İsimden Ücretsiz Numara Sorgulama 2022 (Kesin Yöntem)

Bu yazımızda 2022 yılı için ücretsiz ve ücretli isimden numara sorgulama yöntemlerinin tamamından bahsettik. Net olarak ifade etmek zorundayım: Şuan için isimden numara sorgulama işlemi için kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz bütün yöntemlerin tamamından bu sayfada bahsedilmiştir. 

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Yöntemleri

İsimden numara sorgulama işlemi için şu yöntemleri kullanarak sorgulama yapabilirsiniz. 

Turkcell Alt Yapılı UpCall Servisi İsimden Numara Sorgulama

Bilinmeyen bir numarayı sorgulamak için şuan benim kullandığım ve şiddetle tavsiye edeceğim uygulama Upcall Servisidir. Bu uygulama Turkcell'in uygulamasıdır. 

 • İOS yada Android telefon sahipleri kullanabilir. 
 • Uygulama tamamen ücretsizdir. 
 • Ek özellikleri için ücret ödeyerek sahip alabilirsiniz.
 • Uygulama Turkcell'indir. Ancak bütün operatör sahipleri kullanabilir. 
 • Bu uygulama sayesinde sizi arayan bir kişi telefon rehberinize kayıtlı olmasa dahi o kişinin ismini görebilirsiniz. Ancak arayan kişinin numarasını gizlememiş olması gereklidir.
 • Uygulama veri tabanını Turkcell rehberinden ve Rehberlik Hizmetleri AŞ den çeker. 
 • Bu uygulamanın burada bahsetmediğim bir çok özelliği vardır. 

Androin telefon sahipleri indirmek için : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.sesplus 

İOS telefon sahipleri indirmek için :  https://itunes.apple.com/tr/app/upcall/id1149307476?mt=8 

Kendi Numaranızın Gizli Kalmasını Sağlamak İçin Bu Yazıyı Muhakkak İncelemeniz Gereklidir:

https://yeni-kimlik.com/turkcell-turk-telekom-vodafone-numara-gizleme.html 

sorgulapp.com İsimden Numara Sorgulama

İsimden numara sorgulama konusunda bir çok kişinin sorguapp isimli bir siteyi sorguladığını tespit ettim. Bu siteyi araştırdığımda ziyaret edilmesi yasak olan ve Türk Mahkemelerince ziyareti engellenen bir site olduğunu anladım. Açıkçası ziyareti yasak olduğu için  VPN yöntemi gibi bir aracıyı kullanarak dahi ziyaret etmeyi denemedim ve sizlere de tavsiye etmiyorum. sorguapp  isimli site yasal bir site değildir. Yaptığım araştırmalarda kişilerin telefon rehberini olduğu gibi sistemlerine kaydeden bir sitedir. 

Örneğin: Telefon rehberinizde eşiniz aşkım olarak kayıtlı. Bu siteye kaydolduğunuz zaman eşinize ait telefon numarası aşkım olarak kaydolmakta ve bütün herkes eşinize ait telefonu bu siteden sorguladığında aşkım olarak görmektedir. 

Bu site yasak bir site olmanın yanında telefon yada bilgisayarınıza virüs bulaştırma riski olan bir sitedir. Çünkü sitenin sahibi, kime ait olduğu ve iletişim bilgisine dair hiç bir bilgi bulunmamaktadır. 

Vodafone Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Servisi

Vodafone'nin ücretsiz numara sorgulama hizmeti bulunmamaktadır. Vodafone abonesi olan bir kişinin telefon numarasını öğrenmek için 11842 telefon numarasını 7 gün 24 saat istediğiniz zaman arayarak öğrenebilirsiniz.

 • 11842'den sadece vodafone operatöründe hattı olan bir kişinin numarasını sorgulama yapabilirsiniz. Yani bir kişinin hattı Türk Telekom, Turkcell gibi diğer operetörlere kayıtlı ise bir sorgulama yapamazsınız.  
 • Sorgulama yapabilmeniz için aradığınız kişinin numarasını gizlememesi gereklidir. Örneğin AHMET MEHMET isimli bir kişinin numarasını sorguyorsunuz. Bu numarayı aradığınızda ilgili kişi numarasını gizlememiş ise size bilgi verilebilir.
 • Bu servisi aramanın ücreti  60 saniyesi 1,25 TL’dir.
 • Bu numarayı istediğiniz operatörden arayabilirsiniz.

