Vodafone Numara Sorgulama Ücretsiz 2022

Bu yazımızda vodafone numara sorgulama işlemini yapmak için ücretli ve ücretsiz yöntemlerin tamamı anlatılmıştır.  Vodafone bilinmeyen numaralar servisinden de bahsettiğimiz bu sayfamızda aynı zamanda hiç duymadığınız yöntemleri kullanarak bir kişiye ait numarayı nasıl öğreneceğinizi anlattık. 

Vodafone Numara Sorgulama 2022

Vodafone numara sorgulama işlemini yapmak için kullanabileceğiniz yöntemlerin tamamı şu şekildedir: 

Ücretsiz Numara Sorgulama Vodafone

Ücretsiz Vodafone numara sorgulama işlemi için hemen aşağıda anlattığımız yöntemleri kullanmak zorundasınız. Vodafone operatör şirketinin ücretsiz bilinmeyen numaralar servisi yoktur. Aşağıda bu operatör şirketinin resmi sorgu numarasını ve kısa mesaj servisini, ayrıca aramanın yada mesaj atmanın ücretini anlattık. Ancak yazımızın ilk bölümünde ücretsiz yöntemleri anlatmayı tercih ettik. 

NOT: Bazı sitelerde ücretsiz sorgulama adı altında aradığınız numaraya sorgulama yapılmaktadır. Yasal olarak bu şekilde bir sorgulama yaptırmak kesinlikle yasaktır. Bu şekilde bilmediğiniz sitelerde lütfen sorgulama yapmayınız. Aksi durumda bilgisayar yada telefonunuza virüs bulaşma riski taşıyan siteye girmiş olabilirsiniz.  

Vodafone Numarasını UPCALL Üzerinden Sorgulamak

UPCALL Turkcell'in bir servisidir ve bütün operatör kullanıcıları (Avea- Vodafone- Bimcell hepsi) bu uygulamayı kullanabilir. Ayrıca ücretsizdir. Sadece bazı ek hizmetler için çok küçük ücret talep edilebilir. Ancak ücretsiz özellikleri zaten sizin için yeterli olacaktır. 

 • Hem android telefonlarda hem de İOS telefonlarda kullanabilirsiniz. 
 • Bu uygulamanın en temel özelliği bir kişi sizi aradığı zaman o kişinin kimlik bilgileri otomatik olarak telefonuz da karşınıza çıkar. Örneğin: Rehberinizde hiç kayıtlı olmayan bir kişi sizi aradığında o kişinin ismi telefonunuzda otomatik olarak yazar.
 • Ancak bu uygulama sunmuş olduğu telefon numarası bilgilerini bütün operatör şirketlerinin rehber hizmetinden çekmektedir. Dolayısı ile bir kişinin isminin UPCALL'da çıkması için  o kişinin numara bilgilerini rehbere kapatmaması gereklidir. 
 • UPCALL'in en önemli özelliği bütün operatör numaralarını göstermesidir. 
 • Bu uygulamanın başka özellikleri de mevcuttur.  Bu uygulamayı kendim  de kullandığım için ilk sırada bundan bahsetmek istedim. 

Androin Telefonlar İndirmek İçin: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.sesplus

İOS Kullanıcıları İndirmek İçin:  https://itunes.apple.com/tr/app/upcall/id1149307476?mt=8 

NOT: Bu uygulamadan bir kişinin numarasını sorgulamak için o kişinin numarasını gizlememesi gerekir.  Numara gizleme hizmeti hakkında bilgi almak için https://yeni-kimlik.com/turkcell-turk-telekom-vodafone-numara-gizleme.html sayfasını ziyaret ediniz. 

Vodafone Numarasını Google Üzerinden Araştırınız

Herhangi bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmenin en kolay yöntemi google üzerinden araştırma yapmaktır. Öğrenmek istediğiniz numarayı tırnak içine alarak google üzerinde arama yapınız. Özellikle ilan sayfalarına bakmanızı tavsiye ederim. Çünkü sizi arayan numara ile daha önceden bir ilan verilmiş olabilir. 

