Vodafone Numara Sorgulama Ücretsiz

Bu yazımızda vodafone numara sorgulama işlemini yapmak için ücretli ve ücretsiz yöntemlerin tamamı anlatılmıştır.  Vodafone bilinmeyen numaralar servisinden de bahsettiğimiz bu sayfamızda aynı zamanda hiç duymadığınız yöntemleri kullanarak bir kişiye ait numarayı nasıl öğreneceğinizi anlattık. 

Vodafone Numara Sorgulama 2021

Vodafone numara sorgulama işlemini yapmak için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır:

Ücretsiz Numara Sorgulama Vodafone

Ücretsiz Vodafone numara sorgulama işlemi için aşağıda anlattığımız alternatif yöntemleri kullanmak zorundasınız. Çünkü Vodafone operatörünün ücretsiz bilinmeyen numaralar servisi yoktur. Aşağıda bu operatör şirketinin resmi sorgu numarasını ve kısa mesaj servisini, ayrıca aramanın yada mesaj atmanın ücretini anlattık. Ancak yazımızın ilk bölümünde ücretsiz yöntemleri anlatmayı tercih ettik. 

NOT: Bazı sitelerde ücretsiz sorgulama adı altında aradığınız numaraya sorgulama yapılmaktadır. Yasal olarak bu şekilde bir sorgulama yaptırmak kesinlikle yasaktır. Bu şekilde bilmediğiniz sitelerde lütfen sorgulama yapmayınız. Aksi durumda bilgisayar yada telefonunuza virüs bulaşma riski taşıyan siteye dahi girmiş olabilirsiniz.  

Vodafone Numarasını UPCALL Üzerinden Sorgulamak

UPCALL Turkcell'in bir servisidir ve bütün hat sahipleri bu uygulamayı kullanabilir. Ayrıca ücretsizdir. Sadece bazı ek hizmetler için çok küçük ücret talep edilebilir. Ancak ücretsiz özellikleri zaten sizin için yeterli olacaktır. 

 • Hem android telefonlarda hem de İOS telefonlarda kullanabilirsiniz. 
 • Bu uygulamanın en temel özelliği bir kişi sizi aradığı zaman o kişinin kimlik bilgileri otomatik olarak telefonuz da karşınıza çıkar.
 • Örneğin: rehberinizde hiç kayıtlı olmayan bir kişi sizi aradığında o kişinin ismi telefonunuzda otomatik olarak yazar.
 • Ancak bu uygulama bilgileri bütün operatörlerin rehber hizmetinden çekmektedir. Dolayısı ile bir kişinin isminin çıkması için numara bilgilerini rehbere kapatmaması gereklidir. 
 • En önemli özelliği bütün operatör numaralarını göstermesidir. 
 • Bu uygulamanın başka özellikleri de mevcuttur. Kendim  de kullandığım için ilk sırada bundan bahsetmek istedim. 

Androin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.sesplus

İOS:  https://itunes.apple.com/tr/app/upcall/id1149307476?mt=8 

Vodafone Numarasını Google Üzerinden Araştırınız

Herhangi bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmenin en kolay yöntemi google üzerinden araştırma yapmaktır. Öğrenmek istediğiniz numarayı tırnak içine alarak google üzerinde arama yapınız. Özellikle ilan sayfalarına bakmanızı tavsiye ederim. Çünkü sizi arayan numara ile daha önceden bir ilan verilmiş olabilir. 

Ayrıca müşteri hizmetleri numaralarını öğrenebileceğiniz gibi bazı dolandırıcılar hakkında da muhakkak yorum bulabilirsiniz. 

Sahibinden Üzerinden Araştırınız

Aslında sahibinden üzerinden direk sorgulama yapamazsınız. Google üzerinden araştırma yaparken aradığınız numaranın yanına sahibinden yazarsanız eğer bir ihtimal bulma ihtimaliniz vardır. 

Vodafone Numarasını Whatsapp Üzerinden Sorgulayınız 

Sizi arayan numarayı telefonunuza kaydederek whatsapp profil resmi ve profil açıklamasından kişiyi tanımaya çalışınız. İkinci adım olarak o kişinin whatsapp üzerinden bir gruba dahil olup olmadığına bakınız. 

Not: Sizi arayan numara profil resmi koymamış olabilir. Bu durumda bir tanıdıktan yardım talep edebilirsiniz. O kişi Whatsapp'da bir grup kurarak o kişiyi gruba dahil ederek araştırma yapabilir. 

Vodafone Numarasını Facebook Üzerinden Araştırınız

Bazı kişiler telefon numarasını facebook da görünür yapmış olabilir. Düşük bir ihtimalde olsa bu yöntemi de muhakkak deneyiniz.  

Telegram Üzerinden Araştırınız

Diğer bir yöntem telegrama kayıt olarak o kişinin numarasını sorgulamaktır. Özellikle şüphe ettiğiniz bir kişiyse eğer o kişinin üye olacağı gruplara girerek araştırma yapabilirsiniz. 