Vodafone abonesi olan bir kişi 7048 mesaj servisini kullanarak da numaradan bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. 7048 Mesaj servisini sadece Vodafone müşterileri kullanabilir. Bu servisten bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak aradığınız kişinin numarasını gizlememiş olması gereklidir. 

https://yeni-kimlik.com/vodafone-isimden-numara-sorgulama.html 

Turkcell Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Servisi

Turkcell'in henüz ücretsiz numara sorgulama servisi yoktur. Sadece Turkcell numaralarını öğrenebilmek için 11832 telefon numarasını arayabilirsiniz. Bu numarayı arayarak isterseniz isimden numara sorgulama yapabilir, dilerseniz bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

 • 11832'den sadece Turkcell operatörüne kayıtlı olan bir kişinin numarasını sorgulayabilirsiniz.
 • Bu numarayı aradığınızda kesin olarak o kişinin numarasını öğrenebilmeniz için o kişinin numarasını gizlememesi gereklidir. Ayrıca numarasının Turksell'de olması gereklidir.
 • Turkcell’in resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu servisi aramanın dakikası 1,99 TL’dir.
 • Her istediğiniz numaradan arayabilirsiniz.
 • Sadece Turkcell Abonelerinin numaralarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca numarasını gizlemeyen ve Turkcell rehbere kayıtlı kişilerin numaralarını sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca Turkcell'de numarası olan kişiler 2200 'e kısa mesaj atarak bir numaranın kime ait olduğunu sorgulayabilir. Ancak buraya mesaj atmanın ücreti  4,99 TL'dir. 

https://yeni-kimlik.com/turkcell-isimden-numara-sorgulama.html 

Türk Telekom Cep Telefonlarını (Avea) Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Servisi

Avea'nın (Türk Telekom cep telefonlarının) ücretsiz isimden numara sorgulama servisi yoktur. Numarası Avea’da (Türk Telekom) bulunan bir kişinin numarasını 11855 numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Bu servis üzerinden isterseniz bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilir, dilerseniz bir kişiye ait telefon numarasını sorgulayabilirsiniz.

 • Avea’nın (Türk Telekom'un) resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu numarayı aradığınızda kesin olarak o kişinin numarasını öğrenebilmeniz için o kişinin numarasını gizlememesi gereklidir. Ayrıca numarasının Avea'da (Türk Telekom'da) olması gereklidir.
 • Bu numarayı aramanın dakikası 1.60 TL’dir.
 • İstediğiniz her yerden arayabilirsiniz. Avea müşterisi olmanıza gerek yoktur yani.
 • Sadece Avea numaralarını öğrenebilirsiniz.

11855 dışına isimden numara sorgulama yapmak için internet servisi ve mesaj sistemi de vardır. Ancak o işlemler biraz karışık ve ücretlidir. 

https://yeni-kimlik.com/avea-turk-telekom-isimden-numara-sorgulama.html 

Sabit Hatlar İçin İsimden Numara Sorgulama Servisi

Türk Telekom isimden numara sorgulama yapmak için ücretsiz sorgulama imkanınız vardır. Ücretsiz olarak sadece Türk Telekom sabit hat numaralarını sorgulama yapabilirsiniz. Bunu da sadece ilgili operatörün resmi web sitelerinde ilgili sayfalarını ziyaret etmeniz gereklidir.

Bunun dışında Türk Telekom sabit numaralarını öğrenmek için isimden sabit numara sorgulama yapmak için 11811’i arayabilirsiniz.

 • Türk Telekom’un resmi numara sorgulama numarasıdır.
 • Bu numarayı aramanın ücreti 2022  yılı için dakikası 1,25 TL'dir.
 • Sadece sabit telefon numaralarını sorgulayabilirsiniz. Ancak numarasını gizleyen kişilerin numarasını sorgulama imkanınız yoktur.
 • Dilediğiniz her numaradan arayabilirsiniz.