Ayrıca müşteri hizmetleri numaralarını öğrenebileceğiniz gibi bazı dolandırıcılar hakkında da muhakkak yorum bulabilirsiniz. 

Not: Arama yapacağınız numarayı tırnak içinde arama yapınız. 0 rakamını başına koyarak ve koymadan deneyiniz. Ayrıca 0542 111 11 11 şeklinde ve 05421111111 şeklinde alternatif aramalar deneyiniz.  

Sahibinden Üzerinden Araştırınız

Aslında sahibinden üzerinden direk sorgulama yapamazsınız. Google üzerinden araştırma yaparken aradığınız numaranın yanına sahibinden yazarsanız eğer bir ihtimal bulma ihtimaliniz vardır. 

Arama Yöntemi: Google arama bölümüne şu şekilde yazınız.  site:sahibinden.com "05.........." Bu şekilde o numarayı sadece sahibinden sorgulamış olacaksınız. 

Vodafone Numarasını Whatsapp Üzerinden Sorgulayınız 

Sizi arayan numarayı telefonunuza kaydederek whatsapp profil resmi ve profil açıklamasından kişiyi tanımaya çalışınız. İkinci adım olarak o kişinin whatsapp üzerinden bir gruba dahil olup olmadığına bakınız. 

Not: Sizi arayan numara profil resmi koymamış olabilir. Bu durumda bir tanıdıktan yardım talep edebilirsiniz. O kişi Whatsapp'da bir grup kurarak o kişiyi gruba dahil ederek araştırma yapabilir. 

Vodafone Numarasını Facebook Üzerinden Araştırınız

Bazı kişiler telefon numarasını facebook da görünür yapmış olabilir. Düşük bir ihtimalde olsa bu yöntemi de muhakkak deneyiniz. Ayrıca google arama motoruna şu şekilde yazarak da arama yapınız.  site:facebook.com "05......"

Telegram Üzerinden Araştırınız

Diğer bir yöntem telegrama kayıt olarak o kişinin numarasını sorgulamaktır. Özellikle şüphe ettiğiniz bir kişiyse eğer o kişinin üye olacağı telegram gruplarına girerek araştırma yapabilirsiniz. 

CİA Sorgulama Yöntemine Benzer Yöntemler de Vardır

Android ve İOS uygulaması olan CİA Ülkemizde sorgulama yaptırmak yasak olduğu için sorgulama hizmetini artık kapatmıştır. Ancak mobil telefonlar için bu uygulamalar ve benzerleri sürekli yeni isim adı altında piyasaya çıkmaktadır. 

İOS ve Andoroid cihazlar için uygulamaları indirerek bu işlemi yapan kişiler vardır. Ancak kesinlikle tavsiye ettiğim yöntemler değildir. Bu tip uygulamalar yasaktır. Ayrıca bu tip uygulamalar rehberinizde kayıtlı tüm bilgileri kopyalayarak veri tabanına kaydeder. 

Mobil Uygulamaları Kullanarak Vodafone Numara Sorgulama

Aslında üzülerek söylüyorum bu tip mobil uygulamalar bir numaranın kime ait olduğunu öğrenme konusunda en kesin sonucu veren yöntemlerdir. Ancak bu uygulamalar yasal olmadığı gibi kişisel güvenliğinizi tehlikeye atan yöntemlerdir. 

