Vodafone Numaradan İsim Sorgulama - Bilinmeyen Numaralar

Vodafone bilinmeyen numara sorgulama nasıl yapılır? Bir vodafone numarasının kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim? Ücretsiz olarak vodafone bilinmeyen numara sorgulama nasıl yapabilirim?

VODAFONE BİLİNMEYEN NUMARAYI NASIL ÖĞRENİRİM?

Herhangi bir vodafone abonesinin numarasını iki şekilde sorgulayabilirsiniz.

  • 1- 11842 hattını arayarak (Vodafone resmi hattıdır.)
  • 2- 7048 Kısa Mesaj Servisini kullanarak

Bunların dışında facebook, google, watsapp, CIA uygulaması gibi alternatif yöntemler vardır. Bu yöntemler ücretli değildir. Alt başlıkta takip etmeniz gereken adımlar anlatılmıştır. 

 

Ücretsiz Vodafone Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone ait bir telefon numarasının kime ait olduğunu sorgulamak istediğinizde ücretsiz bir şekilde telefon numarası sorgulama sisteminin olmadığını ifade etmek isteriz.
Sadece çeşitli yöntemler ile herhangi bir numaranın kime ait olduğunu sorgulayabilirsiniz. Bu yöntemler garanti yöntemler olmadığı gibi herhangi bir ücrete de tabi değildir. Facebook, Watsapp, Google ve CIA uygulaması bu yöntemlerin başında gelmektedir. 

 

Vodafone Numarasını Sorgulama

Vodafone numarası sorgulamak için 11842 numaralı telefonu dileğiniz her numaradan arayarak sorgulama yapabilirsiniz.
Bu numara resmi vodafone numarası olup herhangi bir dolandırıcılık yöntemi kesinlikle yoktur.

  • 11842 numarasından sadece vodafone şebekesine ait bir telefon numarasını öğrenebilirsiniz.
  • Bu numarayı istediğiniz telefon numarasından arayabilirsiniz (Avea, Turkcell, Türk Telekom, Vodafone)
  • Bu numarayı aramak ücrete tabidir. Ücretinin ne kadar olduğu aşağıda anlatılmıştır.

Bu numaranın dışında sorgulama yaptığını iddia eden diğer şebekelerin yapmış oldukları hizmetin ücret tarifeleri farklıdır. 

11842 ‘yi Ne Zaman Arayabilirsiniz?

Günün 24 saati istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

 

11842’yi Aramanın Ücreti Ne Kadar?

Bir dakikası (60 saniye) 1.25 kuruş olarak ücretlendirilmiştir.

 

11842’den Hangi Bilgileri Öğrenebilirim?

Vodafone ait bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebileceğiniz gibi, bu numaranın şehir bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir kişinin vodafone abonesi ise telefon numarasını da öğrenebilirsiniz.

Örneğin ismini bildiğiniz bir arkadaşınızın telefon hattı vodafone ise eğer bu numarayı arayarak telefon numarasını sorgulayabilirsiniz.

 

Mesaj Servisi İle Telefon Numarası Sorgulama

  • Telefonunuzdan 7048’e mesaj atarak sorgulama yapabilirsiniz.
  • Mesaj bölümüne "KIM" yazıp boşluk bırakıp 10 haneli GSM numarası' nı yazarak 7048' e sms göndereniz. Abone bilgilerini gizli tutmamış ise eğer, GSM numarasının kime ait olduğunu mesaj olarak telefonunuza gelecektir.
  • 11842 hattından kişinin isim - soyad bilgilerinden dilerseniz telefon numarasından sorgulama yapabilirsiniz. 7048' den sms yoluyla ise sadece GSM numarasının kimin adına kayıtlı olduğu öğrenilebilir.

 

Vodafone Numarasını Gizli Tutanlar

Bu sorgulama sistemi hakkında bilmeniz gereken en önemli detay şudur: bazı aboneler telefon numaralarını gizli tutabilmektedir. Örneğin ben vodafone şebekesine ait telefon numaramın müşteri hizmetleri ile görüşerek gizli tutulmasını talep ettim. Bir kişi adım ve soyadımı kullanarak bana ait telefon numarasını sorgulamak istediğinde hiç bilgi edinemeyecektir.

Benzer şekilde ben kendime ait telefon numarası ile bir kişiyi aradım ve karşıda ki kişi cevap vermedi. Ardından bana ait numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için 11842’yi aradı. Ben numaramı gizli tuttuğum için yine hiçbir bilgi edinemeyecektir.
Bu durumda yazının başında önerdiğimiz yöntemleri kullanmalısınız. Başka şekilde sorgulama yapma imkanınız maalesef yoktur.

 

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.