11880 İsimden Numara Sorgulama Servisi ve Ücreti

Bu servis BN Telekom Haberleşme Tic. A.Ş'ye ait bir sorgulama sitesidir. Yukarıda her operatör için ayrı ayrı numaralardan bahsettik. Bu numaradan ise bütün operatörler için sorgulama yapabilirsiniz. 

 • 11880 numarası ile bütün operatörleri tek bir numarayı arayarak sorgulama yapabilirsiniz. 
 • Yani aradığınız kişinin numarası hangi operatörde olursa olsun tek bir numarayı aramanız yeterlidir. 
 • Bu numara da yukarıda bahsettiğim operatör şirketlerinin numarası gibi Devletimizin yasal olarak  izin verdiği sorgulama sistemidir. 
 • Bu numaradan isimden numara sorgulama yapmanın ücreti 2022 yılı dakikası 3,97 TL'dir.  

Bu numarayı aradığınızda kesin olarak o kişinin numarasını öğrenebilmeniz için o kişinin numarasını gizlememesi gereklidir. 

11880 'i Aramanın Avantajı Nedir? 

Yukarıda saydığımız operatörlerden sadece o operatöre ait numarayı sorgulayabilirsiniz. Örneğin İSİM SOYİSİM isimli kişinin numarasının ne olduğunu öğrenmek istiyorsunuz. Ancak bu kişinin hattının hangi operatörde olduğunu da bilmiyorsunuz. Bu durumda her şebekeyi ayrı ayrı aramak yerine 11880'i aramak kesinlikle çok daha mantıklıdır. 

Bununla birlikte bu şirketin hizmetini kullanan kişilerin hizmetten ne kadar memnun kaldıklarını google üzerinden yazarak öğrenebilirsiniz. Ben henüz bu hizmeti kullanmadığım için bilmiyorum. Bilmediğim içinde hiç bir fikrim bulunmamaktadır. 

Ücretsiz İsim Soyisimden Numara Bulma

 • Ücretsiz olarak isimden numara sorgulama imkanınız kesinlikle yoktur. Bunu yaptığını söyleyen siteler ve bazı android uygulamaları yada benzeri servisler kesinlikle yalan söylemektedir.

Sadece numaradan ücretsiz İsim Sorgulama yapmak için birkaç alternatif yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerde kesin sonuçlar vermez. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için “Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama - Telefon Numarası Kime Ait” konulu yazını incelemenizi tavsiye ederiz.

 • Şuan ki konumuza gelecek olursak ismini ve soy ismini bildiğimiz bir kişinin Vodafone’de, Turkcell’de, Avea’da, Aysell’de, Bimsell’de vs. bulunan numarasını sorgulama yapmak için her şebekenin resmi sorgulama yöntemlerini kullanmak zorundasınız.

Resmi sorgulama yöntemleri dışında bir yöntem kullanmanız durumunda dolandırılma imkanınız olabilir. Herhangi bir şebekeye ait sorgulama numarasını vererek mahkemelik süreci yaşamak istemiyoruz. Ancak operatörlerin kendilerine ait resmi telefon numaralarını arayarak dakikası 1,25 TL ile 2 TL arasında ücretler ödenmektedir.  

Whatsapp Üzerinden İsimden Numara Sorgulama

Whatsapp üzerinden tanıdığınız bir kişinin numarasını bulmanın  tek yolu o kişi ile ortak whatsapp gruplarında yer almaktır. Ortak gruplara kaydolmanın dışında o kişinin numarasını öğrenme imkanınız kesinlikle yoktur. Ayrıca bu durumda dahi o kişinin whatsapp profilinde ismini gizlememiş olması yada resim koyması gereklidir. 

Telegram Üzerinden İsimden Numara Bulma Yöntemleri

Telegram üzerinden bir kişinin numarasını bulmak daha zordur. Ancak yine de deneme yapabileceğiniz yöntem şudur: O kişinin üye olacağı ortak gruplara dahil olmaktır. Ancak telegram bir kişinin numarasını ve ismini gizli tutan bir özelliğe sahiptir. 