 • Bu tip uygulamalar android telefonlar için Play Store üzerinden (https://play.google.com/store?hl=tr )
 • İOS telefonlar için ise: https://www.apple.com/tr/app-store/ üzerinden indirilmektedir. 
 • Arama bölümüne telefon sorgulama yaptığınızda bir çok seçenek karşınıza çıkacaktır. 
 • Fakat ben kesinlikle bu tip uygulamaları telefonuma indirmem. Çünkü indirdiğiniz taktirde bu uygulama telefonunuzun her verisine ulaşır. 
 • Bütün telefon rehberinize ulaştığı gibi, kredi kartı bilgilerinizi dahi çalabilir. 
 • Zaten bu tip uygulamaların veri tabanı bu uygulamayı indiren kişilerin rehberi ile büyümektedir. 

Başka bir operatöre ait (Avea - BİMCELL - Turkcell gibi) numarayı sorgulamak için bu sayfadan bilgi almanız gereklidir:  https://yeni-kimlik.com/isimden-ucretsiz-numara-sorgulama.html 

Vodafone Numara Sorgulama

Vodafone numara sorgulamak için 11842 numaralı telefonu dileğiniz her numaradan arayarak sorgulama yapabilirsiniz.  Bu numara resmi vodafone numarasıdır. 

 • 11842 numarasından sadece vodafone şebekesine ait bir telefon numarasını öğrenebilirsiniz.  
 • Bu numarayı istediğiniz telefon numarasından arayabilirsiniz (Avea, Turkcell, Türk Telekom, Vodafone)
 • Bu numarayı aramak ücrete tabidir. Ücretinin ne kadar olduğu aşağıda anlatılmıştır.

Bu numaranın dışında sorgulama yapan ve yasal izin almış başka şirketlerde vardır. Bu şirketlerden de arama yapabilirsiniz. Ancak arama yapmadan önce ücret bilgisine isterseniz bakabilirsiniz. 

11842 ‘yi Ne Zaman Arayabilirsiniz?

Günün 24 saati istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

11842’yi Aramanın Ücreti Ne Kadar?

Bir dakikası (60 saniye) 1.25 kuruş olarak ücretlendirilmiştir. 

11842’den Hangi Bilgileri Öğrenebilirim?

Vodafone ait bir telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebileceğiniz gibi, bu numaranın şehir bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir kişinin vodafone abonesi ise telefon numarasını da öğrenebilirsiniz. Örneğin ismini bildiğiniz bir arkadaşınızın telefon hattı vodafone ise eğer bu numarayı arayarak telefon numarasını sorgulayabilirsiniz.

Mesaj Atarak Vodafone Numarası Sorgulama

 • Telefonunuzdan 7048’e mesaj atarak sorgulama yapabilirsiniz.
 • Mesaj bölümüne "KIM" yazıp boşluk bırakıp 10 haneli GSM numarası' nı yazarak 7048' e sms gönderiniz.
 • 11842 hattından kişinin isim - soyad bilgilerinden dilerseniz telefon numarasından sorgulama yapabilirsiniz. 7048' den sms yoluyla ise sadece GSM numarasının kimin adına kayıtlı olduğu öğrenilebilir.

Vodafone mesaj atarak sorgulama sisteminde arama yaptığınız numara abone bilgilerini gizli tutmamış ise eğer, GSM numarasının kime ait olduğunu mesaj olarak telefonunuza gelecektir. 

Vodafone Numarasını Gizli Tutanlar

Bu sorgulama sistemi hakkında bilmeniz gereken en önemli detay şudur: Bazı aboneler telefon numaralarını gizli tutabilmektedir. Örneğin ben vodafone şebekesine ait telefon numaramın müşteri hizmetleri ile görüşerek gizli tutulmasını talep ettim. Bir kişi adım ve soyadımı kullanarak bana ait telefon numarasını sorgulamak istediğinde hiç bilgi edinemeyecektir.

11880 Üzerinden Sorgulayınız

11880 bütün operatör numaraları için arama yapacağınız bir sorgulama numarasıdır. Resmi yetkili sayfalardan bir tanesidir. Aramanın ücreti dakikası 5,49 TL'dir. Ancak bütün operatör numaraları için arama yapabilirsiniz.