

Turkcell Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Servisi

Türkcell'in henüz ücretsiz numara sorgulama servisi yoktur. Sadece Turkcell numaralarını öğrenebilmek için 11832 telefon numarasını arayabilirsiniz. Bu numarayı arayarak isterseniz isimden numara sorgulama yapabilir, dilerseniz bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

 • Turkcell’in resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu servisi aramanın dakikası 1,25 TL’dir.
 • Her istediğiniz numaradan arayabilirsiniz.
 • Sadece Türkcell Abonelerinin numaralarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca numarasını gizlemeyen ve Turkcell rehbere kayıtlı kişilerin numaralarını sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca Turkcell aboneleri için mesaj servisi ile de sorgulama yöntemi vardır. Ancak bu yöntem ile de sadece bir Turkcell numarasının kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Avea Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Servisi

Aveanın da ücretsiz numara sorgulama servisi yoktur. Numarası Avea’da bulunan bir kişinin numarasını 11855 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Bu servis üzerinden isterseniz bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilir, dilerseniz bir kişiye ait telefon numarasını sorgulayabilirsiniz.

 • Avea’nın resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu numarayı aramanın dakikası 1.25 TL’dir.
 • İstediğiniz her yerden arayabilirsiniz. Avea müşterisi olmanıza gerek yoktur yani.
 • Sadece Avea numaralarını öğrenebilirsiniz.

11855 dışına isimden numara sorgulama yapmak için internet servisi ve mesaj sistemide vardır. Ancak o işlemler biraz karışık ve ücretlidir. Bunun için biz sadece bu numarayı aramanızı tavsiye ediyoruz.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama Servisi

Türk Telekom numaralarını sorgulama yapmak için ücretsiz sorgulama imkanınız vardır. Ücretsiz olarak sadece Türk Telekom sabit hat numaralarını sorgulama yapabilirsiniz. Bunu da sadece ilgili operatörün resmi web sitelerinde ilgili sayfalarını ziyaret etmeniz gereklidir.

Bunun dışında Türk Telekom sabit numaralarını öğrenmek için isimden sabit numara sorgulama yapmak için 11811’i arayabilirsiniz.

 • Türk Telekom’un resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu numarayı aramanın ücreti dakikası 0,97 kuruştur.
 • Sadece sabit telefon numaralarını sorgulayabilirsiniz. Ancak numarasını gizleyen kişilerin numarasını sorgulama imkanınız yoktur.
 • Dilediğiniz her numaradan arayabilirsiniz.

11880 Bilinmeyen Numaralar Servisi ve Ücreti

Bu servis resmi bir sitedir. Açıkçası ben şuana kadar kullanmadım. Ancak sizler için bu hizmeti araştırma gereği hissettim. 11880 numarasını arayarak bütün operatörlere ait sorgulama yapabilirsiniz. 

Bu servisin resmi web sitesinde ücretlendirmesinin 60 saniyesinin 197 kuruş olduğu yazmaktadır. Yani 1 TL 97 kuruş. Dolayısı ile yukarıda belirttiğimiz diğer hizmetlerden fazla bir farkı yoktur. Her şeyden öte dakikası 5 TL gibi olan diğer hizmetler gibi pahalı değildir. 

11880 'i Aramanın Avantajı Nedir

Yukarıda saydığımız operatörlerden sadece o operatöre ait numarayı sorgulayabilirsiniz. Örneğin Ahmet SOYİSİM isimli kişinin numarasının ne olduğunu öğrenmek istiyorsunuz. Ancak bu kişinin hattının hangi operatörde olduğunu da bilmiyorsunuz. Bu durumda her şebekeyi ayrı ayrı aramak yerine 11880'i aramak kesinlikle çok daha mantıklıdır. 

Bununla birlikte bu şirketin hizmetini kullanan kişilerin hizmetten ne kadar memnun kaldıklarını google üzerinden yazarak öğrenebilirsiniz. Ben henüz bu hizmeti kullanmadığım için bilmiyorum. Bilmediğim içinde hiç bir fikrim bulunmamaktadır. 

Bu makalemizde aşağıda yer alan konu başlıklarından bahsedilmiştir.

 • İsimden numara bulma turkcell hatları için nasıl yapılır?
 • Avea hatlar için isimden numara sorgulama nasıl yapılır?
 • İsimden numara sorgulama vodafone hattında nasıl yapılır?
 • Türk Telekom isimden numara sorgulama işlemi nasıl yapılır?
 • 11818 isimden numara bulma hattını aramanın ücreti ne kadar?
 • 11880 isimden numara sorgulama hattını aramak ücretli midir?
 • İsimden numara sorgulama mesajla nasıl yapılır?
© 2019 Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.