CİA Sorgulama Yöntemine Benzer Yöntemler de Vardır

Android ve İOS uygulaması olan CİA Ülkemizde sorgulama yaptırmak yasak olduğu için sorgulama hizmetini artık kapatmıştır. Ancak mobil telefonlar için bu uygulamalar ve benzerleri sürekli yeni isim adı altında piyasaya çıkmaktadır. 

İOS ve Andoroid cihazlar için uygulamaları indirerek bu işlemi yapan kişiler vardır. Ancak kesinlikle tavsiye ettiğim yöntemler değildir. Çünkü bu tip uygulamalar yasaktır. 

Mobil Uygulamaları Kullanarak Vodafone Numara Sorgulama

Aslında üzülerek söylüyorum bu tip mobil uygulamalar bir numaranın kime ait olduğunu öğrenme konusunda en kesin sonucu veren yöntemlerdir. Ancak bu uygulamalar yasal olmadığı gibi kişisel güvenliğinizi tehlikeye atan yöntemlerdir. 

 • Bu tip uygulamalar android telefonlar için Play Store üzerinden (https://play.google.com/store?hl=tr )
 • İOS telefonlar için ise: https://www.apple.com/tr/app-store/ üzerinden indirilmektedir. 
 • Arama bölümüne telefon sorgulama yaptığınızda bir çok seçenek karşınıza çıkacaktır. 
 • Fakat ben kesinlikle bu tip uygulamaları telefonuma indirmem. Çünkü indirdiğiniz taktirde bu uygulama telefonunuzun her verisine ulaşır. 
 • Bütün telefon rehberinize ulaştığı gibi, kredi kartı bilgilerinizi dahi çalabilir. 
 • Zaten bu tip uygulamaların veri tabanı bu uygulamayı indiren kişilerin rehberi ile büyümektedir. 

Vodafone Numara Sorgulama

Vodafone numara sorgulamak için 11842 numaralı telefonu dileğiniz her numaradan arayarak sorgulama yapabilirsiniz.  Bu numara resmi vodafone numarasıdır. 

 • 11842 numarasından sadece vodafone şebekesine ait bir telefon numarasını öğrenebilirsiniz.  
 • Bu numarayı istediğiniz telefon numarasından arayabilirsiniz (Avea, Turkcell, Türk Telekom, Vodafone)
 • Bu numarayı aramak ücrete tabidir. Ücretinin ne kadar olduğu aşağıda anlatılmıştır.

Bu numaranın dışında sorgulama yapan ve yasal izin almış başka şirketlerde vardır. Bu şirketlerden de arama yapabilirsiniz. Ancak arama yapmadan önce ücret bilgisine isterseniz bakabilirsiniz. 

11842 ‘yi Ne Zaman Arayabilirsiniz?

Günün 24 saati istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

11842’yi Aramanın Ücreti Ne Kadar?

Bir dakikası (60 saniye) 1.25 kuruş olarak ücretlendirilmiştir. 

11842’den Hangi Bilgileri Öğrenebilirim?

Vodafone ait bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebileceğiniz gibi, bu numaranın şehir bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir kişinin vodafone abonesi ise telefon numarasını da öğrenebilirsiniz. Örneğin ismini bildiğiniz bir arkadaşınızın telefon hattı vodafone ise eğer bu numarayı arayarak telefon numarasını sorgulayabilirsiniz.

Mesaj Atarak Vodafone Numarası Sorgulama

 • Telefonunuzdan 7048’e mesaj atarak sorgulama yapabilirsiniz.
 • Mesaj bölümüne "KIM" yazıp boşluk bırakıp 10 haneli GSM numarası' nı yazarak 7048' e sms gönderiniz.
 • 11842 hattından kişinin isim - soyad bilgilerinden dilerseniz telefon numarasından sorgulama yapabilirsiniz. 7048' den sms yoluyla ise sadece GSM numarasının kimin adına kayıtlı olduğu öğrenilebilir.

Vodafone mesaj atarak sorgulama sisteminde arama yaptığınız numara abone bilgilerini gizli tutmamış ise eğer, GSM numarasının kime ait olduğunu mesaj olarak telefonunuza gelecektir. 

Vodafone Numarasını Gizli Tutanlar

Bu sorgulama sistemi hakkında bilmeniz gereken en önemli detay şudur: bazı aboneler telefon numaralarını gizli tutabilmektedir. Örneğin ben vodafone şebekesine ait telefon numaramın müşteri hizmetleri ile görüşerek gizli tutulmasını talep ettim. Bir kişi adım ve soyadımı kullanarak bana ait telefon numarasını sorgulamak istediğinde hiç bilgi edinemeyecektir.

11880 Üzerinden Sorgulayınız

11880 bütün operatör numaraları için arama yapacağınız bir sorgulama numarasıdır. Resmi yetkili sayfalardan bir tanesidir. Aramanın ücreti dakikası 3,97 TL'dir. Ancak bütün operatör numaraları için arama yapabilirsiniz.