O grup içinde şu isimli kişi var mı diye yazarak o kişiyi arayabilirsiniz. Diğer durumda zor olduğunu ifade etmek zorundayım. 

Facebook Üzerinden Numara Nasıl Bulunur?

Açıkçası tanıdığınız bir kişiyi facebook üzerinden direk bulabilirsiniz. Ancak bir çok kişi numarasını facebook üzerinden gizlemektedir. Ancak yine de bu sayfa üzerinden deneyebilirsiniz. İkinci planda o kişiye mesaj atabilirsiniz yada ortak tanıdığınız kişileri bularak o kişinin numarasını sorgulayabilirsiniz. 

Google Üzerinden 

Google üzerinden arama motorunu kullanarak arama şansınızı deneyebilirsiniz. Ancak sağlıklı bir sonuç alamayacağınızı şimdiden söylemek zorundayım. Aradığınız kişinin ismini tırnak içinde arama motoruna yazınız. Bu durumda ilgili kişinin Sahibinden gibi sitelere vermiş olduğu bir ilan olması durumunda o kişinin numarasına ulaşma şansınız olabilir. 

Yada bu kişinin başka bir ilan yerine ismini ve numarasını bırakmış olması gereklidir. Son olarak isim benzerliği olabileceğini kesinlikle unutmayınız.

İlan bırakılan sitelerin isimlerini yazdıktan sonra aradığınız kişinin ismini yanına yazdığınızda da o kişiye ulaşma şansınız daha yüksek olur. 

Sahibinden Üzerinden Sorgulama

Aslında yine google arama motorunu kullanarak arama yapacaksınız. Google arama motoruna sahibinden: aradığınız kişinin adı ve soyadını yazınız. Bu kişinin aktif bir ilanı varsa yada daha önceden verdiği bir ilan varsa o kişinin numarasına ulaşma şansınız vardır. 

Mobil Uygulamaları Kullanarak Numara Sorgulama

Başka bir yöntem de kesinlikle tavsiye etmediğim ve hiç kullanmadığım mobil uygulamalar yöntemidir. Çünkü bu yöntemi kullanmak da yasal değildir. Bu tür uygulamalar Mahkeme Kararı ile kapatılmakta ve yenileri açılmaktadır. 

Google Play Store'de "Numara Sorgulama" yazdığınızda onlarca uygulama karşınıza gelecektir. Bir çok kişi bu tip uygulamaları indirirken puan durumuna ve indirme sayısına bakıyor. İndireceği uygulamayı bu duruma göre tercih ediyor. 

 • Bu uygulamaları telefonunuza kurduğunuz zaman telefonunuzda yer alan bütün bilgilere ulaşma iznini vermiş oluyorsunuz. 
 • Bu uygulamalar telefon rehberinizin tamamını kendi sistemlerine kaydetmektedir. 
 • Örneği eşiniz Aşkım olarak telefonunuzda kayıtlı. Bu uygulamayı indirdiğinizde artık eşiniz bu kişilerin sistemlerine Aşkım olarak kaydedilir. 
 • Başka bir kişi eşinize ait numarayı aradığında aşkım olarak karşınıza çıkacaktır.
 • Bu uygulamalar yasal değildir. Dolayısı ile olası bir dolandırıcılık durumunda ne yaparsınız bilmiyorum. 
 • Dediğim gibi mobil uygulamalar denediğim bir yöntem değil ve sizlere de tavsiye etmem. 

BTK Numara Sorgulama

BTK Bilgi Teknolojileri Kurumuna ait resmi bir kamu sitesidir. Bazı sitelerde BTK'nın resmi sitesinden numara sorgulama yapıldığı yazmaktadır. Bu tamamen yanlış bir bilgidir. BTK sitesi üzerinden sadece herhangi bir telefon numarasının başka bir şebekeye taşınıp taşınmadığını sorgulayabilirsiniz. BTK kurumu bu hizmeti e Devlet sistemi üzerine taşımıştır. e Devletin ilgili sorgulama sayfasının linki şudur:

https://www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima