Vodafone Numaradan İsim Sorgulama - Bilinmeyen Numaralar

Vodafone bilinmeyen numara sorgulama nasıl yapılır? Bir vodafone numarasının kime ait olduğunu ücretli yada ücretsiz nasıl öğrenebilirim? 

VODAFONE BİLİNMEYEN NUMARAYI NASIL ÖĞRENİRİM?

  • 1- 11842 hattını arayarak (Vodafone resmi hattıdır.)
  • 2- 7048 Kısa Mesaj Servisini kullanarak 
  • 3- Ücretsiz Yöntemler : Bunların dışında facebook, google, watsapp, CIA uygulaması gibi alternatif yöntemler vardır. Bu yöntemler ücretli değildir. Alt başlıkta takip etmeniz gereken adımlar anlatılmıştır.  
  • 4- 118 le başlayan ücretli hizmetler ( Yasal hizmetlerdir bu hizmetler)

Ücretsiz Vodafone Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone GMS'in kendi hizmetlerinde ücretsiz sorgulama sistemi kesinlikle yoktur. Ücretsiz olarak yapacağımız sorgulama yöntemleri teknik araştırma yöntemleridir. 

NOT: Bazı sitelerde ücretsiz sorgulama adı altında aradığınız numaraya sorgulama yapılmaktadır. Ancak Mevzuaten bu şekilde bir sorgulama yaptırmak kesinlikle yasaktır. Bazı şirketler yasal izinli olarak ücretli telefonla destek sağlıyor. Ancak bu şekildeki sorgulamanın ücreti biraz fazla gelebilir. 

Google'ye Aradığınız Numarayı Yazınız

Sizi arayan numarayı google'ye yazarak sorgulama yaparak araştırma yapabilirsiniz. Özellikle müşteri hizmetleri numaraları ile bazı dolandırıcı firmalar hakkında muhakkak yorum bulabilirsiniz. 

Whatsapp Sorgu Yöntemini Deneyiniz

Sizi arayan numarayı telefonunuza kaydederek whatsapp profil resmi ve profil açıklamasından kişiyi tanımaya çalışınız. 

Not: Sizi arayan numara profil resmi koymamış olabilir. Bu durumda bir tanıdıktan yardım talep edebilirsiniz. O kişi Whatsapp'da bir grup kurarak o kişiyi gruba dahil ederek araştırma yapabilir. 

Facebook Sorgusunu Deneyiniz

Bazı kişiler telefon numarasını facebook da görünür yapmış olabilir. Düşük bir ihtimalde olsa bu yöntemi de muhakkak deneyiniz.  

CİA Sorgulama Yöntemi

Android ve İOS uygulaması olan CİA Ülkemizde sorgulama yaptırmak yasak olduğu için sorgulama hizmetini artık kapatmıştır.  

Vodafone Numarasını Sorgulama

Vodafone numarası sorgulamak için 11842 numaralı telefonu dileğiniz her numaradan arayarak sorgulama yapabilirsiniz.  Bu numara resmi vodafone numarasıdır. 

  • 11842 numarasından sadece vodafone şebekesine ait bir telefon numarasını öğrenebilirsiniz.  
  • Bu numarayı istediğiniz telefon numarasından arayabilirsiniz (Avea, Turkcell, Türk Telekom, Vodafone)
  • Bu numarayı aramak ücrete tabidir. Ücretinin ne kadar olduğu aşağıda anlatılmıştır.

Bu numaranın dışında sorgulama yapan ve yasal izin almış başka şirketlerde vardır. Bu şirketlerden de arama yapabilirsiniz. Ancak arama yapmadan önce ücret bilgisine isterseniz bakabilirsiniz. 

 

11842 ‘yi Ne Zaman Arayabilirsiniz?

Günün 24 saati istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

11842’yi Aramanın Ücreti Ne Kadar?

Bir dakikası (60 saniye) 1.25 kuruş olarak ücretlendirilmiştir. 

11842’den Hangi Bilgileri Öğrenebilirim?

Vodafone ait bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebileceğiniz gibi, bu numaranın şehir bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir kişinin vodafone abonesi ise telefon numarasını da öğrenebilirsiniz. Örneğin ismini bildiğiniz bir arkadaşınızın telefon hattı vodafone ise eğer bu numarayı arayarak telefon numarasını sorgulayabilirsiniz.

Mesaj Atarak Vodafone Numarası Sorgulama

  • Telefonunuzdan 7048’e mesaj atarak sorgulama yapabilirsiniz.
  • Mesaj bölümüne "KIM" yazıp boşluk bırakıp 10 haneli GSM numarası' nı yazarak 7048' e sms gönderiniz.
  • 11842 hattından kişinin isim - soyad bilgilerinden dilerseniz telefon numarasından sorgulama yapabilirsiniz. 7048' den sms yoluyla ise sadece GSM numarasının kimin adına kayıtlı olduğu öğrenilebilir.

Vodafone mesaj atarak sorgulama sisteminde arama yaptığınız numara abone bilgilerini gizli tutmamış ise eğer, GSM numarasının kime ait olduğunu mesaj olarak telefonunuza gelecektir. 

Vodafone Numarasını Gizli Tutanlar

Bu sorgulama sistemi hakkında bilmeniz gereken en önemli detay şudur: bazı aboneler telefon numaralarını gizli tutabilmektedir. Örneğin ben vodafone şebekesine ait telefon numaramın müşteri hizmetleri ile görüşerek gizli tutulmasını talep ettim. Bir kişi adım ve soyadımı kullanarak bana ait telefon numarasını sorgulamak istediğinde hiç bilgi edinemeyecektir.

 

© Yeni-kimlik.com Tüm hakları saklıdır.